Forum
Już wkrótce
  • "Batgirl: Najmroczniejsze odbicie" (WKDCBiZ) - 03 lip 2024,
  • “Batman Detective Comics – Gothamski Nokturn: Uwertura. Tom 1” - 17 lip 2024,
  • "Batman: Caped Crusader" w Prime Video - 01 sie 2024,
  • "Superman: Syn Kal-Ela - Bitwa o Gamorrę. Tom 3" - 14 sie 2024,

Batman W artykule o najnowszym “Batmanie” Nolana w lipcowym numerze Empire znalazła się także wypowiedź Davida Goyera na temat ostatniej sceny “The Dark Knight Rises”. Po sukcesie “The Dark Knight” Christopher Nolan i David Goyer spotkali się na lunchu i dyskutowali na temat kolejnego filmu o Batmanie. Zastanawiali się nad pomysłami, które mogłyby przebić ostatnią produkcję. W pewnym momencie wymyślili scenę kończącą całą trylogię.

“Ostatnia scena w “The Dark Knight Rises”, to dokładnie ta scena, którą omawialiśmy wcześniej. Nic w niej nie zmieniono. Obaj w głębi naszych serc wiedzieliśmy, że robimy coś wyjątkowego. Muszę powiedzieć, że kiedy pewien czas temu zobaczyłem tę scenę, ścisnęło mnie w gardle.”Dziennikarz Empire starał się dowiedzieć czegoś więcej:
Wydaje się, że Nolan popełnił komercyjne świętokradztwo. “Tak”, zgodził się Goyer. “Dlatego to jest tak bardzo ekscytujące!

Źródło: CBM

PRZECZYTAJ TAKŻE:

10 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Ktoś zginął, Batman chyba nie to zbyt oczywiste, może Gorgon albo Alfred. Kurde chociaż zobaczyć śmierć Batmana na ekranie to było by naprawdę coś.

Zginął pewnie Bruce Wayne a rolę Batmana przejął Levitt. Podejrzewam że film kończy się sceną ze zwiastuna, gdzie Batman stoi na jakiejś wieży/budynku

Mało prawdopodobne

Straszny z Ciebie sobek, Bruce – daj innym pobatmanić! A tak serio, to nie dawaj, nie chcę łzawego zakończenia i bzdurki o nowym Batmanie. Trochę to koliduje z pomysłem zamknięcia serii, jak to powiedział Nolan – po tym filmie nie da się zrobić kontynuacji, trzeba będzie zacząć wszystko od nowa.

Czyli co obstawiasz ? Może Bruce przeżyje ale symbol Batmana zginie ?

Cóż, obstawiam, że nie dociągniesz do napisów końcowych Bruce, przykro mi

Co wieżowca się zgadzam. To może być ostatnie ujęcie filmu. Jest wschód słońca nad Gotham, a “wschód” po angielsku to “rise”, więc by się zgadzało.

Batman jak w komiksie zostanie złamany, są sceny w zwiastunie jak Bruce stoi o lasce.

Raczej jest to początkowa scena kiedy po 8 latach Bruce dochodzi do siebie, wątpię żeby po walce z Bane’m spokojnie rozmawiał z Fox’em i mówił ” Jestem na emeryturze “, w ostatnim spocie Bruce ma na myśli raczej to, że jest już nie chce wracać do wizerunku batmana

Ale rozmawia podpierając się na lasce. Zresztą złamanie jak w komiksie raczej nie wchodzi w gre – wszak Bruce się rusza, raczej szybko dojdzie do siebie i wznowi treningi. Chyba, że tak jak kiedyś kombinowałem, Jamy Łazarza mają lecznicze właciwości i to z nich skorzysta (może Bane także je wykorzystuje?). Ale biorąc pod uwagę różne sceny i doniesienia (nie czytuję spoilerów, więc może ludzie wiedzą dużo więcej niż ja) to trudno mi ułożyć odpowiednią chronologię i przebieg. Trudna sprawa….

za
dni
1
0
4
godzin
1
1
minut
0
2
sekund
3
3
Kalendarium
Sonda

Najlepsza filmowa Catwoman

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

  • (47%, Głosów: 28)
  • (34%, Głosów: 20)
  • (12%, Głosów: 7)
  • (3%, Głosów: 2)
  • (2%, Głosów: 1)
  • (2%, Głosów: 1)

Głosujących: 59