W wywiadzie dla Newsaramy Gary Frank opowiedział o opowieści graficznej “Batman: Earth One”, która ma trafić do sprzedaży latem 2012.

W historii nie zbraknie znanych postaci takich jak: Bruce Wayne, Alfred, czy Gordon, ale zostaną one przedstawione w zupełnie nowy sposób. Dzięki długiemu czasu na przygotowania, twórcom udało się dokładnie zaplanować charakterystykę poszczególnych bohaterów.

W związku z wzbogaceniem od 8. numeru serii “Batman” o dodatkowe, 10-stronicowe historie, Scott Snyder udzielił wywiadu Newsaramie.

Współscenarzystą dodatkowych historii, które skupią się na Court of Owls, będzie James Tynion IV, a rysunki do pierwszych czterech przygotuje Rafael Albuquerque.

Akcja historii “The Fall of the House of Wayne”, która rozpocznie się w “Batman #9”, rozgrywać się będzie 30 lat przed tym jak Alfred został opiekunem Wayne Manor. Ma to być opowieść pełna suspensu za sprawą Jarvisa Pennywortha, ojca Alfreda, który uważa, że coś strasznego się dzieje. To z jego perspektywy czytelnicy poznają co łączy Wayne’ów i Court of Owls. Wiele dowiedzą się również o Pennyworthach.

Chociaż do premiery “The Dark Knight Rises” pozostało jeszcze ponad pół roku, to już kilka kin IMAX w USA sprzedaje bilety na pierwsze pokazy filmu Nolana. Dotyczy to co prawda tylko trzech kin w San Franscisco, Los Angeles i Nowym Jorku, ale jako, że bilety trafiły do sprzedaży kiedy na ekrany kin wraz z “Mission: Impossible – Ghost Protocol” wszedł prolog “The Dark Knight Rises”, to już z ich zdobyciem może być duży problem.

Źródło: /Film

Od 8. numeru seria “Batman” będzie wzbogacona o dodatkowe historię. Ich scenarzystą będzie Scott Snyder, a rysownikiem Rafael Albuquerque, z którym Scott pracował wcześniej przy “American Vampire”.

Dodatkowe historie kontynuować będą odkrywanie kolejnych sekretów złowieszczego planu Court of Owls. W maju na łamach bat-tytułów rozegra się również crossover “The Night of The Owls”, w który ujawniony zostanie cały plan tajemniczej organizacji. Batman będziem usiał się zmierzyć z zagrożeniem z jakim nigdy wcześniej nie miał do czynienia.

Od numeru 9. rozpocznie się 3-częściowa historia “The Fall of the House of Wayne”, która przybliży wspólną historię związku Court of Owls z rodziną Wayne’ów – głównie z rodzicami Bruce’a. Historia zostanie opowiedziana z punktu widzenia Jarvisa Pennywortha, ojca Alfreda. Ujawni kilka wstrząsających sekretów, dotyczących sił, które ukształtowały mitologię Batmana.

Źródło: Blog DCU

W środę, 11 stycznia, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

Źródło: DC Comics

BATMAN #4

Tytuł historii: Face the Court
Miesiąc wydania (okładka): Luty 2012 (USA)
W sprzedaży od: 21.12.2011 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Greg Capullo
Okładki: Greg Capullo, FCO; Mike Choi
Kolor: FCO Plascencia
Tusz: Jonathan Glapion
Liternictwo: Richard Starkings, Comicraft – Jimmy Betancourt
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Szokujące odkrycie doprowadza Batmana do tajemnic Court of Owls, które w krwawy sposób powiązane jest z Gotham City i rodziną Wayne’ów. Na Batmana czeka nawet śmiertelne niebezpieczeństwo – pułapka zastawiona setki lat temu pod Gotham City. Wojna o dusze gothamczyków rozpoczyna się tutaj!

Wybuch nie jest najniebezpieczniejszy dla Batmana, większym zagrożeniem jednak dla niego fakt, że jego przeciwnik mam nad nim przewagę, ale na szczęście Bruce’a nie łatwo jest przestraszyć.

W jaskini Dick dowiaduje się, że Bruce odpoczywa, gdyż po ostatnich jego przygodach Alfred podał mu dużą dawkę środka uspokajającego. Jednak nawet to i nowe rany nie są wstanie na długo powstrzymywać Wayne’a, który właśnie bada kości Alana Wayne’a. Podczas rozmowy Dick zwraca uwagę, że ostatnio Bruce popada w coraz większą obsesją, a fakt, że nie docenia swoich przeciwników, nawet mimo odkrycia ostatnich dowodów, niepokoi nawet komisarza Gordona.

Jak się okazuje po śmierci swoich rodziców Bruce sprawdził legendy związane z Court of Owls. Nie mógł uwierzyć, że nieznany rabuś zabił jego rodziców dla kilku nędznych dolarów. Czuł, że pod tą sprawą musi kryć się coś więcej. Kilka dni przed śmiercią rodziców, na poddaszu rezydencji sowa założyła swoje gniazdo. Młody Bruce uznał, że to było ostrzeżenie, dlatego znając legendy o Court of Owls postanowił przyjrzeć się całej sprawie.

Przykładowe StronyWidząc, coraz więcej znaków potwierdzających istnienie Court of Owls postanowił przyjrzeć się wpływowym przyjaciołom i partnerom biznesowym swoich rodziców. Odkrył wspólny punkt łączący wszystkie rodziny. Klub towarzyski, który mieścił się w Harbor House. Po zapoznaniu się z planami budynku odkrył tajne pomieszczenie. Ku swojemu zaskoczeniu nic tam nie znalazł oprócz sterty kurzu. Był tak zrozpaczony swoim odkryciem, że nie zauważył, że drzwi się zatrzasnęły. Spędził tam kilka tygodni nim wraz z policją odnalazł go Alfred.

