W najnowszym 1041. numerze “Detective Comics #1041”, Batman powrócił do klasycznego kostiumu, który obecny był w komiksach od lat 60-tych do 90-tych.

Jak zdradził rysownik Dan Mora, Batman powraca do swojego klasycznego niebiesko-szarego stroju z symbolem na żółty owalu, w nowej historii pt. “Jury”, która rozpoczęła się w “Detective Comics #1041”.

Niebiesko-szary z żółtym owalem kostium Batmana zadebiutował w „The Mystery of the Menacing Mask”, historii napisanej przez Johna Broome’a i zilustrowanej przez Carmine Infantino na potrzeby “Detective Comics #327” z 1964 roku. Okładka numeru promowała kostium jako odważny „nowy wygląd” dla Batmana, z którym jak się okazało z różnymi wariacjami związany był przez następne 35 lat.

Pod koniec lat 90., po historii “Knightfall”, kostium stał się ciemniejszy i zrezygnowano z niebieskich spodenek. Po “No Man’s Land” z 1999 r. Batman w pełni przyjął ciemniejsze odcienie i porzucił żółty owal na rzecz czarnego emblematu przypominającego jego kostium z “Year One”, zaprojektowanego przez Dave’a Mazzucchelli.

https://twitter.com/Danmora_c/status/1425112900855865345

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

4 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Tak! Nareszcie, stęskniłem się. 🙂 Oby został w nim na dłużej.

O to zupełnie inaczej niż u mnie. Mimo że wychowywałem się na komiksach z lat 90 to ten strój zawsze mi jakoś nie pasował. Czemu niebieski? Po co te jaskrawe kolory? Czy ten strój nie powinien być kamuflujący? I te słynne już “majty na spodniach”. Zdecydowanie bardziej jestem fanem czerni i czarnego prostego symbolu.

Też wolę czarny, ale po dwóch dekadach odrobina niebieskiego będzie miłą odmianą. Majty nigdy mi nie przeszkadzały i z tego co wiem wrócono do nich już wcześniej, ze 2 lata temu. Najbardziej się cieszę z logo w żółtej elipsie, zawsze je uwielbiałem i do dziś je preferuję.

Ciekawe, czy fabularnie ta zmiana zostanie jakoś wyjaśniona w komiksie…

za
dni
1
3
6
godzin
1
9
minut
3
0
sekund
3
2
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):