W rozmowie z Entertainment Weekly Bruce Timm i James Tucker zdradzili nowe szczegóły na temat “Batman: Caped Crusader”, który zadebiutuje na Prime Video 1 sierpnia. Udostępniono również zdjęcia prezentujące głównych bohaterów.

Witamy w Gotham City, gdzie skorumpowani przewyższają liczebnie dobrych, przestępcy szaleją, a praworządni obywatele żyją w ciągłym strachu. Wykuty w ogniu tragedii, bogaty bywalec Bruce Wayne staje się kimś więcej i mniej niż człowiekiem – BATMANEM. Jego jednoosobowa krucjata na rzecz sprawiedliwości przyciąga nieoczekiwanych sojuszników w GCPD i ratuszu, ale jego heroiczne działania rodzą śmiertelne, nieprzewidziane konsekwencje.

Nie chcąc robienia powtórki z “Batman: TAS”, twórcy zdecydowali się osadzić akcje serialu w lata 40. XX wieku.

“James i ja jesteśmy naprawdę wielkimi fanami filmów z tamtej epoki, więc postanowiliśmy naprawdę się do tego odnieść, jeśli chodzi o ubrania, samochody, architekturę i poziom technologii” – mówi Timm o scenerii nowego serialu. “Na początku zdecydowaliśmy, że nie będzie komputerów ani telefonów komórkowych. To wszystko zmieniło”.

Oprócz odniesienia do filmów noir z lat 40. Timm i Tucker czerpali inspirację z komiksów o Batmanie z tamtej epoki (w których po raz pierwszy pojawiły się takie postacie jak Catwoman i Clayface). Ale w “Caped Crusader”, będą też elementy których fani Batmana wcześniej nie widzieli.

Wygląd Harley Quinn to coś zupełnie nowego. W serialu będzie to amerykanka pochodzenia azjatyckiego, bez powiązania z Jokerem.

“Współtworzyłem tę postać, więc darzę ją wielką miłością i sympatią, ale pomyślałem, że może być coś interesującego w wprowadzeniu jej do serialu, ale nie jako dziewczyny Jokera” – mówi Timm. “Więc jak to zrobić? Dużą rolę odegrało po prostu podstawowe odwrócenie. Oryginalna dr Quinzel była nieco poważniejsza, a kiedy stała się Harley, stała się naprawdę głupkowata i szalona. Pomyśleliśmy więc, co jeśli to odwrócimy? Kiedy jest dr Quinzel, jest nieco bardziej dziwaczna i zabawna, a kiedy jest Harley Quinn, jest przerażająca”.

Harley, kiedy stanie się superzłoczyńcą, nie porzuci swojej pracy, będzie używać psychiatrii jako broni. Dr Quinzel jest zwykłą psychiatrą z Gotham City i leczyć będzie samego Bruce’a Wayne’a.

“To naprawdę dziwny człowiek”, mówi Timm o Batmanie. “Nie ma obsesji na punkcie morderstwa swoich rodziców, ale zmieniło go to w taki sposób, że wciąż nie przystosował się do bycia człowiekiem. Dosłownie jest Batmanem; w środku jest tym, kim jest. Ilekroć jest Bruce’em Wayne’em, to nie jest tylko on ze zdjętą maską, to on ma na sobie garnitur. Próbuje udawać kogoś, kim nie jest”.

Tucker dodaje: “Chodziło o to, by był tak odsunięty, by nikt nie wiedział, kim jest i o co mu chodzi. Staramy się wyeliminować przesądzony wniosek, że jest bohaterem, czy to dla policji, zwykłych obywateli Gotham, czy dla widzów”.

Nowy wygląd dotyczy również postaci Catwoman i Clayface’a.