Po tym doświadczeniu Wayne nauczył się by nigdy nie pozwalać by emocje decydowały za niego. Chciał wierzyć, że za śmiercią jego rodziców kryje się jakiś wielki złoczyńca. W późniejszych latach także badał sprawę Court of Owls, ale nigdy na nic nie natrafił. Na zakończenie rozmowy Dick zwraca mu uwagę, że chociaż teraz Gotham City to miasto Batmana, to kiedyś mogło jednak należeć do kogoś innego.

Podążając za nowym tropem Batman sprawdza kanały, podczas gdy Gordon czeka na niego dachu komisariatu. Analiza kości Alana Wayne’a pozwoliła odkryć, że tuż przed śmiercią zadano mu wiele drobnych ran, powstałych prawdopodobnie po cisach zadanych nożami. Na jednej z kości odkrył też pozostałości marmuru, którego nie powinno być w kanałach. Kiedy Bruce natrafia na podejrzaną ścianę, na której znajduje pewne ślady nagle zostaje zaatakowany przez Talona, który przebija go przez ścianę i wrzuca do labiryntu zaprojektowanego przez Court of Owls.

Autor: Q

Chociaż dowodów na istnienie Court of Owls nie brakuje to mimo ostatnich odkryć Bruce cały czas podejrzewa, że wszystko można było sfabrykować. Chyba tam mocno nie chce do siebie dopuścić myśli, że mimo podjętych prób on, największy detektyw na świecie, mógł nic nie znaleźć na temat Court of Owls, że nie docenia swojego przeciwnika. Co niestety doprowadza go do śmiertelnej pułapki, bo wyraźnie widać, że jego przeciwnik jest zawsze dwa kroki przed nim.

Batman #4 po wybuchowym początku skupia się głównie na detektywistycznej stronie. Batman ma okazję się wykazać, a czytelnicy mogą zauważyć, że już młody Bruce miał zadatki na wielkiego detektywa. Poczynania młodego Wayne’a pod względem rysunków Capullo prezentują się naprawdę genialnie, ale w tym wątku, chociaż bardzo istotnym dla całej historii, wydaje się, że niedoświadczonemu bohaterowi, wszystko poszło za łatwo. W kolejnych numerach chciałbym, żeby Bruce odkrył jak wyglądały jego późniejsze poszukiwania Court of Owls. Pokazanie jak doświadczony Batman próbuje zbadać starą miejską legendę na pewno byłoby interesujące.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

Tom Hardy udzielił ostatnio krótkiego wywiadu Mirror. Stwierdził w nim m.in., że w ogóle nie myśli o potencjalnej nominacji do Oscara.

[quote]Batman to taka niesamowita seria, że prawdziwym zaszczytem jest dla mnie być jej częścią. To takie niesamowite pracować z taką obsadą, wszyscy są bardzo utalentowani. Uwielbiam grać łotrów, ale wychowałem się w East Sheen w południowo-zachodnim Londynie i nie przychodzi mi to łatwo. Tak właściwie to muszę pracować by nie być za miłym. Naprawdę jestem miłym facetem.
Nawet się nie zastanawiam co będzie ze mną po Batmanie. Mam zamiar po prostu cieszyć się tym, i nadal będę kupował osobiście litr mleka w sklepie na rogu.[/quote]
Czytaj dalej

W serwisie Otomoto.pl pojawiła się bardzo interesująca oferta. Replikę Batmobila z filmów Tima Burtona można kupić już za 200 tys. zł.

Najbardziej kultowy samochód Batmana. Jedyny taki w Polsce, drugi w Europie. Zbudowany od podstaw. Jest to wierna replika w skali 1:1.

W wywiadzie dla Movieweb, jeden z najbardziej uznanych egzorcystów na świecie, wielebny Bob Larson stwierdził, że Heath Ledger grając Jokera w “The Dark Knight” był opętany przez demona.

[quote]Powiedziałbym, że… coś opętało tego człowieka. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po prostu wziął na siebie zbyt dużo zła z tej postaci. Po tym wszystkim, czy to pod względem psychologicznych czy duchowych, nie mógł już się tego pozbyć. Nie raz aktorzy opowiadali mi coś takiego…[/quote]

Czy DC prawie zrobiło komiks, w którym Batman miał być Hamletem?
Tak

W roku 1996, kiedy DC przygotowywało wiele Elseworldów, Steve Englehart wpadł na pomysł na historię, w której Batman byłby Hamletem. Miała być ona zatytułowana “Tragedy of Batman, Prince of Denmark”.

“To be the bat, or not to be…”

Englehart przez lata słyszał jak ciężko jest opracować charakterystykę Hamleta, dlatego, że ten tak często zmienia swoje zdanie. Podjął te wyzwanie i dokładnie przeanalizował “Hamleta” i przygotował notatki dotyczące charakterystyki tytułowego bohatera. Zauważył, że w rolę księcia, który musi pomścić śmierć swojego ojca, w przerażającym, starym zamczysku, można umieścić Batmana. Pomysł swój przedstawił ówczesnemu wydawcy Denny’emu O’Neilowi, który dał mu zielone światło. Steve przygotował szczegółowy opis. Niestety z jakiegoś powodu nie spodobał się on Denny’emu i to był koniec projektu.

Co ciekawe, kopie scenariusza do tej historii są jednymi z najczęściej kupowanymi od Engleharta.

Źródło: Comics Should Be Good!

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
9
godzin
2
2
minut
4
9
sekund
3
0

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293