Forum

Już wkrótce
  • "Suicide Squad Isekai" 1x06 na Max - 18 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x07 na Max - 25 lip 2024,
  • "Nightwing: Rycerz w Bludhaven" (WKDCBiZ) - 31 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x08 na Max - 01 sie 2024,
BATMAN #47

Tytuł historii: Superheavy, Part Seven
Miesiąc wydania (okładka): Luty 2016 (USA)
W sprzedaży od: 09.12.2015 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Greg Capullo
Okładki: Greg Capullo, Danny Miki, FCO Plascencia; Alex Ross
Kolor: FCO Plascencia
Tusz: Danny Miki
Liternictwo: Steve Wands
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Podczas gdy Jim Gordon walczy z Mr. Bloomem o swoje życie, Bruce Wayne odkrywa szokujący sekret ze swojej przeszłości, który zmieni wszystko w Gotham City!

Pan Bloom spełnia życzenie Batmana i każe go wypuścić. Jim zostaje wyrzucony wprost w śmigła helikoptera telewizyjnego. W ostatniej chwili za pomocą wyrzutni haków udaje mu się uniknąć poszatkowania. Wiedząc jakie uzbrojenie ma robot i czego można się po nic spodziewać, Jim sięga po brudne sztuczki i udaje mu się zniszczyć Batbota, ale cały czas pozostaje Bloom.

Gordon wykorzystuje fakt, że nasionka Blooma są namagnesowane by je przeładować i jest przekonany, że nawet jak zginie, to przynajmniej zniweczy plany złoczyńcy. W ten sposób udaje mu się złapać Blooma.

Duke’owi Thomasowi udaje się wyrwać z rąk złoczyńców, ale na jego drodze stają ludzie Pingwina. Wtedy z niespodziewaną pomocą przychodzi mu Bruce Wayne z kijem baseballowym. Chłopak mimo całej sytuacji nie chce rozmawiać z Wayne’em ani zdradzać mu swoim planów. Stając naprzeciwko nadjeżdżającego pociągu Duke stara się przekonać Wayne’a, że ten teraz nie jest osobą, którą powinien być i nie wykorzystuje swoich możliwości tak jak powinien. Każe mu więc patrzeć w światła nadjeżdżającego pociągu, w których Bruce dostrzega wielkiego nietoperza.

Kiedy Bloom przewożony jest do więzienia ku zaskoczeniu Jima okazuje się, że złoczyńca nie jest sam. Bohaterowie zostają zaatakowani przez grupę Bloomów.

Bruce rozmyśla o ostatnich wydarzaniach i o tym kim naprawdę jest, kiedy podchodzi do niego mężczyzna z zielonym błyskiem w oku, który stwierdza, że to zabawne, że również tak jak Wayne miał nieopodal tego miejsca wypadek.

Autor: Q

Największa niespodzianka “Batman #47” znajduje się na końcu numeru, i po tym co tam serwuje czytelnikom Snyder, nawet armia Bloomów odchodzi w zapomnienie. W stopniowy sposób pojawiają się wyraźne sygnały, że już jesteśmy co raz bliżej powrotu Bruce’a do roli Batmana. Wychodzi na to, że mimo braku treningu jego dedukcja i refleks funkcjonują bez zarzutu. Skoro powraca Batman, to nie może też zabraknąć jego nemezis, chociaż w tym przypadku chyba potrzeba będzie więcej czasu by Joker znowu był sobą.

Ostatnia strona zaskakuje, ale nie ma co się oszukiwać, chyba nikt nie sądził, że Joker jest martwy. Mam jednak nadzieje, że na dłuższy czas pozwolą mu trochę odsapnąć, ale rozmowa bohaterów, to moment, który na długo zapamiętany zostanie przez fanów.

Od samego początku całej historii Superheavy zawodzi postać głównego złoczyńcy. Sam już nie wiem co o nim myśleć z jednej strony raz widzimy go jako stwora, który morduje wszystkich, a zaraz daje się łatwo podejść Gordonowi. Samo stracie dwójki bohaterów też jest rozczarowujące, zwłaszcza po tym co mogliśmy zobaczyć wcześniej. Bloom może przerażać, ale postać ta przestaje kogokolwiek obchodzić ile można się zastanawiać kim jest i co chce zrobić. Główny wątek rozczarowuje i tylko losy Bruce’a wynagradzają to.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

za
dni
1
3
godzin
1
7
minut
0
7
sekund
2
5


za
dni
7
7
godzin
1
7
minut
0
7
sekund
2
5

Kalendarium

Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki