Pomimo kilku piątkowych nowości wprowadzonych w ograniczonej dystrybucji (anime “Jujutsu Kaisen 0: The Movie” oraz horrory “X” i “Umma”), a także zmniejszeniu ilości kin wyświetlających Batmana do 4302 (-115 względem poprzednich dwóch tygodni), najnowsza interpretacja Człowieka-Nietoperza nie miała żadnych problemów z pozostaniem liderem amerykańskiego Box Office’u, utrzymując pierwsze miejsce notowania już trzeci weekend z rzędu.

Szacuje się, że w dniach 18-20 marca sprzedaż biletów na “The Batman” wyniosła co najmniej 36,8 mln dolarów (-44,7% względem ubiegłego tygodnia), co jest trzecim najlepszym wynikiem dla filmu Warner Bros. w historii. Wyższe przychody w trakcie trzeciego weekendu wyświetlania osiągnęły jedynie “The Dark Knight” ($42,7 mln) oraz “Wonder Woman” ($41,3 mln).

Całkowity zysk filmu po 17 dniach przekracza już 300 milionów dolarów ($28,5 mln z tej kwoty pochodzi z kin IMAX). Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym miesiącu hit Matta Reevesa przebije “Jokera” Todda Phillipsa ($335,5 mln) zostając czwartym najbardziej dochodowym filmem DC na rynku wewnętrznym, a jego rezultat końcowy może wynieść nawet $400 milionów.

Źródło: Deadline

PRZECZYTAJ TAKŻE:

3 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawe czy to przekona opasłe świnie z Warner Bros do rzucenia hajsem na kontynuację.

Kontynuacja jest bardziej pewna niż pewna.

Sukces Joker, The Batman załatwia politykę WB DCEU 🙂
Do tego możliwość kontynuowania Joker, The Batman dwóch światów
nowe postacie …

za
dni
1
3
7
godzin
0
1
minut
2
6
sekund
1
4
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):