Forum
Już wkrótce
 • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
 • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
 • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
 • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

Szefowie DC Studios, James Gunn i Peter Safran, ogłosili dziś plany dotyczące swoich pierwszych 10 projektów filmowych i telewizyjnych realizowanych pod nowym szyldem DC. Będzie to tzw. “Rozdział 1: Bogowie i Potwory”. Dla fanów Batmana najważniejszy z nich to “The Brave and the Bold”, który wprowadzi nowego Batman i jego syna Damiana (Robin).

Gunn: To jest wprowadzenie Batmana z DCU. To nie jest Robert Pattinson. To nie Ben Affleck. Pracujemy z Robertem nad “The Batman – Part II” z Mattem Reevesem i pracujemy z Benem Affleckiem, który był częścią naszego zespołu próbującego połączyć rzeczy i naprawdę chce wyreżyserować jeden z naszych projektów. Jesteśmy podekscytowani, że to zrobi.

To historia Damiana Wayne’a, który jest prawdziwym synem Batmana, o którego istnieniu nie wiedział przez pierwsze 8-10 lat jego życia. Wychowywał się na małego mordercę i zabójcę. To mój ulubiony Robin. Film będzie oparty na serii komiksów Granta Morrisona, która jest jedną z moich ulubionych serii o Batmanie. Teraz składamy to wszystko razem.

Safran: Przedstawimy innych członków bat-rodziny. Czujemy, że zbyt długo byli pomijani w filmowych opowieściach o Batmanie.

Projekty filmowe:

 • Superman: Legacy – scenariusz autorstwa Gunna, premiera 11 lipca 2025. Film skupi się na Supermanie próbującym pogodzić swoje kryptońskie dziedzictwo z ludzkim wychowaniem.
 • The Authority – Postacie WildStorm dołączają do DCU, jako członkowie The Authority wezmą sprawy w swoje ręce, aby robić to, co uważają za słuszne.
 • The Brave and the Bold – DCU wprowadzi Batmana i Robina w tej niezwykłej opowieści o ojcu i synu, inspirowanej serią komiksów Granta Morrisona
 • Supergirl: Woman of Tomorrow – przygodowy film science fiction, który będzie oparty na niesamowitych, wielokrotnie nagradzanych komiksach Toma Kinga, przedstawi widzom Supergirl, do której fani nie są przyzwyczajeni.
 • Swamp Thing – film pokaże mroczne początki Swamp Thinga.

Projekty telewizyjne dla HBO Max:

 • Creature Commandos – siedmioodcinkowy animowany serial, w którym Amanda Waller tworzy zespół do tajnych misji z potwornych więźniów; Gunn jest autorem scenariuszy do wszystkich odcinków odcinków pierwszego sezonu.
 • Waller – w roli głównej Viola Davis, w serialu występuje też https://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2023/01/THE_BRAVE_AND_THE_BOLD-300×456.jpgTeam Peacemaker, a scenariusz napisali Christal Henry (Watchmen) i Jeremy Carver (Supernatural).
 • Booster Gold – Booster Gold wykorzystuje podstawową technologię z przyszłości, aby udawać superbohatera w teraźniejszości.
 • Lanterns – ten ogromny serial telewizyjny opowiada o międzygalaktycznych gliniarzach Johnie Stewarcie i Halu Jordanie, którzy odkrywają mroczną tajemnicę.
 • Paradise Lost ­– osadzony w Themyscirze, ojczyźnie Amazonek i miejscu narodzin Wonder Woman, ten dramat skupia się na genezie i politycznych intrygach.

Źródła: DC.com (1, 2)

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Czekam na kontynuacje The Batman, Joker gdzie też został wprowadzony Bruce
do obu tych światów pasowały by też postacie typu Jason Todd, Jean P. Valley, Damian, Question, Vigilante, Constantin i inni.
Na te plany szkoda czasu nowy Batman może Michael Keaton który ma 71 lat
chcą trzymać Flasha z Ezrą bo jego film ma być ten restart co tam że Ezra narozrabiał w końcu on jest z pochodzenia

Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):