LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #29

Tytuł historii: Off the Menu, Part 3
Data wydania: 20.12.2012 (USA)
Scenariusz: David Tischman
Rysunki: Chris Sprouse
Okładka: Chris Sprouse
Kolor: Jim Charalampidis
Tusz: Karl Story
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Bruce Wayne z powodzeniem przykuwa uwagę Abbatoira 2, pozostając tym samym na łasce mordercy. Oczywiście Batman nie potrzebuje żadnej pomocy by się uwolnić… ale czy komisarz Gordon i GCPD odkryją jakieś niewygodne fakty, kiedy zbadają sprawę?

Bruce’a budzi świeży zapach z kuchni. Kanibal już zaczyna przygotowania do kolacji, której głównym daniem będzie Wayne, który wolałaby zjeść stek. Ochrzczony mianem Abbatoira morderca wyjaśnia, że wraz ze zjedzeniem swoich ofiarach przejmuje ich wspomnienia, dlatego tak zależy mu na zasmakowaniu Wayne’a. Niedocenia jednak swojego przeciwnika, i przekonany o swojej pełnej kontroli rozcina jego więzy i każe mu przejść do drugiego pomieszczenia, ale wtedy Bruce od razu przechodzi do ataku. Po zadaniu kilku ciosów, nagle zmienia się zachowanie oraz głos kanibala. Zaczyna przemawiać przez niego Wallace Camp, pracownik CSI w GCPD.

Jednak kiedy Bruce próbuje go zapewnić, że wszystko będzie w porządku do głosu znów dochodzi morderczy psychopata. Nie jest to jednak duży problem dla Batmana, ale żeby raz na zawsze wyeliminować kanibala pozwala mu zasmakować kawałek własnego ciała i tym samym jego umysł zostaje wypełniony wspomnieniami wszystkich swoich ofiar równocześnie.

Abbatoir zostaje zabrany przez lekarzy do Arkham Asylum, a w rozmowie z komisarzem Batman wyjaśnia mu, że domyślił, że kanibal ukrywa się w mieszkaniu pilota rozbitego samolotu, który był jego pierwsza ofiarą. Dzięki temu uratował Wayne’a, którego lokaj zabrał już do domu.

Autor: Q

Jak można było się domyśleć umiejętności walki Abbatoira są zdecydowanie za słabe by pokonać Batmana. Dodajmy do tego jeszcze zlekceważenie osoby Wayne’a i nie dziwi, że Bruce w gruncie rzeczy bez większych problemów poradził sobie z kanibalem.

W całej opowieści nie byłoby nic specjalnie wyjątkowego, gdyby nie zaskakujący sposób w jaki Bruce postanowił się uporać z przeciwnikiem, oraz rzucane przez niego żarty, kiedy wydawałoby się, że jest w sytuacji bez wyjścia. Na plus zasługuje też humorystyczna końcówka z udziałem Batmana i Alfreda.

Off the Menu to nie najgorsza historia, ale materiał wyjściowy miał lepszy potencjał, jednak mimo wszystko, zawsze dobrze jest zobaczyć Bruce’a Wayne’a w akcji, a w tej historii odegrał on znaczącą rolę i spisał się doskonale.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

"Young Justice" sezon 2Po dłuższej przerwie 5. stycznia na antenę amerykańskiego Cartoon Network powróci serial animowany “Young Justice” wraz z nowymi odcinkami 2. sezonu. Na chwilę obecną ujawniono tytuły nowych odcinków:
5 stycznia -“Before the Dawn”
12 stycznia – “Cornered”
19 stycznia – “True Colors”
26 stycznia – “The Fix”
2 lutego – “The Runaways”

Źródło: The World’s Finest

RED HOOD AND THE OUTLAWS #15

Tytuł historii: It Only Hurts When You Laugh
Miesiąc wydania (okładka): Luty 2013 (USA)
W sprzedaży od: 19.12.2012 (USA)
Scenariusz: Scott Lobdell
Rysunki: Timothy Green II
Okładka: Greg Capullo, FCO Plascencia
Kolor: Blond
Tusz: Wayne Faucher
Liternictwo: Taylor Esposito
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Tie-in “Death of the Family”!
Red Hood i Red Robin łączą siły w walce z Jokerem!
Teen Titans vs. The Outlaws!

