Joss Whedon zdecydował się opuścić film “Batgirl” do którego pisał scenariusz i który miał wyreżyserować.

“Batgirl to taki ekscytujący projekt, a Warner/DC to tak wspólnie wspierający partnerzy, że zajęło mi miesiące, aby zdać sobie sprawę, że naprawdę nie mam historii”, powiedział Whedon w oświadczeniu dla The Hollywood Reporter. Odnosząc się do prezesa DC Geoffa Johnsa i prezesa Warner Bros. Picture Group Toby’ego Emmericha, Whedon dodał: “Jestem wdzięczny Geoffowi i Toby’emu oraz wszystkim, którzy byli tak gościnni, kiedy przyszedłem, i tak wyrozumiali, kiedy … jest jakieś atrakcyjne słowo opisujące “porażkę”?

Według źródeł THR, Whedon, po roku prób, nie zdołał ustalić, jak powinien wyglądać film o Batgirl. W międzyczasie “Wonder Woman” stała się zjawiskiem kulturowym, a także jednym z największych przebojów i najbardziej uznanych filmów roku 2017.

Nie brakuje też opinii, że w obecnej sytuacji w branży filmowej, mężczyzna filmowiec mógł spotkać się z większą publiczną analizą, gdyby miał zająć się filmem o tak feministycznym znaczeniu, jak Batgirl czy Wonder Woman, podobnie biały filmowiec spotkałby się z gwałtowną reakcją gdyby miał zająć się filmem o Czarnej Panterze.

Źródło: THR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

7 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

I bardzo dobrze. Poza normikami nikt nie chce oglądać tych infantylnych komedyjek, które robią z komiksów…

Co to są norimiki?

“Normik” to przeciętny, normalny odbiorca akceptujący mainstream.

Może i dobrze patrząc na AoU czy Batmana z JL
DC popełnia błędy

Moim zdaniem dc zamiast robić film o batgirl, powinno się skupić na lepszym przedstawieniu batmana i jego przeciwników.

Tak, to jest słuszna koncepcja.

Może zamiast robić solowe Filmy o pomocnikach Batmana, dodać ich w jakimś filmie, nie liczę Robina w Batman Forever było ok, ale Batman & Robin, parodia i nie powinno nigdy tego być, a więcej nie było pomocników Batmana, chociaż Nightwing i w retro jego historia?

już za:
dni
4
5
6
godzin
1
9
minut
5
7
sekund
3
6
Kalendarium
Galeria
batman_sotd_1000742977_4k_oslv_3d_temp_dom_skew ennajytxcaaadqn ennajytwmaatqde 125899098 125540468 125364883_
Komiksowe Top 5