Forum

Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,

Tytuł odcinka: “Involuntary”
Pierwsza data emisji: 28 października 2021
Reżyseria: Christopher Berkeley
Scenariusz: Francisco Paredes

Obsada:

Dee Bradley BakerChameleon Boy, K’arr M’angg
Troy BakerR’ess E’dda
Greg CipesBeast Boy
Ben DiskinMa’alefa’ak
Zehra FazalS’yraa S’mitt, J’arlia J’axx
Phil LaMarrJ’emm J’axx
Danica McKellarMiss Martian
Nolan NorthSuperboy, Superman, R’ohh K’arr
Kevin Michael RichardsonMartian Manhunter
Kari WahlgrenSaturn Girl, Phantom Girl, J’ann M’orzz
Hynden WalchEm’ree J’onzz

Odpowiedzi wychodzą na jaw, gdy Beast Boy, Miss Martian i Superboy odkrywają straszną prawdę.

Wątek dotyczący Marsa dobiega końca. Nie brak tu emocji, ale jeszcze nie wszystkie elementy zostają odkryte. Od samego początku twórcy skupiali się na emocjonalnej stronie postaci, sprawa śmierci króla, czy wysadzenia Zeta-Tube, były na dalszym planie.

Kiedy cała trójka bohaterów zaczyna pracować nad morderstwem króla, szybko udaje im się odkryć sprawcę. Jak się okazuje nie było tu żadnego spisku tylko nieszczęśliwy splot okoliczności, który doprowadził do tragedii. Podziały rasowe na Marsie, wśród zmiennokształtnych nawet dla postępowego władcy okazały się tradycją nie odrzucenia. Takich problemów nie da się rozwiązać, systemowo, czy płomiennymi przemowami, książę J’emm J’axx będzie miał trudne zadanie.

Przez poprzednie odcinki obserwowaliśmy przygotowania do ślubu Miss Martian i Superboya. Po różnych perypetiach należało im się trochę szczęścia. O ile bomba genowa Ma’alefa’aka, dzięki poświęceniu Connera, nie spełniła swojego zadania, to nasz bohater, jak się wydaje płaci najwyższą cenę, za ochronę ukochanej.

Mając w tle członków Legionu Superbohaterów, można założyć, że na dobre nie przyszło nam się pożegnać z Superboyem, ale zakończenie okazuje się prawdziwą bombą, która pozostawia załamaną Miss Martian. Emocje sięgają zenitu, ale za dużo ich, gdy dodamy jeszcze próby pojednanie w gronie rodzinnym. Takie podejście spotęgowane przez poświęcenie Superboya, sprawia, że wszystkie tajemnice wydają się bez znaczenia.

W “Involuntary” nie brakuje szokujących rozwiązań, poszczególne elementy układają się w całość, ale też pozostają kwestie skryte w cieniu na których odsłonięcie przyjdzie nam jeszcze poczekać. Szkoda, że nie udało się bardziej wyrównać motywów grających na uczuciach z intrygą otaczająca Marsa oraz bohaterów z przyszłości. Niemniej jednak pobyt na Marsie zalicza się do udanych.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Ciekawostki:

  • Podczas napisów końcowych Miss Martian jest załamana po stracie Superboya i płacze na ich ołtarzu ślubnym.

Cytaty:

Garfield Logan: This place is so crash. This party is going to crush it. J’emm J’axx: Apologies. I don’t believe the psychic translation is working properly.Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"