Anne Hathaway, która zagrała Catwoman w „The Dark Knight Rises”, udzieliła wywiadu Variety na potrzeby programu Actors on Actors, w którym opowiedziała o pracy z Christopherem Nolanem.

“Jestem taką maniaczką reżyserów. Po prost uwielbiam szukać najlepszych reżyserów, których mogę później obserwować. Całe podejście Chrisa do tworzenia filmów jest jednym z moich ulubionych. Rozbił to do minimum, ale jego filmy są tak ogromne i bogate. Ta kombinacja polegająca na tym, że naprawdę celowo robiliśmy to, co robiliśmy – i on jest po prostu bardzo inspirujący.”

Hathaway przypomniała również radę Nolana, by przed rozpoczęciem zdjęć rozpoczęła treningi. „Chris usiadł i powiedział: ‘To nie ma nic wspólnego z twoim wyglądem. Gdybyśmy zaczęli jutro, byłbym bardzo szczęśliwy. Kiedy kręciliśmy ‘Incepcję’, Joseph Gordon-Levitt trenował przez 12 tygodni, aby wykonać czterodniową sekwencję kaskaderską, ponieważ chciał wykonać każde ujęcie. Chcę, żebyś wykonała jak najwięcej scen kaskaderskich. Potrzebuję, abyś była wystarczająco silna, aby to zrobić. Nie mogę cię mieć, byś była jak jedni z tych aktorów, którzy kręcę jedno ujęcie drugie ujęcie, a potem są zbyt zmęczeni. Chcę, żebyś zrobiła wszystko.’

„To właśnie powiedział mi, abym przyjęła się fizyczną stroną postaci i naprawdę się temu poświęciła”, wspomina Hathaway.

Aktorka przypomniał także pewien szczegół z planów filmowych Nolana. „Nie pozwala na krzesła, bo według jego rozumowania: jeśli masz krzesła, ludzie będą siedzieć, a jeśli siedzą, to nie pracują. Chodzi mi o to, że tworzy te niesamowite filmy pod względem skali i ambicji oraz sprawności technicznej i emocji. Zawsze kończy kręcić zgodnie z harmonogramem i nie przekracza budżetu. Myślę, że ma rację z tymi krzesłami.”

Źródło: Variety

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Lubię takie ciekawostki.

Taka Catwoman to z definicji sukces. Wygląda niesamowicie.

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
7
godzin
0
6
minut
4
8
sekund
5
4

Kalendarium
Galeria
38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293