Forum

Już wkrótce
  • "Suicide Squad Isekai" 1x07 na Max - 25 lip 2024,
  • "Nightwing: Rycerz w Bludhaven" (WKDCBiZ) - 31 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x08 na Max - 01 sie 2024,
  • "Batman: Caped Crusader" w Prime Video - 01 sie 2024,
ALL-STAR WESTERN #10

Tytuły historii: The War of Lords and Owls, part 1; Unholy Matrimony
Miesiąc wydania (okładka): Sierpień 2012 (USA)
W sprzedaży od: 27.06.2012 (USA)
Scenariusz: Justin Gray, Jimmy Palmiotti
Rysunki: Moritat; Jose Luis Garcia-Lopez
Okładka: Jose Ladrönn
Kolor: Gabriel Bautista, Jr.; Patricia Mulvihill
Tusz: Moritat; Dan Green
Liternictwo: Rob Leigh
Ilość stron: 40

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

“The War of Lords and Owls, part 1”

Scenariusz: Justin Gray, Jimmy Palmiotti
Rysunki: Moritat
Kolor: Gabriel Bautista, Jr.
Tusz: Moritat
Liternictwo: Rob Leigh

Alan Wayne nie jest zachwycony z poczynań ochroniarza Luciusa Benetta, który wyrzucił przez okno Tallulah Black. Lucius jednak w ogóle się tym nie przejmuje, ma koneksje i wie, że władze nic mu nie zrobią. Po kolejnych groźbach Wayne wyprowadza Benetta z kasyna.

Jonah Hex zabrał nieprzytomną Tallulah Black do Arkham Asylum, gdzie ranną kobietą zajął się Amadeus. Z rozmowy z przyjacielem Hex dowiaduje się, że w Gotham zjawił się Lucius Benett i to prawdopodobnie jego Tallulah obwinia o okradzenie jej rodziny. Jonah postanawia bliżej przyjrzeć się tej sprawie, a Amadeus musi zająć się swoja matką, która znowu potrzebuje jego pomocy.

Podczas gdy Hex spotyka się z Alanem Wayne’em, gdzie indzie dochodzi do spotkania Court of Owls. Tajemnicza organizacja oprócz pozytywnych informacji, dotyczących chociażby skończenia budowy labiryntu, muszą zająć się problemem, jakim jest Crime Bible. Zdają sobie jednak sprawę, że ich zabójca nie będzie wstanie zniszczyć całej organizacji, dlatego postanawiają wprowadzić w życie plan, który pozwoli wykorzystać działania Hexa do własnych celów.

Przykładowe StronyPo obudzeniu się Tallulah jest wciekła, że ktoś ubrał ją w suknię z kwiatami. Amadeus ma okazję poznać wybuchowy charakter byłej żony Hexa. Nawet wspólne śniadanie z kobietą, która jest piękną i bestią w jednej osobie sprawia mu wiele kłopotów. Na szczęście w porę na miejscu zjawia się Jonah, na którego widok Tallulah od razu się uspokaja. Para od razu zaczyna się całować by po chwil udać się na piętro.

Później w nocy doktor Amadeus zostaje wezwany przez policję do mężczyzny, który twierdzi, że jest ścigany przez sowy. Kiedy Arkham próbuje podać pacjentowi środek uspokajający ten się na niego rzuca, bo twierdzi, że jest on jednym z „nich”. Policjant powstrzymuje mężczyznę, ale tuż po wyjściu z Amadeusa, w celi dochodzi do tragedii. Funkcjonariusz i mężczyzna zostali brutalne zabici, a nam miejscu Arkaham znajduje sowie pióra. Natychmiast chce o tym porozmawiać z Hexem.

Autor: Q

“Unholy Matrimony”

Scenariusz: Justin Gray, Jimmy Palmiotti
Rysunki: Jose Luis Garcia-Lopez
Kolor: Patricia Mulvihill
Tusz: Dan Green
Liternictwo: Rob Leigh

Bat Lash znowu wpakował się bójkę, która rozpoczęła się po tym, gdy jeden z graczy zarzucił mu, że ten oszukuje.

Jednak przyczyna tego kataklizmy sięga wydarzeń sprzed 9 miesięcy.
Dziewczyna Bartholomewa Aloysiusa Lasha przyłapała go w łóżko ze swoją siostrą bliźniaczką. Przystojny mężczyzna działał jak magnes na kobiety, dlatego po chwili dołączyła do nich druga siostra. Takie rzeczy nie spodobały się ojcu bliźniaczek, który w obronie ich honoru przyrzekł, że zabije Lasha.

Jak przystało na prawdziwego gracza Bat Lash potrafi sobie radzić w trudnych sytuacjach, a taką jest niewątpliwa taka, w której zmuszony jest do poślubienia dziewczyny w ciąży. Bartholomew zwraca uwagę, że bliźniczki nie są do końca identyczne. Znając nawyk kobiety, z którą spędził noc wie, że to nie ona zaszła w ciąże. Ojca bliźniaczek jednak to nie przekonuje. Na szczęście, kiedy panna młoda zaczyna rodzić, szybko się okazuje, że dziecko nie może być Lasha. Kobieta wyznaje, kto jest ojcem dziecka, który jak się okazuje już nie żyje po tym jak kopnął go koń. Bliźniaczki chciały wykorzystać Lasha, ale teraz, kiedy wszystko jest jasne Bat może bezpiecznie opuścić miasta i dalej cieszyć się każdą chwilą życia.

Autor: Q

W poprzednim numerze praktycznie zbyt wiele o Court of Owls nie było. Dopiero od All-Star Western #10 zaczyna się właściwa opowieść, w której mamy okazję bliżej się przyjrzeć sowiej organizacji.

Pierwsza część The War of Lords and Owls to zwiastun świetnej historii. Rola Court of Owls nie będzie tu tylko ozdobnikiem, ale czymś większym. Fanów Batman ucieszy wzmianka o labiryncie. Ale w czasach kowboi i bez arami ożywionych Talonów Court of Owls musiało czasami bardziej się natrudzić by osiągnąć swoje cele. Tym razem planują wykorzystać prywatna vendettą Hexa.

Na pierwszy plan wychodzą jednak pełne humoru sceny z udziałem Amadeusa i Tallulah, która jest zarazem niebezpieczna i nieokrzesana, ale także pociągająca. Biedny doktor nie miał pojęcia, w co się wpakował, kiedy Hex przyniósł mu ranną kobietę. A jakby tego było mało Arkham nie tylko musi opiekować się matką, ale także odkrywa makabryczna zbrodnię dokonaną na policjancie i jakby się wydawało szalonym staruszko, który uważał, że ścigają go sowy. Wszystko zapowiada się bardzo obiecująco.

Dodatkowa historia z Bat Lashem także trzyma poziom. Pełna humoru opowieść o uwodzicielskim hazardziście, który przez swoje zamiłowanie do kobiet wpakował się w nie lada kłopoty, stanowi świetną rozrywkę.

All-Star Western #10 to pod każdy względem jest bardzo dobry numer. Scenariusz oraz warstwa graficzna obu historii są znakomite, tak więc fani westernowych klimatów śmiało powinni sięgnąć po ten numer.

Ocena: 5 nietoperków

Autor: Q

za
dni
0
7
godzin
2
2
minut
3
3
sekund
3
5


za
dni
7
1
godzin
2
2
minut
3
3
sekund
3
5

Kalendarium

Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki