W “The Dark Knight Rises” w bardzo krótkiej scenie retrospekcji przedstawiono młodego Bane’a, ale jak się okazuje był to tylko drobny fragment nakręconego materiału. W wywiadzie dla magazynu GQ Lindy Hemming opowiedziała m.in. o scenie z młodym Bane’em, która nie znalazła się w ostatecznej wersji filmu Nolana.

Podczas tej sekwencji powinniście zobaczyć jak [Bane] zostaje zraniony. Jedną z podstawowych rzeczy w jego kostiumie jest to, że ma blizny po urazie kręgosłupa. Nawet jeśli nie ma założonej kamizelki kuloodpornej to i tak musi nosić pas biodrowy i szelki. W tej scenie w więzieniu uczy się walczyć, tak jak Bruce Wayne [w “Batman Begins”], i ma na sobie wczesną wersję swojego pasa. Pomaga mu on, ale nie jest to jeszcze ostateczna wersja, którą później nosi. Ma nałożoną także wczesną wersję swojej maski, wszystko jest posklejane… Jest cała sekwencja w której Tom Hardy walczy i jest zarazem obiektem drwin. Ma na sobie łańcuchy i stoi na drewnianych balach podczas, gdy inny go atakują. I w tej scenie ma na sobie bardzo obdartą i prymitywną wersję swojej maski.

Lindy Hemming nie widziała jeszcze ostatecznej wersji “The Dark Knight Rises” i jest zawiedziona, że ta scena z młodym Bane’em została usunięta, ale rozumie, że podczas montażu niektóre sceny są wycinane.

Źródło: CBM

PRZECZYTAJ TAKŻE:

9 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Oby te wszystkie wycięte sceny i dialogi pojawiły się na Blu-ray w wersji reżyserskiej.

Taką fajną scenę wycięli…

Ta scena musi wyglądać obłędnie 🙂

więcej Bane’a! więcej Bane’a! Deshey Deshey Basara Basara:)

Przeczytajcie scenariusz. Jest więcej wyciętych lub lekko zmienionych scen z Bane’m. Np. walka przed ratuszem Gacka ze Zgubą wygląda inaczej…

B180: mozesz podac namiar na scenariusz??

B180 ma rację, przeczytałem scenariusz jakieś dwa dni temu jest tam sporo niewykorzystanych scen a także widać które sceny zostały skrócone lub które były improwizowane (większości Hardego np. w scenariuszu nie ma tekstu “That’s a lovely, lovely voice” przed odpaleniem ładunków).

Pozostałe ciekawe dialogi to jak Selina bije się o jabłko z łobuzami, później je nadgryza, w kinie nie rozumiałem tej sceny po co to zrobiła dlaczego po prostu nie oddało go dzieciakowi a to wyglądało tak:
Selina nadgryza jabłko
– Dzieciak: Teraz ty mi je zabierzesz?
– Selina: To tylko podatek.

Jak Gordon żegna się z Batmanem na początku mówi jeszcze: “A więc to ten moment w którym znikasz, tylko tym razem nie wrócisz”.

Według scenariusza, wydaje mi się że, również można wywnioskować kim miał został Blake. Dokładny tekst:
“Blake lifts his head, FEELING the bats all around him…
Blake RISES, and is SWALLOWED by the darkness of their wings
and we FADE OUT”. Weięc chyba następnym Batmanem, chociaż ja bym chciał Red Robina.

Sorry że tak się rozpisałem 😉

W tym filmie obecnie przydałoby się sporo zmian ale jest jaki jest i to zawsze bedzie batman.

Dajcie namiar na scenariusz, bo russ mi teraz zrobił sporego smaka na przeczytanie go.

już za:
dni
2
5
8
godzin
1
9
minut
5
9
sekund
4
2
Kalendarium
Galeria
lh-1-halloween-1st-murder lh-1-calendar-reflections lh-1-bat-cat-close bw_2x17_15 bw_2x17_14 bw_2x17_13
Komiksowe Top 5