Przed premierą “The Dark Knight Rises” wiele osób nie do końca było przekonanych, czy Anne Hathaway poradzi sobie z rolą Catwoman. Christopher Nolan wiedział jednak co robi obsadzając ją w roli Seliny Kyle. Do grona osób, których zachwyciła kreacja Anne, dołączył ostatnio sam prezydent USA, Barack Obama.

“Jest spektakularna. Miałem okazję obejrzeć nowego “Batmana” i jej rolą była najlepszym punktem filmu. Takie jest moje zdanie.”

Źrodło: Deadline

PRZECZYTAJ TAKŻE:

9 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Zacznijmy od tego – jest po prostu piękna.

…żona Baracka?

Najlepszym punktem filmu jest cały film 🙂

Mnie też zaskoczyła. Idealnie wpasowała się w konwencję.

Prawda że rola Seliny Kyle to najlepszy punkt filmu, ma większe jaja niż Bruce / Batman :).
Reszta to słaby psychicznie Bruce który na początku podpiera się laską i prowadzi życie niczym podstarzały Howard Hughes. By później gdzieś na zadupiu nastawić se kręgosłup, teleportować się do Gotham, zrobić płonący znak nietoperza na moście 😆 .
Czy kilku miesięczna okupacja jednego z miast w USA oraz rzad który przez ten czas nic nie robi.

http://film.org.pl/a/artykul/50-prawd-objawionych-przez-mroczny-rycerz-powstaje-11821

Nie zgadzam się z tobą. Bruce był po prostu wystawiony na próbę do walki z samym sobą i udało mu się ją wygrać, więc raczej trudno stwierdzić, że jest słaby…

50 prawd jak zwykle z dupy…
Ad. 1. Lepiej poprzedzić film 3-godzinnym wyjaśnieniem każdego, najdrobniejszego szczegółu operacji Bane’a. W tym 25-minutową sceną sprawdzania gotowości samolotu terrorystów do startu.
Ad. 4. Chyba, że policja nie ma pojęcia kogo ściga (jak w tym przypadku), a rzeczonego Batmana zna jako nr 1. na liście poszukiwanych przestępców (jak w tym przypadku).
Ad. 5. Ja tam widzę otoczenie Batmana przez policję, ale wykończonej blokady nie, nie było na nią czasu.
Ad. 6. Batman nie ma nic wspólnego z tym aktem, ale są znane przypadki, kiedy zmiany prawodawstwa ograniczały znacznie przestępczość w mieście. I nie od razu, bo to trwa od ośmiu lat, a Dent Act może być równie dobrze zbiorem ustaw.
Ad. 7. Po pościgu policji Batman “zaparkował” The Bat w jaskini. Wyraźnie to widać.
Ad. 9. W kapciach Catwoman wygląda seksowniej. I wcale nie ma sceny, która nawiązywałaby do praktycznego zastosowania szpilek. No, może poza każdą sceną z udziałem Catwoman. Ale nie w scenach z Alfredem czy Mirandą, więc się nie liczy.
Ad. 11. Jaką architekturę stracił? Tima Burtona? Cóż, może warto się zapoznać z faktami: architektura w Batmanach Burtona jest bardziej Burtonowska, niż Batmańska, a filmy Nolana nie są tamtych kontynuacjami. Aha, jeszcze jedno – ta architektura pojawia się w dwóch poprzednich częściach!
Ad. 13. Co druga osoba… czyli Bane. Który jego tożsamość zna, bo jest uczniem Ra’s al Ghula. Zapomniałem, że Bane stanowi połowę obywateli Gotham.
Ad. 14. Proponuję autorowi poczytać o sztukach walki. Okrzyki są stosowane w wielu z nich.
Ad. 16. Przekaz miał zdyskredytować Gordona. Zrobił to. Tak działają media. Gdyby ludzie nie wierzyli telewizji, to… cholera, pół światowej gospodarki ległoby w gruzach.
Ad. 17. Nie wiem, skąd autor ma informacje, że Bane wcześniej nie dotrzymywał umów z Daggetem, ale niech się tym podzieli z Nolanem. Chyba nawet Chris nic o tym nie wie.
Ad. 18-19. Z przebiegu filmu dowiadujemy się, że Bane jest najemnikiem i pracował efektywnie dla Daggeta. Autor jednak widział jakąś wersję reżyserską.
Ad. 20. Autor nie wie, co to jest Liga Cieni (niech obejrzy “Begins”) i nie słyszał nigdy o terrorystach-samobójcach. Może dlatego, że nie wierzy TV i nie ogląda wiadomości. Jeszcze głupsze byłoby znalezienie ludzi, którzy dobrowolnie wbili by pilotowany przez siebie samolot pasażerski w strategiczny dla USA budynek. To by było zupełnie nieprawdopodobne!
Ad. 21. Nie rozumiem zarzutu. Serio. Więc w podobnym tonie: Klipy Gracjana są ciekawsze niż te “50 prawd”.
Ad. 22. Autor nie ma pojęcia jak wyglądają miejskie ścieki. Jego problem, a nie filmu.
Ad. 24. Jest kilkukrotnie pokazane jak do policjantów są przekazywane zapasy. Człowieku, kup okulary!
Ad. 27. To się nazywa urojenia. Serio. Psychologia się tym zajmuje. Ale dla autora psychologia to pewnie magiczna technika Jedi.
Ad. 30. Pozostałe dwa Tumblery (nie czołgi) nie mają dział. Jeden ma wyrzutnię rakiet, sądząc po ich działaniu, trudną do użycia przeciw piechocie.
Ad. 31. W “The Dark Knight” (Tak! Ten film nie jest pierwszym serii, są jeszcze poprzednie części!) Tumbler prowadzony przez Batmana słabo sobie poradził z granatnikiem Jokera.
Ad. 32. Policjanci nie byli uzbrojeni, a strzelanie z karabinów szturmowych w zwarciu nie jest wcale tak efektywne.
Ad. 36. Bo to pomysł Bane’a i Talii. Ra’s nie chciał wysadzać Ligii w powietrze, patrz: “Batman: Begins”.
Ad. 37. Chrząstkę zastępuje sztuczny staw zamocowany na jego nodze. Tak, w filmie jest na ten temat cała scena.
Ad. 38. Batman nie ma pojęcia po co Bane’owi maska podczas pierwszej walki.
Ad. 40. Ta tybetańska dziura jest pod kontrolą Bane’a i to on “załatwił” kablówkę. A regeneracja trwa pięć miesięcy.
Ad. 42. Ta skrytka, to alternatywna “jaskinia” z “The Dark Knight Rises”, nie była w użyciu w trzecim filmie, bo odbudowano posiadłość Wayne’ów. Gdyby autor wiedział jak została ukryta, to nie dziwiłby się, że ktoś ją mógł przeoczyć (lub… o zgrozo! NIC O NIEJ NIE WIEDZIEĆ!).
Ad. 43. Tak, w całym tym długim wstępie o lęku przed śmiercią (polecam poczytać Freuda, który zwracał uwagę, że to jeden z dwóch najsilniejszych popędów), chodziło tylko o ciężar liny. Nie wiem, co oglądał autor, ale to musiał być cienki camrip.
Ad. 46. Naprawdę? Czepiamy się, że coś zostało zrobione dobrze? Pomieszczenie reaktora i tak było ustawione tak, że nie dałoby się podłączyć bomby, więc o co ten jazgot?
Ad. 47. Rząd nie wszedł w posiadanie takich informacji – polecam obejrzeć scenę ze szpiegami do końca, bo o ile mi wiadomo, agent specjalny zastrzelony i wiszący na moście jest słabym źródłem informacji.
Ad. 50. Może dlatego, że Ci policjanci atakowali miejsce, które było siedzibą tego bossa. Może to logiczne, ale i tak wytkniemy? Może wytkniemy, bo nie oglądaliśmy filmu?
Ad. 52. No tak, chodzi i pilotuje. Nie widziałem, żeby po ciosie nożem wykazał się jakimiś specjalnymi gimnastycznymi umiejętnościami. Ale znów zaproponuję: poinformuj o tym Nolana.
Ad. 55. Wayne też miał zginąć po wysadzeniu miasta.
Ad. 56. No tak, nagle nie czepiamy się realizmu, tylko sądzimy, że Talia powinna przeżyć ten wypadek i zginąć zjedzona przez krzyżówkę tchórzofretki i jednorożca.
Ad. 57. Batman nie miał intencji informować kogokolwiek o swojej tożsamości. Po prostu podziękował Gordonowi.
Ad. 62. Albo możesz zrobić inteligentny film, którego nie zrozumie jeden niezbyt rozgarnięty “redaktor”, który swoją frustrację przeleje na “papier”, a potem podzieli się z nią całym światem. Czyli rodzinami redaktora i jego kolegów z pracy, co stanowi 100% użytkowników serwisu.

50 prawd pokazuje na czym polega problem z TDKR 😀 .

A tam czepiacie sie do kazdego filmu tak mozna TRYLOGIA sie zamnkela to i wy sie zamnkijcie Za pare lat dopier moze( ? )zobaczymy moze kolejnego BATMANA a ten juz wpisal sie do historii gatunku serii i sagi ale napisze tak—-> I LOVE YOU CATWOMAN 😀 MorriS :*

Kalendarium
Sonda

Najlepszy tom "Knightfall"?

Zobacz wyniki