Batman #35Znamy już pierwsze szczegóły na temat 35. numeru “Batmana”, który ukaże się w październiku. Na jego łamach rozpocznie się kolejna epicka historia duetu Snyder/Capullo pt. “Batman: Endgame”, na której opowiedzenie twórcy potrzebować będą 6 numerów.

BATMAN #35
Scenariusz SCOTT SNYDER
Dodatkowa historia SCOTT SNYDER i JAMES TYNION IV
Rysunki GREG CAPULLO i DANNY MIKI
Okładka GREG CAPULLO
MONSTERS Variant cover BRIAN STELFREEZE
1:25 Variant cover ANDY KUBERT
W sprzedaży od 8 października • 40 pg, FC, $3.99 US • RATED T

Od twórców, którzy zaprezentowali nowy początek Mrocznego Rycerza nadchodzi historia, która może oznaczać jego koniec. Nie przegap największej, najbardziej niebezpiecznej, najbardziej epickiej opowieści od scenarzysty Scotta Snydera i rysownika Grega Capullo – w tym numerze rozpoczyna się “Batman: Endgame”!

Źródło: CBR

EW zaprezentowało specjalny banner promujący “Gotham” przygotowany z okazji zbliżającego się Comic-Conu. Do sieci trafiły również nowe zdjęcia z pilotowego odcinka.

W poniedziałek, 22 września, rozpocznie się historia GOTHAM. Seria przedstawi losy policjanta skazanego na sukces, który balansuje między dobrem i złem w pełnym niebezpieczeństw i korupcji mieście oraz kroniki powstania wielkich superzłoczyńców i strażników znanych z komiksów DC Comics. Zupełnie nowy, wcześniej nieopowiedziany, rozdział od producenta wykonawczego/scenarzysty Bruno Hellera (“The Mentalist,” “Rome”) w którym występują Ben McKenzie (“Southland”, “The O.C.”), Donal Logue (“Vikings”, “Sons of Anarchy”) i Jada Pinkett Smith (“Hawthorne”, “Collateral”).

"Cudowny chłopak Billy. Nieznany współtwórca Batmana."Wydawnictwo Centrala opublikowała informacje o polskim wydaniu książki „Bill the Boy Wonder: The Secret Co-Creator of Batman” Marca Tylera Noblemana oraz Ty’a Templetona. Rodzime wydanie historii Billa Fingera nosić będzie tytuł “Cudowny chłopak Billy. Nieznany współtwórca Batmana.“. Premiera książki odbędzie się na poznańskim Dniu Batmana, o którym więcej informacji znajdziecie tutaj. Aby obejrzeć polską okładkę publikacji, wystarczy kliknąć w jej miniaturę. Cena okładkowa wynosi 39,99 zł.

Czytaj dalej

Swoją premierę miał dzisiaj kolejny odcinek serii “Super Power Beat Down” przygotowywany przez Bat in the Sun. Tym razem do walki stanęli Punisher oraz Red Hood. Kto tym razem wygrał? Czytaj dalej

BATMAN ETERNAL #13

Tytuł historii: Infernal Relations
W sprzedaży od: 02.07.2014 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Ray Fawkes, John Layman i Tim Seeley
Rysunki: Mikel Janin, Guillermo Ortego
Okładka: Dustin Nguyen
Kolor: Jeremy Cox
Liternictwo: Stewe Wands
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Demon z przeszłości Jima Gordona przybywa nawiedzać go w Blackgate, podczas gdy wojna gangów grozi rozdarciem Gotham City! Czy Jason Bard utrzyma porządek bez wchodzenia w drogę Batmanowi?

Syn Gordona wyjawia mu, że wymknął się z Belle Reve i przekupił strażników po to by z nim porozmawiać. Uważa, że ma z nim więcej wspólnego niż przypuszczał, dlatego informuje go, że następnej nocy jego cela zostanie na moment otwarta. Nie będzie strażników i Gordon będzie miał możliwość ucieczki. James junior chce by tym samym jego ojciec przyznał się, że nigdy nie był bohaterem.

Jason Bard przekazuje komisarzowi Forbsowi, że udało mu się ustalić lokalizację miejsca, w którym Batman musi trzymać swoje gadżety. W międzyczasie Vicki Vale przekonuje redaktora naczelnego, by ten pozwolił jej wziąć udział w policyjnej akcji, której celem jest złapanie Batmana. Dziennikarka nie ma więc czasu by uważniej przyjrzeć się jednej z internetowych plotkarskich kolumn, w której ktoś zamieszcza informacje na temat planów Cluemastera.

Ukrywająca w bibliotece Steph odpowiada na wiadomość od swojej przyjaciółki Beth. Dowiaduje się, że ktoś przysłał jej paczkę zapakowaną w kolory charakterystyczne dla Cluemastera. Mimo ostrzeń przyjaciółki Beth ją rozpakowuje i tym samym uruchamia bombę. Stephanie od razu udaje się na miejsce wybuchu i nie zdaje sobie sprawy, że w ten sposób zdradziła swoje położenie ojcu, który obserwuje ją przez kamery.

W nocy oddział policji dowodzony przez Barda przygotowuje się do ataku na kryjówkę Batmana. Ku zaskoczeniu niektórych funkcjonariuszy na miejscu nie zastają ludzi Batmana, ale członków gangu Falcone’a. Wszyscy zostają aresztowani za posiadanie nielegalnej broni i wspieranie zamaskowanego mściciela – Batmana. Kiedy jeden ze zbirów kontaktuje z Carmine’em, Bard zabiera mu telefon i przekazuje mafijnemu bossowi, że Gotham City nie należy do niego. Batman obserwujący całą akcję jest pod wrażeniem planu Barda, ale ten mówi mu, że to jeszcze nie koniec.

Na komisariacie Forbes jest wściekły na Barda i od razu chce wypuścić ludzi Falcone’a. Słysząc jego słowa Vicki Vale, która brała udział w całej akcji prosi go o komentarz do artykułu, który przy takim obrocie spraw napisze. Forbes stwierdza tylko że został źle zrozumiany. Następnie musi się tłumaczyć przed Falcone’em, który jest bardzo niezadowolony z ich współpracy. Obaj nie zdają sobie sprawy, że ich rozmowa jest podsłuchiwana przez Jasona i Vicki, która już ma świetny materiał na do jutrzejszego wydania Gotham Gazette.

Harper Row dzięki wcześniej zdobytym informacjom dostaje się kryjówki Red Robina. Chociaż na miejscu zjawia się sam bohater, to jej nie zauważa. Udaje mu się jednak ustalić, że to Sergei Alexandrov odpowiedzialny jest za nanoboty i że ostatnio przebywał z Tokyo.

Autor: QChociaż okładka oraz zakończenie poprzedniego numeru mogły sugerować, że najważniejszym wątkiem będzie ten dotyczący Gordona i jego syna to tak nie jest. O ile więzienne pogaduszki mają odpowiednią atmosferę, to i tak wszystko blednie przy planie Jason Barda.

Plan gliniarza zyskał nawet pochwałę Batmana, a współpraca z Vicki zaczyna przynosić wymierne skutki. Wreszcie podjęto działania, które odkryją powiązania Forbesa z Falconem i tym samym otrzymujemy solidną policyjną i dziennikarską robotę. Gdyby wszyscy tak pracowali Batman naprawdę byłby czasami zbędny.

Nie wszyscy bohaterowie są jednak tak przebiegli jak Bard. Tim niby działa już jako superbohater i potrafi o siebie zadbać. Jak więc to możliwe, że dopuszcza do sytuacji, wiedząc, że do jego systemu włamała się Harper, by ta niepostrzeżenie dostała się do jego kryjówki i przebywała tam w tym samym czasie co on. Albo zrobił to specjalnie i ma wobec niej inne plany, albo powinien jak najszybciej odpuścić sobie superbohaterską działalność. Nie popisuje się również Stephanie Brown, która tak skutecznie się ukrywała. Od razu praktycznie rzuca wszystko i biegnie wprost w pułapkę zostawioną przez Cluemastera.

