Forum
Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

Czy pod koniec lat 70-tych DC Comics skasowało “Detective Comics”?
Tak

Na początku 1975 roku DC Comics znacznie zwiększyło liczbę wydanych serii. W latach 1975-1978 pojawiło się aż 57 nowych serii (niektóre z nich były powrotem do wcześniej skasowanych tytułów). Zwiększono też rozmiary komiksów dodając dodatkowe historie, a tym samym cena poszła w górę. Zmiany te określano mianem “DC Explosion”.

Pod koniec 1978 roku z różnych powodów (w tym ekonomicznych) zdecydowano się skasować znaczną większość nowych serii oraz kilka starszych. Do końca 1978 roku skasowano 65 tytułów. Zmiany te nieoficjalnie określano mianem “DC Implosion”.

Zaskakujące jest, że wśród tytułów do skasowania znalazł się także “Detective Comics”! Wyniki sprzedaży legendarnej serii były na niskim poziomie i od pewnego czasu była już wydawana w formie dwumiesięcznika.

“Detective Comics #480” miał być ostatnim numerem serii, ale po tym jak ją skasowano zdecydowano się w niezwykły sposób ją uratować. Podobno to Mike Gold zasugerował wykorzystanie w tym celu “Batman Family”.

Seria “Batman Family” wystartowała w 1975 roku i była dość popularna. Historie w niej publikowane oprócz na Batmanie i Robinie skupiały się również na licznym gronie drugoplanowych bohaterów znanych z uniwersum Batmana. Od 17. numeru seria była częścią tzw. “DC’s Dollar Comics” czyli liczyła 80-stron i zawierała jeszcze więcej historii.

Według założeń popularna seria “Batman Family” miała zostać połączona z “Detective Comics”. Tak też zrobiono i tym samym flagowa seria DC Comics przetrwała. “Batman Family” zakończono na 20. numerze i praktycznie kontynuowana była w “Detective Comics #481”. Seria wydawana była w formie 68-stonicowych numerów w cenie jednego dolara. Na początku to tytuł “Batman Family” był na pierwszym planie, ale później stopniowo “Detective Comics” odzyskiwało swoje miejsce i w końcu w 496. numerze “Detective Comics” powróciło do swojej tradycyjnej formy (32-strony) i ceny (50 centów), a seria “Batman Family” została definitywnie zakończona.

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):