Forum
Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

W historii komiksów wydarzyło się wiele i nie brak dziwnych historii, czy też takich, które wydają się nieprawdopodobne. Do takich można zaliczyć historię, w której Robin postanawia znaleźć następcę Batmana.

Wszystko wydarzyło się w “Batman #40” (autorzy: Don Cameron, Dick Sprang, Gene McDonald). Historia zaczyna się od tragicznej śmierci Bruce’a Wayne’a w wypadku samochodowym. Przestępcy nie robią sobie przerwy i kiedy Robin odpowiada na wezwanie Gordona, ten oświadcza, że nie zdradzi mu szczegółów sprawy dopóki nie pojawi się Batman.

Dick i Alfred udają się więc do siłowni by wybrać faceta, który zastąpi Batmana. Tak trafiają na Billa Randalla, który bez wahania zgadza się przyjść na spotkanie z Batmanem, które proponuje mu niejaki Grayson.


Kiedy Robin wyjaśnia Billowi, że Batman nie żyje i chce by ten go zastąpił, Randall nie ma żadnych obiekcji by podjąć się tego zadania. Z powodzeniem radzi sobie na treningu, ale podczas pierwszej misji z Robinem zginęliby gdyby nie pomoc Alfreda.

Później Dick i Alfred udają się na odczytanie testamentu Wayne’a, gdzie niespodziewanie zjawia się we własnej osobie Bruce. Jak się okazuje urządził całą maskaradę, by zdemaskować nieuczciwego prawnika. We wszystko wtajemniczył Dicka, ale zachowanie Alfreda musiało być autentyczne, a zastępcą Batmana okazał się sam Batman.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Myślałem, że to na serio. Ale ulga to tylko komiks.

Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):