Dzisiaj do sprzedaży nakładem wydawnictwa Egmont trafiły komiksy, “Batman Epidemia” (552 strony, 199,99 zł), “Batman: Detective Comics – Stan strachu. Tom 2” (296 stron, 89,99 zł) i “Batman: Rycerze Gotham. Pozłacane miasto” (156 stron, 69,99 zł).

“Batman Epidemia”

„Batman – Epidemia” to kolejny po „Batman – Knigtfall” crossover ukazujący się na łamach różnych tytułów związanych z Batmanem. Akcja skupia się na wybuchu śmiertelnej choroby w Gotham oraz prób jej opanowania przez Batmana i jego sprzymierzeńców. Konsekwencje tych wydarzeń będziemy mogli poznać w kolejnych albumach: „Batman – Dziedzictwo” i „Batman – Kataklizm”. Ich fabuła doprowadzi zaś do wielkiego wydarzenia, które rozegra się na łamach głośnej serii z końca lat 90. – „Batman – Ziemia niczyja”. Śmiercionośny wirus zaraża nieświadomych zagrożenia mieszkańców Gotham. Ofiary czują straszliwy ból, ich oczy krwawią, a po dwóch dniach od infekcji umierają. Batman, Robin i Nightwing muszą opanować chaos i znaleźć odpowiednie lekarstwo. A pomogą im w tym niespodziewani sojusznicy: Azrael, Huntress, Catwoman i Poison Ivy. 

Czy Mroczny Rycerz i jego drużyna powstrzyma niewidzialnego wroga? I co się stanie, gdy jedna z zamaskowanych postaci zostanie zarażona? 

Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Alan Grant, Doug Moench czy Dennis O’Neil. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści jak Kelley Jones, Vince Giarrano i Barry Kitson. 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Azrael” #13-16, „Batman” #529-532, „Batman Chronicles” #4, „Batman: Shadow Of The Bat” #48-52, „Catwoman” #31-32, „Detective Comics” #695-696 i „Robin” #27-30.

Scenarzysta: Dennis O’Neil, Alan Grant, Doug Moench
Ilustrator: Kelley Jones, Barry Kitson, Vince Giarrano
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 552
Wymiary: 17.0×26.0cm
Data premiery: 26.07.2023
Cena: 199,99 zł

“Batman: Detective Comics – Stan strachu. Tom 2”

Drugi tom serii „Detective Comics” ukazującej się w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Gotham pogrąża się w Stanie strachu! Wendeta Wortha przeciwko Bruce’owi Wayne’owi uwalnia zło, którego ani on, ani złoczyńcy z ławy przysięgłych nie mogą kontrolować! Bezpieczeństwo mieszkańców Gotham wisi na włosku, gdy Batman traci nad sobą kontrolę. Czy Huntress będzie musiała interweniować, zanim Mroczny Rycerz przysporzy złej sławy zamaskowanym obrońcom prawa? 

Gdy na ulicach miasta dochodzi do niespotykanych dotąd zjawisk, a na życie nowego burmistrza czyhają zamachowcy, sytuację opanować może tylko jeden bohater – ten, którego burmistrz Nakano zobowiązał się wygnać z Gotham: Batman! Czy dwóch wrogów odłoży na bok dzielące ich różnice i uratuje miasto, zanim będzie za późno? Mimo że budynek Azylu Arkham został zniszczony, strach przed instytucją pozostał – a teraz ponownie się wzmaga, ponieważ w centrum miasta rośnie nowy budynek – Wieża Arkham. Skoro sam Mroczny Rycerz się boi, czy jest jeszcze nadzieja dla mieszkańców Gotham? 

Kontynuacja cenionej przez krytyków serii autorstwa Mariko Tamaki („Wonder Woman”, „Harley Quinn: Piękna katastrofa”), z efektownymi grafikami Dana Mory („Raz i na zawsze”, „Klaus”, „The Terrifics”), Viktora Bogdanovica („Batman: Arkham Knight”, „Deadshot”) i Davida Laphama („Baśnie”, „Stray Bullets”). 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Detective Comics” #1040–1046, „Detective Comics Annual” 2021 oraz „Batman Secret Files: Huntress” #1!”

Seria/cykl: UNIWERSUM DC
Scenarzysta: Mariko Tamaki
Ilustrator: Dan Mora
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 296
Wymiary: 16.7×25.5cm
Data premiery: 26.07.2023
Cena: 89,99 zł

“Batman: Rycerze Gotham. Pozłacane miasto”

Tajemniczy wirus zagraża Gotham, zmieniając mieszkańców we wściekłych szaleńców o żółtych ślepiach, którzy rabują sklepy i napadają na ludzi. Batman i Rycerze Gotham usiłują opanować osobliwą epidemię, a także odkryć jej przyczynę. Lecz ta nietypowa choroba już kiedyś nawiedziła miasto. 

Cofniemy się w przeszłość, aby poznać tajemniczą postać zwaną Runaway, która dawno temu chroniła miasto i usiłowała rozwikłać zagadkę tajemniczej choroby. 

Ta ekscytująca i przerażająca opowieść rozgrywa się we współczesnym Gotham, a także w 1847 roku i prowadzi do wydarzeń z popularnej gry wideo „Rycerze Gotham”. Zawiera także bonusowy kod na sześć ekskluzywnych cyfrowym przedmiotów w grze. Opowieść o przeszłości i teraźniejszości Pozłacanego Miasta napisał Evan Narcisse („Black Panther: Wakanda Atlas”), a zilustrował Abel („Rogue Sun”). 

Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Batman: Gotham Knights – Gilded City” #1–6.

Seria/cykl: BATMAN
Scenarzysta: Evan Narcisse
Ilustrator: Abel
Tłumacz: Marek Starosta
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 156
Wymiary: 16.7×25.5cm
Data premiery: 26.07.2023
Cena: 69,99 zł

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
4
godzin
1
7
minut
0
4
sekund
3
9
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):