“Nie chcieliśmy robić Catwoman z B:TAS ani wersji, którą Ed Brubaker i Darwyn Cooke zrobili na początku XXI wieku z praktycznym skórzanym kombinezonem, który stał się jej domyślnym wyglądem w komiksach i filmach” – mówi Timm. “To świetne, uwielbiam to, ale chcieliśmy zrobić coś innego. Pomyśleliśmy więc, cóż, wróćmy do samego początku. Uwielbiam oryginalny wygląd z lat 40-tych. Jest fioletowy!”

Tucker zdradza, że inspiracją dla postaci Catwoman by rola Barbary Stanwyck w “The Lady Eve”. Selina Kyle ma być zabawna i czarująca.

“Ten odcinek jest bardzo zabawny, ale ma też momenty, które są naprawdę poważne i mroczne” – mówi Timm o pojawieniu się Catwoman w serialu. “To zestawienie tych dwóch rzeczy sprawia, że odcinek jest naprawdę fajny”.

Wygląd Clayface’a też jest oparty na stylu retro i czerpie z oryginalnego komiksowego wyglądu postaci, inspirowanego klasycznymi horrorami.

Komisarz Gordon

Opisy postaci:

BATMAN – Zimny, bezlitosny pogromca zła, pozornie bardziej maszyna niż człowiek. Wykuty w ogniu tragedii, każdą swoją istotą poświęca się eliminacji przestępczości.
BRUCE WAYNE – Dla ogółu społeczeństwa Bruce Wayne jest płytkim dyletantem, najwyraźniej marnującym ogromny majątek swoich rodziców na frywolne zajęcia i hedonistyczne przyjemności. W rzeczywistości jest skomplikowaną fasadą, starannie skonstruowaną, aby odwrócić uwagę od jego działalności jako Batmana.

SELINA KYLE / “CATWOMAN” – Selina Kyle jest beztroską i rozpieszczoną dziedziczką, której rodzina straciła fortunę po tym, jak jej ojciec trafił do więzienia za defraudację. Pomimo wyrwania jej srebrnej łyżeczki z ust, Selina odmawia rezygnacji z życia w luksusie i zostaje Catwoman jako “zabawny” sposób na utrzymanie wystawnego stylu życia.

DR. HARLEEN QUINZEL / “HARLEY QUINN” – Dr Harleen Quinzel jest genialnym psychiatrą, która leczy elitę Gotham, choć jej zachowanie nie należy do najlepszych. Jednak jako Harley Quinn jest zupełnie inną osobą. Przerażająca, cicha, wyrachowana groźba, która potajemnie wymierza swoją pokręconą sprawiedliwość naprawdę nikczemnym spośród jej elitarnej klienteli.

KOMISARZ JIM GORDON – Były gliniarz bliski emerytury, Gordon został zatrudniony, aby grać zgodnie ze skorumpowanym systemem i dociągnąć do emerytury. Nie doceniono jednak Jima Gordona. Jego niepodważalny charakter doprowadza go do konfliktu zarówno z brudnymi glinami, jak i nieuczciwymi politykami. Nie wspominając o tym, że musi liczyć się z obłąkanym mścicielem bijącym przestępców Gotham.

CLAYFACE – Dzięki swoim “unikalnym” rysom twarzy, aktor Basil Karlo na zawsze został zaszufladkowany jako twardy typ z filmów klasy B. Sfrustrowany ograniczeniami, jakie jego wygląd nakładał zarówno na jego karierę, jak i życie osobiste (beznadziejnie zakochał się w swojej partnerce), Karlo zwrócił się do eksperymentalnego serum, które obiecało zmienić jego twarz. Jednak serum to nie tylko ostatecznie oszpeciło jego twarz, ale także złamało resztki jego rozsądku – tworząc tragicznego, żądnego zemsty złoczyńcę, Clayface’a.

Źródła: EW, amazonmgmstudios.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Subscribe
Powiadom o

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Już się nie mogę doczekać!

za
dni
1
2
9
godzin
2
0
minut
5
7
sekund
0
1
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):