To był kolejny udany tydzień dla produkcji Warner Bros. “Batman” Matta Reevesa utrzymał tytuł najpopularniejszego filmu poza USA zarabiając 49,1 mln dolarów, co przekłada się na $298 milionów zarobione przez film do tej pory. To dobry wynik, który mógłby być jeszcze lepszy, gdyby nie dramatycznie pogarszająca się sytuacja związana z epidemią wirusa SARS-CoV-2 na terenie Azji.

W piątek “The Batman” trafił na chińskie ekrany, gdzie w trakcie premierowego weekendu (wraz z pokazami przedpremierowymi) zarobił niewiele ponad $12 milionów. To zdecydowanie najsłabszy rezultat dla filmu z Batmanem na tym rynku do tej pory. Powodem rozczarowującego otwarcia jest fakt, że w ciągu ostatnich dni zamknięto tam ponad 2300 placówek w 65 miastach, w tym największym – Szanghaju. Szacuje się, że co najmniej 1/3 rynku, a być może nawet 48% chińskich kin jest obecnie zamknięta, a w pozostałych wprowadzono szereg koronawirusowych restrykcji, które uniemożliwiły produkcji Warner Bros. osiągnąć lepszy wynik.

Jeszcze gorzej wygląda sytuacja w Korei Południowej, gdzie każdego dnia odnotowywane jest ponad 600 tyś. nowych zakażeń COVID-19. Na tym jednym z największych kinowych rynków świata “The Batman” zdołał do tej pory zarobić jedynie $7,1 mln.

Najnowsze widowisko z Człowiekiem-Nietoperzem najlepiej sprzedaje się w Wielkiej Brytanii ($43,7 mln), Meksyku ($24,7 mln), Australii ($21,3 mln), Brazylii ($18,2 mln), we Francji ($17,3 mln), w Niemczech ($13,6 mln), Chinach ($12,1 mln), we Włoszech ($9,4 mln), w Hiszpanii ($9,1 mln) oraz Arabii Saudyjskiej ($8,5 mln). Przed filmem nie ma już żadnych premier, więc trudno oszacować czy siłą rozpędu uda mu się na rynkach międzynarodowych wygenerować przychody większe od tych z Ameryki Północnej. Globalne przychody Batman to obecnie $598,1 mln, z czego $47,6 mln pochodzi z kin IMAX.

Źródła: BoxOfficeReport 1, 2

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
1
godzin
1
0
minut
3
6
sekund
2
1
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):