Według artykułu The Hollywood Reporter, Todd Phillips może na dłużej zagościć w świecie filmów z bohaterami DC Comics.

Po wielkim sukcesie “Jokera”, coraz częściej pojawiają się głosy, że reżyser i odtwórca głównej roli, Joaquin Phoenix, powrócą w kontynuacji.

Jednak jak się okazuje Joker to nie jedyna postać która zainteresowała Phillipsa. 7 października reżyser udał się do biura Toby’ego Emmericha, prezesa grupy Warner Bros. Pictures i według źródeł zaproponował wizję opracowania portfolio originów o bohaterach DC. Ówcześnie “Joker” po pierwszym weekendzie w kinach w USA zanotował otwarcie w wysokości 96.2 mln dolarów. Emmerich zachowawczo podszedł do tych pomysłów, ale Phillipsowi udało się uzyskać prawa do przynajmniej jeszcze jednego filmu z postaciami DC. Nie wiadomo jednak jaka to postać.

Gdy “Joker” przekroczył próg miliarda dolarów wpływów studio rozpoczęło rozmowy w sprawie kontynuacji. Phillips ma powrócić jako reżyser i współscenarzysta ze Scottem Silverem. Kontakt Joaquina Phoenixa zawiera zaś opcję na kontynuację.

Wielki sukces kasowy “Jokera” może przynieś Phillipsowi nawet $100 mln. Jednak w kontynuacji “Jokera” reżyser nie będzie zagłębiać się w postać Batmana, ta pozostaje w rękach Matta Reevesa.

W plotkach na temat innego filmu o originie złoczyńcy DC Comics wymienia się Lexa Luthora lub Darkseida.

Źródło: THR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

4 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Mimo wszystko trzymam kciuki, że kontynuacji NIE zrobią. Film Joker jest moim i nie tylko moim, zdaniem filmem rewelacyjnym. Sequel może tylko zaszkodzić światu, który Philips i Phoenix zbudowali w tym filmie. W szczególności kiedy główną motywacją zrobienia kolejnej części jest to ile wcześniejszy film zarobił i pójście za obecnym trendem (wszystko musi być częścią wielkiego filmowego universum). Niech to co dalej wydarzyło się w życiu Arthura Flecka (i być może Bruce’a Wayne’a) w tym świecie pozostawią wyobraźni widzów. Tak byłoby najlepiej.

Terminatorowi 1 i 2 nie są w stanie zaszkodzić słabiaki typu T3, Salvation, Gynesis, Dark Fate bo te dla mnie nie istnieją 🙂

Luthor jakoś mnie nie interesuje, podobnie Black Adam zwłaszcza po dziecinnym Shazam.
New Gods, Darkseid były też jego dzieci …
Chociaż wolę bardziej przyziemne postacie jak Prometheus, Deathstroke, Bane, Scarecrow, Wild Dog, Vigilante było ich kilku, Azrael, Jason / Red Hood …
no i jakieś wydarzenia typu zamieszki, chaos w miastach typu Gotham, Bludhaven, Hub City … może No Man’s Land 🙂
Ciekawe jak se poradzi nowy Batman

Chciałem ten film zobaczyć. Ale gdy zobaczyłem trailer po prostu zrezygnowałem.

za
dni
1
2
9
godzin
1
3
minut
2
3
sekund
3
1
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):