Czy Julius Schwartz został zaangażowany do napisania scenariusza do jednej z czaro-białych historii z “Batman: Black and White”?
Tak

Wieloletniemu redaktorowi DC Comics Juliusowi Schwartzowi przypisuje się autorstwo tylko trzech pełnych komiksowych scenariuszy.

Historię Johnny’ego Thundera z one-shota “Big All-American Comic Book”, który Schwartz napisał pod nazwiskiem Johna B. Wentwortha, który był jednym ze scenarzystów w tym okresie. Nieopublikowaną historię o Green Lanternie, która w końcu została wydrukowana w “The Amazing World of DC Comics #3” (cały numer poświęcony Juliusowi Schwartzowi). Schwartz napisał także niezidentyfikowaną historię serii “Foley of the Fighting Fifth”.

Przez lata Schwartz przepisał wiele scenariuszy, niekoniecznie własnego autorstwa i podsuwał liczne wątki, ale przy większości prac nie był uwzględniany jako autor.

Tak dochodzimy do czarno-białej historii “The Lesson” z “Batman: Gotham Knights #20”, której autorami są Schwartz i Dan Raspler , a rysunki przygotował Christian Alamy.

Jak doszło do tego, że legendarny Julius Schwartz będący już na emeryturze wziął udział w tym projekcie? To wyjaśnił redaktor odpowiadający za tą historię, Mark Chiarello:

Pewnego dnia, siedząc w biurze Dana Rasplera, głośno zastanawiałem się, czy Julie kiedykolwiek coś napisał. Był oczywiście okrzyknięty świetnym redaktorem, ale pomyślałem, że byłoby fajnie, gdyby Legenda napisała dla mnie czarno-białą historię z Batmanem. Raspler, który docenił i rozkoszował się wyzwaniem, powiedział, że sprawi, że Julie napisze to dla mnie! Myśląc, że Dan jest szalony (co często myślałem), szybko zapomniałem o tej propozycji.

Tydzień później Dan przyniósł na moje biurko 8-stronicowy skrypt i powiedział: „Oto historia Juliego o Batmanie!” Z uśmieszkiem powiedział mi, że zabrał Juliusa na lunch i siedzieli przez dwie godziny i wspólnie nakreślili krótką historię.

Byłem zachwycony, że Dan dostarczył taką grubą rybę. Myślę, że nigdy nie dowiem się, ile z historii napisał Julie i nigdy nie dowiem się, ale nie wiem, czy to ma znaczenie. Liczy się to, że jestem geniuszem, dzięki któremu Julius Schwartz napisała historię o Batmanie. No dobrze, to WSZYSTKO dzięki Rasplerowi.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Ta historia jest w pierwszym tomie Batman Black & White w wydaniu NOIR. Strona 365.

za
dni
1
2
6
godzin
0
8
minut
1
1
sekund
4
1
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):