Forum
Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

Warner Bros. Discovery Home Entertainment udostępniło szczegółowe informacje na temat wydania 4K Ultra HD “Batman: Mask Of The Phantasm”, które trafi do sprzedaży w USA 12 września.

Remaster 4K HDR/SDR filmu Batman: Mask of the Phantasm pochodzi z Original Cut Camera Negative z 1993 roku i został zeskanowany w rozdzielczości 4K. Cyfrowa renowacja została zastosowana do skanów 4K, aby usunąć brud, zadrapania i dodatkowe anomalie, ale zwrócono szczególną uwagę, aby nie dotknąć ziarna filmu ani brudu celuloidowej animacji, który był częścią oryginalnej grafiki. Po raz pierwszy od premiery kinowej film prezentowany jest w proporcjach 1,85. Oryginalne ścieżki miks 2.0 i 5.1 zostały zremasterowane w celu usunięcia lub poprawienia defektów, takich jak trzaski, tiki, przerwy i zniekształcenia.

Dodatek “Kevin Conroy: I Am The Knight”
Przez 30 lat Kevin Conroy definiował Batmana dla wielu pokoleń, używając tylko swojego głosu, czego najlepszym przykładem jest przełomowy film “Batman: Mask of the Phantasm”. Conroy zmarł w listopadzie 2022 r., ale jego spuścizna żyje w 15 filmach, prawie 400 odcinkach animowanych seriali telewizyjnych, tuzinie gier wideo oraz jako Bruce Wayne w crossoverze “Crisis on Infinite Earths” Arrowverse 2019-2020. Kilku współczesnych Conroyowi – w tym legenda animacji Bruce Timm, producent “Batmana” Michael Uslan i uznana aktorka dubbingowa Tara Strong – składają hołd gwieździe, która pozostaje Mrocznym Rycerzem dla milionów fanów Batfanów.

W dodatkach znajdzie się również odcinek “Justice League: Unlimited” z cameo Phantasm.

Źródło: The World’s Finest

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

“Po raz pierwszy od premiery kinowej film prezentowany jest w proporcjach 1,85.” – nieprawda, posiadam film na Blu-ray (wydanie UK) i na nim również jest w wersji 1,85:1.

Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):