Forum

Już wkrótce
  • "Vigilante: Samozwańczy Stróż Prawa" (WKDCBiZ) - 17 lip 2024,
  • “Batman Detective Comics – Gothamski Nokturn: Uwertura. Tom 1” - 17 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x06 na Max - 18 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x07 na Max - 25 lip 2024,
BATMAN #38

Tytuły historii: Endgame, Part Four
Miesiąc wydania (okładka): Marzec 2015 (USA)
W sprzedaży od: 28.01.2015 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder; James Tynion IV
Rysunki: Greg Capullo; Sam Keith
Okładki: Greg Capullo, Danny Miki, FCO Plascencia; Andy Kubert, Brad Anderson; Tony Daniel, Tomeu Morey
Kolor: FCO Plascencia; Ronda Pattison
Tusz: Danny Miki
Liternictwo: Steve Wands, Jared K. Fletcher; Travis Lanham
Ilość stron: 40

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

“Endgame” część 4. Joker powrócił! Tym razem nie będzie nic zabawnego! W dodatkowej historii piątka uciekinierów z Arkham Manor wspomina swoje spotkania z Jokerem!

“Endgame, Part Four”
Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Greg Capullo
Kolor: FCO Plascencia
Tusz: Danny Miki
Liternictwo: Steve Wands, Jared K. Fletcher

Batman w ostatniej chwili dociera do mieszkania Gordona. Policjant mimo siekiery wbitej w pierś jeszcze żyje. Po chwili jednak z uśmiechem na twarzy atakuje bohatera. Na szczęście na miejscu zjawia się Julia, która usypia Jima.

Podczas rozmowy z Dickiem, przedzierając się równocześnie, przez dzielnicę pełną osób zainfekowanych przez wirus Jokera, Bruce dochodzi do wniosku, że ktoś z Arkham Asylum musiał pomóc klaunowi. Podejrzana jest trójka naukowców, dr Death, Hugo Strange, dr Dekker. Jednak tylko ten ostatni został zwolniony z Arkham przez Erica Bordera.

Batman składa wizytę Dekkerowi. Ten jednak jest przekonany, że Joker jest jedną z legend od zarania dziejów i że tylko on zawiera odpowiedź. W międzyczasie Julia ustala, że na wiele materiałach sprzed lat dostrzec można twarz Jokera. Dekker ostatecznie decyduje się wstrzyknąć serum, które ma go przemienić. Doprowadza to jednak do jego śmierci.

Przy takim obrocie spraw Batman postanawia podjąć decyzje, której nigdy się nie spodziewał. Odwiedza Court of Owls, by poznać historię Gotham i zdobyć potrzebne informacje.

Autor: Q


Scenariusz: James Tynion IV
Rysunki: Sam Keith
Kolor: Ronda Pattison
Liternictwo: Travis Lanham

Tym razem Cassidy przedstawia swoją wersję historii jak poznał Jokera. Wspomina o tajnym projekcie wojskowym, w którym brał udział. Celem jego było stworzenia armii Batmanów, która brała udział w odbudowie Gotham po roku zerowym. Cassidy nie do końca był przekonany do tego plany i ostatecznie został zamknięty w Arkham Asylum, gdzie poznał pierwszego żołnierza, który odgrywał Batmana. Ten wcześniej dostrzegł niebezpieczeństwo i postanowił dziać przeciwko systemowi, ale ostatecznie grupa Batmanów go powstrzymała.

Autor: Q

Przed rozpoczęciem historii Endgame Scottowi Snyderowi udało się utrzymać, wiele informacji w tajemnicy. Teraz kiedy wydawało się, że już czytelnik ma ogólne pojęcie co się wyprawia zaserwowany mamy kolejny niespodziewany zwrot akcji. Do gry włączy się Court of Owls i to naprawdę jedna z ostatnich rzeczy, której mona się było spodziewać.

Plany Batmana i końcówka numeru, która powoduje, że już nie można się doczekać kolejnego, to nie jedyna zaleta Batman #38. Wydarzenia w Gotham nabierają tempa a za sprawą Batmana korzystającego z telefonów mamy interesującą konwersacje Bruce’a i Dickiem. Czasami rozmowa z kimś pozwala odkryć fakty, które wcale nie były głęboko ukryta.

W numerze akcji nie brakuje, Batman walczy z czołgiem a następnie wysłuchuje szalonego naukowca, na koniec zaś dochodzi do wielkiego zwrotu akcji. Pierwszy raz bohater Gotham City przyznaje, że nie wie wszystkiego. Tyle się dzieje, że przestaje być istotne jak Gordon z siekierą w piersi zdołał przeżyć?

Dobrze też się prezentuje dodatkowa historia z rysunkami Sama Keitha. Jest w niej szaleństwo oraz interesujące podeście do postaci Jokera, zdecydowanie jest to opowieść godna pacjenta Arkham.

Ocena: 5 nietoperków

Autor: Q

za
dni
1
4
godzin
1
2
minut
5
3
sekund
0
3


za
dni
7
8
godzin
1
2
minut
5
3
sekund
0
3

Kalendarium

Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki