hans-zimmer-bat-cameraW wywiadzie dla Digital Spy Hans Zimmer potwierdził, że został poproszony o skomponowanie muzyki na potrzeby filmu “Batman vs. Superman”.

“Już kilka razy rozmawialiśmy, i jak tylko skończę film, o którym nie wolno mi mówić, to prawdopodobnie udam się tam, gdzie Zack będzie kręcił i spędzę tam trochę czasu i zobaczę czy wpadną nam do głowy jakieś pomysły.”

Kompozytor jednak cały czas ma obawy związane z ponownym stworzeniem tematu muzycznego na potrzeby filmu z Batmanem, który będzie inny niż w produkcjach Nolana.
“To mój problem, mój dylemat. Nie chcę zdradzić, o ile to właściwe słowo, trylogii Mrocznego Rycerza. To był Christian, to była jego rola. To nie tylko było 9 lat z naszego życia, dlatego chcesz być uczciwym i honorowym w stosunku do tego okresu. Wszystko się tak naprawdę sprowadza do tego, ‘Czy jest jeszcze coś co mogę w tym odnaleźć, czego wcześniej nie wykorzystałem?’ Do czasu aż spotkam się z Zackiem, tego nie wiem.”

PRZECZYTAJ TAKŻE:

4 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

ojojoj nie dobrze:(
Liczyłem na świeże spojrzenie

Lipa, i to straszna. Też liczyłem na jakieś świeższe podejście, a wszystko wskazywało na takie coś przy Superman/Batman:
– nowy (o niebo lepszy) scenarzysta
– inny scenograf niż w MoS
– powrót Fonga – stałego operatora Snydera
– casting (np. Eisenberg) uciekający w jakiś sposób schematom.

A teraz w przypadku muzyki można się jedynie spodziewać autoplagiatu. I to pewnie jeszcze podwójnego: z Batmanów Nolana i MoS.

Może jest jakiś cień nadziei, że Zimmer zrezygnuje, albo chociaż postanowi skomponować ścieżkę dźwiękowa z kimś na spółkę. Jest kilka nazwisk, które bym preferował bardziej niż niego: Shore, Desplat, Giacchino, Silvestri, Mansell. Tyle talentu.

Dawać Mansella albo Johna Powella. Zimmer jak sądzę uraczy nas kolejnym autoplagiatem.

W MoS motyw Supermana jest genialny, więc dobrze, że Jaś Pokój zostaje. Co do motywu Batmana, to wolałbym, żeby zaangażowali Danny’ego Elfmana, ale to tylko takie marzenie…

Kalendarium
Sonda

Najlepszy tom "Knightfall"?

Zobacz wyniki