Dzisiaj nakładem wydawnictwa Egmont do sprzedaży trafił komiks “Batman Detective Comics – Nowe sąsiedztwo. Tom 1” (204 strony, 69,99 zł).

“Batman Detective Comics – Nowe sąsiedztwo. Tom 1”

Pierwszy tom docenionego przez krytyków cyklu opowieści o Batmanie „Detective Comics” ukazującego się w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. 

W Gotham zachodzą poważne zmiany, a nowy burmistrz Christopher Nakano chce się pozbyć Batmana. Mroczny Rycerz opuszcza posiadłość Wayne’ów i Jaskinię Nietoperza – przenosi się do kamienicy w sercu miasta i buduje nowe mikrojaskinie w tunelach kanalizacyjnych Gotham, dzięki czemu jest bliżej ludzi, których przysiągł chronić. 

Spokojne miejskie życie zakłóca niespodziewane morderstwo. Tragiczne wydarzenie wbija się niczym sztylet w samo serce okolicy, którą Batman nazywa teraz swoim domem. Co gorsza – to właśnie Wayne jest głównym podejrzanym! Makabryczna śmierć Sary Worth sprawia, że jej bogaty i skłonny do przemocy ojciec nie cofnie się przed niczym. Roland Worth żąda, by Wayne zapłacił za swoje rzekome czyny, i pragnie zniszczyć Batmana, który ośmielił się stanąć mu na drodze. Wraz z nagłą falą przemocy na ulicach Gotham pojawia się nowy złoczyńca, czerpiący energię z rozlewu krwi… Nikt – nawet sam Batman – nie jest bezpieczny! 

Tom został stworzonych przez autorów jednej z historii zamieszczonej w albumie „Stan przyszłości: Batman” – scenarzystkę Mariko Tamaki („Supergirl: Jak być super”, „Harley Quinn: Piękna katastrofa”) oraz rysownika Dana Morę („Raz i na zawsze”, „Klaus”). W tym tomie znajdziecie również dodatkowe prace autorstwa Viktora Bogdanovica („Action Comics”, „The Silencer”), Claytona Henry’ego („Batman/Superman”), Johna Ridleya („I Am Batman”), Dustina Nguyena („Robin & Batman”) i wielu innych! 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Detective Comics” #1034–1039.

Seria/cykl: UNIWERSUM DC
Scenarzysta: Mariko Tamaki
Ilustrator: Dan Mora
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 204
Wymiary: 16.7×25.5cm
Data premiery: 22.03.2023
Cena: 69,99 zł

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Warto też wspomnieć o nowym wydaniu Batman: Year one, które również trafiło dziś do sprzedaży.

za
dni
1
2
6
godzin
0
9
minut
3
3
sekund
4
8
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):