W lutym 2013 roku do sprzedaży trafi gra planszowa “Batman Arkham City: Escape” od Cryptozoic Entertainment. Będzie to rozgrywka dla dwóch osób, w której Batman będzie musiał się powstrzymać pragnących uciec z Arkham Asylum złoczyńców. Jeden gracz jest Batmanem, a drugi gra zespołem rożnych złoczyńców i zdobywa punkty za pomoc im w ucieczce. Batman dostaje punkty, kiedy uda mu się złapać łotrów nim ci dotrą do miasta. Wygrywa pierwszy gracz, który zdobędzie 10 punktów.

Każdy ze złoczyńców ma różne specjalne umiejętności, które może wykorzystać podczas ucieczki. Batman natomiast ma do dyspozycji karty z gadżetami.

Koszt “Batman Arkham City: Escape” ma wynosić 45 dolarów. Rozgrywka ma zająć graczom 30-45 minut. W skład zestawu wchodzi łącznie 126 kart (40 kart złoczyńców, 40 kart stylu walk Batmana, 8 kart bat-gadżetów, 10 kart sojuszników, 10 kart gargulców oraz 18 kart pułapek), dwustronna plansza o wymiarach 18 x 33 cali, plansza do bat-gadżetów, 8 kostek, reguły gry.


Źródło: Cryptozoic Entertainment

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

dawno temu wyrosłem z gier planszowych na rzecz ps3, ale chyba się skuszę

A ja myślałem, że wyrasta się z gier komputerowych na rzecz planszówek i karcianek 😀
Dla mnie 4 godzinna sesja w komplecie 6 osób w “Grę o Tron”, z podawaniem sobie karteczek z propozycjami sojuszów, jest równie świetna jak strzelanie do anonimów online, czy samotnej eksploracji wykreowanego wirtualnego świata…a czasami nawet lepsza. 😉

A wracając do tematu, to opis zasad tej gry wcale nie zachęca do jej kupna. Brzmi głupio. No i jest tylko na 2 osoby.
Ja podziękuję.

za
dni
1
3
3
godzin
1
9
minut
2
7
sekund
3
9
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):