Jedni bohaterowie pozytywnie zaskakują a w przypadku innych można się zacząć zastanawiać co oni wyprawiają, szkoda tylko, że Batman pozostaje bardziej biernym obserwatorem niż motorem napędowym, który zaprowadzi porządek w Gotham City.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Gotham - logoKanadyjska stacja CTV, która będzie pokazywać “Gotham”, jakiś czas temu wypuścił własny zwiastun serialu, który zawiera wcześniej nieprezentowane sceny.

Premiera “Gotham” 22 września.
Czytaj dalej

ROBIN RISES: OMEGA #1W środę, 16 lipca, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

  • BATMAN ETERNAL #15
    Kto stoi za piekłem pod Arkham Asylum? Czy Batwing i Jim Corrigan mogą to powstrzymać nim się uwolni i pochłonie całe Gotham City?
  • BATWOMAN #33
  • HARLEY QUINN INVADES COMIC-CON INTERNATIONAL: SAN DIEGO #1
  • INFINITE CRISIS: FIGHT FOR THE MULTIVERSE #1

Czytaj dalej

"Batman: Atak na Arkham"Galapagos wraca do filmów animowanych z Batmanem! Już 29 sierpnia w Polsce swoją premierę będą miały animacje “Syn Batmana” (“Son of Batman”) oraz “Batman: Atak na Arkham” (“Batman: Assault on Arkham”). Opisy dystrybutora przedstawiają się następująco:

Na szczycie górskiej twierdzy, znajduje się baza tajemniczej Ligi Zabójców, oraz jej lidera Ra’sa Al Ghula. Wraz ze swoją córką Talią, dowodzi wyszkoloną armią zabójców, planując podbicie świata. Niespodziewany bunt wewnątrz Ligi zmusza Talię i jej syna Damiana do ucieczki do Gotham City. Talia, prosi o wsparcie Batmana, który dowiaduje się, że jest ojcem chłopca. Zemsta płynie we krwi!

"Syn Batmana"Witaj w mrocznym sercu Gotham City. Wznosi się tam Azyl Arkham, który gwałtownie zaludnia się dzikimi i niebezpiecznymi przestępcami. Kiedy Batman przegrywa z Riddlerem, musi zrobić wszystko by odzyskać z Arkham sekretną i bardzo niebezpieczną rzecz. Pomoc przychodzi z nieoczekiwanej strony… Wyrusz w podróż przez mroczne zakamarki kryminalnych umysłów w pełnometrażowym filmie animowanym DC Universe!

Za nadesłanie informacji dziękujemy Rafałowi Nitkiewiczowi.

W rozwinięciu newsa znajdziecie polskie trailery obu filmów:

Czytaj dalej

Można już obejrzeć nowe zdjęcia przedstawiające Jokera, Harley Quinn oraz Black Spidera z filmu animowanego “Batman: Assault on Arkham”

Gotham jest w wielkim niebezpieczeństwie, kiedy rząd organizuję grupę złoczyńców – o kryptonimie Suicide Squad – i zmusza ją do włamania do Arkham Asylum w celu odzyskania tajnych danych skradzionych przez Riddlera. Sprawy przybierają jeszcze gorszy obrót, gdy jeden z członków drużyny (Harley Quinn) uwalnia Jokera, który ma zamiar wysadzić Arkham Asylum i Gotham City. Batman musi wykorzystać swój bohaterski spryt i siłę, aby udaremnić nikczemne plany Jokera i Suicide Squad.


Czytaj dalej

BATMAN ETERNAL #26Na stronach Newsaramy zamieszczono już zapowiedzi październikowych numerów „Batman Eternal”.

BATMAN ETERNAL #26
Scenariusz SCOTT SNYDER, JAMES TYNION IV, RAY FAWKES, KYLE HIGGINS i TIM SEELEY
Rysunki R.M. GUERA
Okładka CLAY MANN
W sprzedaży od 1 października • 32 pg, FC, $2.99 US • RATED T
W Gotham trwa stan wojenny! Poznaj tajemniczą historię jednego z najbardziej niebezpiecznych wrogów Batmana, który wychodzi na pierwszy plan!

Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
9
godzin
0
6
minut
3
3
sekund
1
5

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293