Poznaliśmy już październikowe zapowiedzi wydawnictwa Egmont. Wśród zaplanowanych propozycji znalazły się “Batman: Dziedzictwo” (588 stron, 199,99 zł), “Batman: Nie tylko Biały Rycerz” (264 strony, 99,99 zł) i “Liga Sprawiedliwości. Porządek Zjednoczonych. Tom 2” (192 strony, 69,99 zł).

“Batman: Dziedzictwo”

„Batman: Dziedzictwo” kontynuuje wątki rozpoczęte w albumie „Batman: Epidemia”. Tym razem Mroczny Rycerz stara się odnaleźć osoby odpowiedzialne za wybuch epidemii w Gotham, a także uchronić miasto i cały świat przed jeszcze gorszym losem. 

Wydawało się, że epidemia została pokonana, a mieszkańcy Gotham mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Okazuje się jednak, że wirus może powrócić w jeszcze bardziej zjadliwej formie. Ra’s Al-Ghul i Bane zawarli piekielny sojusz, aby uśmiercić dziewięćdziesiąt procent światowej populacji za pomocą wirusa stworzonego dzięki osiągnięciom starożytnej cywilizacji. Batman i jego sojusznicy – Nightwing, Robin, Huntress i Catwoman – muszą przemierzyć cały świat, by uniemożliwić Al-Ghulowi uwolnienie śmiertelnych zarazków w kluczowych miejscach na całym świecie. Stawka nigdy nie była tak wysoka. Pozostaje pytanie: Czy zdobędą lek, zanim ludzkość padnie ofiarą nikczemnego planu Demona? Będziemy również świadkami rewanżu stulecia – Batman zmierzy się z człowiekiem, który go złamał… Bane’em! 

Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Chuck Dixon, Doug Moench czy Alan Grant. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści jak Graham Nolan, Jim Balent, Jim Aparo i inni. 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman” #533–534, „Batman: Shadow of The Bat” #53–54, „Catwoman” #33–36, „Detective Comics” 697–702, „Robin” #31–33, „Batman: Bane of The Demon” #1–4 oraz „Batman: Bane” #1.

Seria/cykl: BATMAN
Scenarzysta: Chuck Dixon, Doug Moench, Alan Grant
Ilustrator: Graham Nolan, Jim Balent, Jim Aparo
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 588
Wymiary: 17.0×26.0cm
Data premiery: 25.10.2023
Cena: 199,99 zł

“Batman: Nie tylko Biały Rycerz”

„Batman: Nie Tylko Biały Rycerz” to czwarty album ze świata Białego Rycerza, ukazujący się w ramach linii wydawniczej DC Black Label. Przez dwanaście lat wiele może się zmienić, zwłaszcza w Gotham! Pod nieobecność odsiadującego karę więzienia Bruce’a Wayne’a na scenę wkracza nowy Batman. Czy okaże się ostatnim Mrocznym Rycerzem? 

Derek Powers, dyrektor generalny Wayne Motors, przejął kontrolę nad aktywami rodziny Wayne’ów i wykorzystując zdobyte w ten sposób środki, przystąpił do radykalnego przekształcania zarówno GTO – jednostki do Zwalczania Terroryzmu w Gotham – jak i miasta, do ochrony którego została powołana. Spadające wskaźniki przestępczości skutecznie mydlą oczy mieszkańcom i jedyną osobą świadomą prawdziwego niebezpieczeństwa grożącego Gotham jest Bruce Wayne. Z chwilą zniknięcia córki Harley Quinn zaczyna się walka z czasem, ponieważ jeśli Jackie choć trochę przypomina swojego ojca, może to oznaczać, że los miasta jest w jej rękach! Aby ją powstrzymać, Bruce nie ma wyboru i musi zwrócić się o pomoc do Jasona Todda, pierwszego Robina! Tymczasem ujawnia się inny, jeszcze bardziej zaskakujący sojusznik. Czyżby do Gotham ponownie zawitał Joker? 

W tej porywającej kontynuacji znakomicie przyjętych albumów „Batman: Biały Rycerz” oraz „Batman: Klątwa Białego Rycerza” scenarzysta i rysownik Sean Murphy podąża śladami nie tylko Białego Rycerza i wykracza poza znane Gotham, by ukazać miasto wraz z jego bohaterami w zupełnie nowym świetle. 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman. Beyond the White Knight” #1-8 oraz „Batman. White Knight Presents Red Hood” #1-2.

Seria/cykl: DC BLACK LABEL
Scenarzysta: Sean Murphy
Ilustrator: Sean Murphy
Tłumacz: Jacek Żuławnik
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 264
Wymiary: 17.0×26.0cm
Data premiery: 25.10.2023
Cena: 99,99 zł

“Liga Sprawiedliwości. Porządek Zjednoczonych. Tom 2”

Drugi tom najnowszych przygód Ligi Sprawiedliwości w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Przedstawiamy… Konwent Zjednoczonych! Nową drużynę najpotężniejszych kosmicznych wojowników reprezentującą powołaną niedawno Organizację Planet Zjednoczonych i będącą kosmicznym odpowiednikiem Ligi Sprawiedliwości. 

Czy konwent jest prekursorem Legionu Superbohaterów? Można tak powiedzieć. Wraz z Ligą musi stawić czoło nowemu zagrożeniu, a wszystko zdaje się mieć związek z… Supermanem. Liga Sprawiedliwości usiłuje schwytać najgroźniejszego nowego przestępcę galaktyki, który zbiegł i zagraża całemu kosmosowi. Tymczasem na Ziemi organizacja Checkmate zostaje uwikłana w wielki skok i tropi powiązania tajnych agentów. Jakie powiązania? To tajemnica! 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Justice League” #64–71. Ta pełna rozmachu kosmiczna opowieść to doskonały punkt wyjścia do rozpoczęcia przygody z Ligą Sprawiedliwości i przekonania się, co jeszcze czeka waszych ulubionych bohaterów DC!

Seria/cykl: UNIWERSUM DC
Scenarzysta: Brian Michael Bendis
Ilustrator: Steve Pugh, Phil Hester, Scott Godlewski
Tłumacz: Marek Starosta
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 192
Wymiary: 16.7×25.5cm
Data premiery: 25.10.2023
Cena: 69,99 zł

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
6
godzin
1
9
minut
5
4
sekund
5
5
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):