W styczniu przyszłego roku na łamach komiksów DC, rozpocznie się nowe całoroczne wydarzenie “Dawn of DC”.

DC Comics rozpoczyna całoroczną inicjatywę w historii: Dawn of DC. Po wydarzeniach z Dark Crisis on Infinite Earths i DC Universe: Lazarus Planet światowi superbohaterowie wyszli z największych, najbardziej niszczycielskich bitew w swoim życiu i odzyskali siły w walce ze złem. Dzięki epickim nowym fabułom, ponad 20 ekscytującym nowym tytułom, kreatywnym zespołom supergwiazd i złoczyńcom, którzy popchną bohaterów poza ich granice w śmiałych przygodach, te nowe multi wydarzenie rozpocznie się wraz ze styczniowym Action Comics #1051.

Przez cały rok DC będzie celebrować klasyczne postacie, jednocześnie obejmując nową generację nowych bohaterów, ponieważ będziemy potrzebować wszystkich do pomocy w walce z ciemnością. Dawn of DC rzuci światło na wielu ulubionych przez fanów superbohaterów i super-złoczyńców, którzy od jakiegoś czasu nie byli na pierwszym planie.

Dzięki nowym śmiałym kierunkom dla niektórych z największych postaci DC, takich jak Batman, Superman, Nightwing, Harley Quinn i Poison Ivy, Dawn of DC jest łatwym punktem wejścia zarówno dla stałych czytelników, jak i tych, którzy po raz pierwszy sięgają po komiks, by zanurzyć się w nowe historie. W ramach Dawn of DC pojawi się ponad 20 nowych tytułów komiksowych, w tym Hal Jordan, John Stewart, Shazam, Doom Patrol, Green Arrow, Cyborg, Pingwin i nie tylko.

 • Superboy, Man of Tomorrow – Kenny Porter & Jahnoy Lindsay
 • Unstoppable Doom PatrolDennis Culver i Chris Burnham
 • Green Lantern: Hal Jordan – Mariko Tamaki,
 • Green Lantern: John Stewart Phillip Kennedy Johnson
 • Batman: The Brave and the Bold, premiera w maju – Tom King, Mitch Gerads, Guillem March, Gabriel Hardman, Dan Mora, Rob Williams i inni
  Klasyczny tytuł powraca z opowieściami o Mrocznym Rycerzu i głównymi historiami składającymi się na Dawn of DC!
 • Green Arrow Joshua Williamson, Sean Izaakse
 • Shazam! – Mark Waid i rysownik Dan Mora
 • The Penguin (tytuł roboczy), premiera w czerwcu – Tom King i rysownik Stefano Gaudiano
  Po ucieczce z Gotham City i swojej kryminalnej przeszłości, aby szczęśliwie przejść na emeryturę w Metropolis, Pingwin zostaje zmuszony przez rząd USA do powrotu do przestępczości zorganizowanej! Pierzasty przestępca i Gotham City już nigdy nie będą takie same.

Źródło: DC.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Daliby w końcu spokój.

Może jeszcze z tego zrezygnuja

za
dni
1
3
7
godzin
0
0
minut
4
5
sekund
5
3
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):