Gotham City, apartament Isabel. Harvey Bullock wraz z oddziałem policji dostaje się do środka, gdzie zastaje Jasona trzymającego w ramionach nieprzytomną Isabel Ardile. Policjanci nie są przekonani, co do jego wersji dlatego bohater najpierw ich rozbraja i następnie jeszcze raz tłumaczy Harveyowi, że ten powinien zabrać jak szybciej nieprzytomną kobietę do szpitala. Po tym zajściu Todd jest przekonany, że Joker naprawdę zna sekretne tożsamości bohaterów, dlatego chce jak najszybciej udać się do jaskini by tam wyjawić to pozostałym. Bo albo Bruce się myli, albo ich okłamuje. Kiedy jednak wsiada do policyjnej furgonetki z tylnej części zaczyna się wydobywać gaz oraz śmiech.

W międzyczasie na słonecznej plaży Roy i Kori flirtują ze sobą.

Po odzyskaniu przytomności Jason staje oko w oko ze swoim największym koszmarem, Jokerem. Szaleniec na jego oczach rozłupuje łomem jeden z hełmów Red Hooda. Chociaż Jason jest pod wpływem toksyny, która sparaliżowała jego ciało, to wraz z mijającymi minutami podczas, których Joker opowiada swoje dowcipy, jego ciało dzięki nabytej odporności zaczyna normalnie funkcjonować. Todd od razu przechodzi do ataku. Kiedy ma jednak przy użyciu łomu raz na zawsze rozprawić się z szaleńcem ten go unieszkodliwia przy użyciu ładunku eklektycznego.

Przykładowe StronyW szpitalu Harvey z komórki Isabel oddzwania na numer, z którym dziewczyna często się kontaktowała. Zostawia Jasonowi wiadomość, w której wyjaśnia, że wierzy w jego wersję, którą ten przedstawił w apartamencie.

Na wyspie Roy odsłuchuje wiadomość Bullocka dzięki zastosowaniu technologii Crux. Natychmiast domyśla się, że Todd jest w kłopotach i wraz z Kori postanawia jak najszybciej wrócić do Gotham.

Jason po odzyskaniu przytomności odkrywa, że ma nałożony swój hełm. Joker zaś cały czas mami go różnego rodzaju opowieści, co tylko sprawa, że bohater zyskuje jeszcze większą pewność, że złoczyńca wie wszystko. Pozostawione na miejscu rzeczy przywołuję wspomnienia z przeszłości, o które wie tylko Jason. Sugerują ona, że Joker od dawna miesza w jego życiu. Jednak, kiedy bohater dłużej zastanawia się nad wszystkim wpada wprost na zapadnią i spada tuż obok nieprzytomnego Red Robina.

Roy i Kari docierają do Gotham City i rozpoczynają poszukiwania Jasona.

Kontynuacja w TEEN TITANS #15 >>>>

Autor: Q

Kolejny numer, który wchodzi w skład Death of the Family i tak naprawdę niczym specjalnym się nie wyróżnia. Pokazywanie Jokera jako szaleńca, który rozdaje wszystkie karty ciągnie się już trochę za długo. Ile razy można oglądać podobne sytuacje. Wiemy, że Joker może zrobić praktycznie wszystko. Od tak sobie porywa bohaterów, ale chyba już nadeszła pora na odrobinę wyjaśnień.

Po ponownym spotkaniu Jokera i Todda można było oczekiwać czegoś więcej, a wygląda na to, że nic takiego nie będzie miało miejsca. Jako, że historia będzie miała swój ciąg dalszy w Teen Titans #15 to być wszystko nabierze większego sensu. Jak na razie jest przeciętnie, co dodatkowo podkreśla warstwa graficzna.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

| 2011 | 2012 | 2013 |


RED HOOD AND THE OUTLAWS #15

Tytuł historii: It Only Hurts When You Laugh
Miesiąc wydania (okładka): Luty 2013 (USA)
W sprzedaży od: 19.12.2012 (USA)
Scenariusz: Scott Lobdell
Rysunki: Timothy Green II
Okładka: Greg Capullo, FCO Plascencia
Kolor: Blond
Tusz: Wayne Faucher
Liternictwo: Taylor Esposito
Ilość stron: 32

Streszczenie i recenzja


RED HOOD AND THE OUTLAWS #16

Tytuł historii: Family Matters!
Miesiąc wydania (okładka): Marzec 2013 (USA)
W sprzedaży od: 23.01.2013 (USA)
Scenariusz: Scott Lobdell
Rysunki: Timothy Green II
Okładka: Tyler Kirkham & Batt i Alex Sinclair
Kolor: Blond
Tusz: Wayne Faucher
Liternictwo: Travis Lanham
Ilość stron: 32

Streszczenie i recenzja


Poprzednia Strona

Batman w "The Dark Knight Rises"“The Dark Knight Rises” na całym świecie osiągnął wpływy rzędu 1,081,041,287 dolarów mimo, że był jednym z najczęściej ściąganych filmów w 2012 roku. Według rankingu najczęściej piratowanych filmów przygotowanego przez TorrentFreak film Nolana ściągnięto około 8,230,000 razy, co dało 3. miejsce.
Czytaj dalej

Teen Titans #15W przyszłą środę do sprzedaży w USA trafi “Teen Titans #15”, który stanowi część crossoveru “Death of the Family”. Przykładowe strony do tego numeru można już obejrzeć na Comicvine.

Tie-in “Death of the Family”!
Red Hood i Red Robin wspólnie walczą z Jokerem!
Czy Arsenal przejmie Titanów?
Gościnnie pojawia się Batgirl!

NIGHTWING #15

Tytuł historii: Cleaning House
Miesiąc wydania (okładka): Luty 2013 (USA)
W sprzedaży od: 19.12.2012 (USA)
Scenariusz: Kyle Higgins
Rysunki: Eddy Barrows
Okładka: Greg Capullo, FCO Plascencia
Kolor: Rod Reis
Tusz: Eber Ferreira
Liternictwo: Carlos M. Mangual
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Tie-in “Death of the Family”!
Joker atakuje cyrk Haleya, a Nightwing nie może powstrzymać szalejącego mordercy!

Jimmy Clark, klaun z cyrku Haleya, w ciemnej alejce nagle zaczyna histerycznie się śmiać i po chwili umiera w rękach Jokera.

Patrolując miasto Nightwing zastanawia się nad ostatnimi wydarzeniami. Jest pewny, że Joker zna sekretne tożsamości bohaterów. Przez moment towarzyszy mu też Batgirl, która radzi mu by skupił się na ważnych sprawach. Kiedy Dick przymierza się już by sprawdzić Blackgate, skąd Joker uwolnił Raye, otrzymuje telefon od Sonii, która przekazuje mu złe wieści na temat Jimmy’ego.

Po dodarciu do Amusement Mile Dick od razu zastaje wystawione ciało klauna Jimmy’ego z kartką: „Nikt nie lubi podróbek”. Grayson radzi obecnym na miejscu pracownikom cyrku by wyjechali z miasta.

Raya budzi się w opuszczonym hangarze samolotowym ,a tuż obok niej jest Joker, który nie chce by zadawała zbyt wiele pytań, bo to popsuje cały dowcip.

