Dzisiaj nakładem wydawnictwa Egmont do sprzedaży trafił komiks “Batman. Wyjątkowo mroczna noc” (168 stron, 89,99 zł).

Album ukazujący się w ramach linii wydawniczej DC Black Label. To w pełni autorska opowieść o wyjątkowo mrocznej nocy w Gotham jednego z najbardziej kultowych współczesnych artystów tworzących historie o Batmanie – Jocka („Batman, Który Się Śmieje”, „Batman: Mroczne Zwierciadło”), który jest odpowiedzialny zarówno za scenariusz, jaki i rysunki w albumie. 

To była misja, w jakich Batman brał udział już tysiące razy. Tego dnia z góry czuwał nad rozgrzanymi letnim żarem ulicami Gotham, podczas gdy policja eskortowała transport niebezpiecznego superłotra znanego jako EMP z tymczasowej celi do przygotowanej specjalnie dla niego komory w więzieniu Blackgate. Elektryczne moce EMP-a mogły doprowadzić do niebezpiecznego incydentu, ale służby twierdziły, że panują nad sytuacją. Jednak później wszystko wymknęło się spod kontroli. 

Tej nocy w Gotham zgasną wszystkie światła. Policyjne siły zostaną rozbite, a ranny Batman będzie musiał wywalczyć drogę do Blackgate i przenieść EMP-a przez kolejne dzielnice. Życie uprzykrzą mu grasujące gangi i kilka innych niespodzianek kryjących się w mrocznych zakamarkach Gotham… 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman: One Dark Knight” #1–3.

Seria/cykl: DC BLACK LABEL
Scenarzysta: Jock
Ilustrator: Jock
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 168
Wymiary: 21.6×27.6cm
Data premiery: 08.03.2023
Cena: 89,99 zł

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

No nie, DC, tom 1: Nowe sąsiedztwo, od początku było w zapowiedziach Egmont na 22 marca. W sprzedaży będzie za 2 tygodnie.

za
dni
1
3
4
godzin
1
5
minut
5
8
sekund
0
8
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):