Przykładowe StronyPo bezowocnej obserwacji Blackgate i braku jakichkolwiek śladów nad ranem Nightwing udaje się do miejskiej kostnicy, by tam przyjrzeć się ciału Jimmy’ego. Cała sytuacja jednak się komplikuje ze względu na telefon od Sonii, która postanowiła wbrew naleganiom Dicka zostać w mieście. Po zdobyciu próbki krwi Nightwing udaje się na spotkania z Sonią. Kobieta próbuje go pocieszyć, jednak pocałunek z córką mordercy rodziców nie jest dobrym pomysłem. Niezręczna sytuacja zostaje przerwana w chwili, kiedy na telefon Dicka przychodzą wyniki badań krwi Jimmy’ego.

Wykryta w nich obecność paliwa rakietowego pozwala Nightwingowi namierzyć opuszczony hangar Kline Industries, gdzie zostaje zaatakowany przez Jokerową Raye. Na miejscu jest także sam Joker, który nie ma zamiaru przeszkadzać w walce.

Działania toksyny Jokera sprawiają, że Raya zaczyna obsesyjnie się śmiać, wtedy wiedząc, że każda sekunda się liczy Dick wstrzykuje jej antidotum, na wcześniejsze toksyny szaleńca. Chociaż Raya odzyskuje przytomności i przeprasza za wszystko to po chwili je serce przestaje bić. Mimo podjęcia reanimacji Nightwingowi nie udaje się jej uratować. Po rozpięciu jej kostiumu, który miał na sobie logo bohatera, Dick znajduje tam zaproszenie od Jokera do Amusement Mile.

Autor: Q

Po dość średnich crossoverach z Death of the Family wreszcie otrzymujemy historię na naprawdę dobrym poziomie. Kyle Higgins nie powtarza schematów, które mieliśmy w innych seriach. Joker pogrywa sobie z Nightwingiem, ale cały czas pozostaje w cieniu. Tym samym bez nadmiernego pokazywania jego przerażającej twarzy twórcom udaje się stworzyć przerażającą atmosferę. Bo nigdy nie pewności, gdzie pojawi się i co zrobi klaun. Wejście Jokera jak i jego wyjście jest naprawdę imponujące. Robi to ze stylem, ale przy spotkaniu z Nightwingiem nie zanudza go swoim monologiem, tylko szybko przechodzi do sedna i schodzi ze sceny, gdyż to dopiero pierwszy akt jego sztuki.

Grayson w ostatnim czasie próbował poukładać swoje życie, a tym czasem Joker obraca praktycznie wszystko w pył. Wcale nie potrzebna jest mu bezpośrednia rywalizacja z Nightwingiem. Życie Graysona i tak jest skomplikowane, co najlepiej pokazują relacje łączące go z Sonią Zucco. Zilustrowany przez Barrowsa pocałunek wzbogacony o sceny śmierci rodziców Dicka doskonale obrazuje uczucie łączące tą dwójką.

Nightwing #15 od początku do końca trzyma czytelników w napięciu. Twórcom udaje się tu zmieścić dosłownie wszystko. Jest akcja, romans i tragedia, a wszystkie te elementy są doskonale wyważone.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

| 2011 | 2012 | 2013 |


NIGHTWING #15

Tytuł historii: Cleaning House
Miesiąc wydania (okładka): Luty 2013 (USA)
W sprzedaży od: 19.12.2012 (USA)
Scenariusz: Kyle Higgins
Rysunki: Eddy Barrows
Okładka: Greg Capullo, FCO Plascencia
Kolor: Rod Reis
Tusz: Eber Ferreira
Liternictwo: Carlos M. Mangual
Ilość stron: 32

Streszczenie i recenzja


NIGHTWING #16

Tytuł historii: Curtain Call
Miesiąc wydania (okładka): Marzec 2013 (USA)
W sprzedaży od: 23.01.2013 (USA)
Scenariusz: Kyle Higgins
Rysunki: Eddy Barrows
Okładka: Barrows, Ferreira i Reis
Kolor: Rod Reis
Tusz: Eber Ferreira
Liternictwo: Carlos M. Mangual
Ilość stron: 32

Streszczenie i recenzja


Poprzednia Strona

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
9
godzin
2
3
minut
4
2
sekund
2
1

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293