Jeremy IronsW wywiadzie dla Indiewire Jeremy Irons opowiedział jaki będzie jego Alfred Pennyworth w filmie “Batman v Superman: Dawn of Justice”.

“Będzie zupełnie inny. Ma interesującą historię. Jest bardzo kompetentną osobą. Myślę, że jest to typ człowieka z którym każdy chciałby się ożenić. Zna się na wszystkim: wymieni żarówki, wysadzi mosty jeśli trzeba.”

BATMAN ETERNAL #35

Tytuł historii: Out of the Control
W sprzedaży od: 03.12.2014 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Ray Fawkes, Kyle Higgins i Tim Seeley
Rysunki: Fernando Blanco
Okładka: Tommy Lee Edwards
Kolor: Marcelo Maiola
Liternictwo: Steve Wands
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Wydarzenia z BATMAN ETERNAL zmieniły świat Batmana – zajrzyj tu by zobaczyć nowy porządek świata! Trzeci akt rozpoczyna się od mocnego uderzenia, kiedy policja Gotham City dokonuje niemożliwego – pobili Batmana!

Dwa tygodniu po unieszkodliwieniu Husha. Bruce spotyka się z Luciusem, który wyjaśnia mu, że jego sytuacja finansowa jest naprawdę zła. Konta zostały zablokowane a nieruchomości zajęte. Co gorsza działalność Wayne Enterprises związana ze wspieraniem Batmana została teraz przejęta przez komisarza Barda i to on ma dostęp do całego sprzętu oraz do Foxa.

Hush został zamknięty w specjalnej celi w jaskini, a cała Wayne Manor zamieniona została w Arkham Manor.

Podczas rozmowy telefonicznej z Vicki, Jason nie chce zdradzać jej szczegółów swoich planów, które zbliżają się do końca. Nie wie natomiast, że dziennikarka udała się do Detroit by zbadać jego przeszłość. Na miejscu dowiaduje się, Barda stracił wszystko, na czym mu zależało przez miejscową wersję Batmana.

Z pomocą Luciusa, Jason przygotowuje pułapkę na Batmana. Mając dostęp do zasobów Wayne Enterprises udaje mu się namierzyć Batmobil oraz z łatwością przejąć nad nim kontrolę, co tylko oznacza wielkie kłopoty dla Batmana.

Autor: Q


Całe te przejęcie Wayne Enterprises i finansów Bruce’a uważam za nietrafiony pomysł. Jedyne, co dobrego z tego może wyniknąć to rezygnacja z Batman Inc. Jednak by przekonać się czy do tego dojdzie będziemy musieli przebrnąć jeszcze przez kilkanaście numerów Batman Eternal.

Za sprawą rysunków Fernando Blanco i Marcelo Maioli mamy naprawdę świetnie zilustrowane sceny akcji i pościg z udziałem Batmobila. Jednak na nic to się zdaje, kiedy Batman, wiedząc że jest to pułapka i znając możliwości przeciwnika, pcha się w sam jej środek i na dodatek nie ma nad niczym kontroli. Nie najlepszy z niego detektyw. Lepiej w tej kwestii spisuje się Vicki Vale, która sprawdza przeszłość Barda, który najwyraźniej ma poważny uraz do zamaskowanych bohaterów. Oczywiście żadnych szczegółów jeszcze nie poznajemy.

Niektóre pomysły scenarzystów mają potencjał inne zaś skutecznie mogą zniechęcić do sięgnięcia po kolejny numer. W tym przypadku bliżej jest do tej drugiej opcji.

Trzeci akt Batman Eternal rozpoczyna się od mocnego uderzenia, ale jeżeli już sam wyjściowy motyw nie jest akceptowalny, to ciężko spodziewać się czegoś dobrego. Co gorsza cały czas nie ma żadnych tropów w sprawie odpowiedzialnego za to wszystko łotra.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

GothamDzisiaj na kanale Universal Channel o godzinie 22:00 polską premierę będzie miał 10. odcinek “Gotham” pt. “LoveCraft”, który jest zarazem jesiennym finałem.

W konsekwencji popełnionego błędu Gordon zostaje przeniesiony na służbę w Arkham Asylum. W międzyczasie Selina (Camren Bicondova) prowadzi nowego przyjaciela w niebezpieczną podróż przez Gotham by uniknąć zabójców na jej tropie.

Widzów czeka więc teraz dłuższa przerwa od nowych odcinków. W Polsce oprócz tego zapowiada się również zmiana kanału emitującego “Gotham”. Od przyszłego roku losy młodego Jima Gordona można będzie śledzić na kanale 13 Ulica.
Czytaj dalej


Tytuł odcinka: “ALONE”
Data premiery: 16 kwietnia 2014
Reżyseria: Rick Morales
Scenariusz: Mitch Watson
Twoja ocena:
GD Star Rating
loading...

Obsada:
Anthony Ruivivar
Sumalee Montano
J.B. Blanc
Tara Strong
Robin Atkin Downes
Christopher McDonald
Adam Baldwin
Wallace Langham
Kurtwood Smith
Batman/Bruce Wayne
Tatsu Yamashiro/Katana
Alfred Pennyworth, batkomputer
Barbara Gordon/Oracle
Slade Wilson/Deathstroke, Kirk Langstrom/Man-Bat
Harvey Dent/Two-Face
Rex Mason/Metamorpho
Anarky
James Gordon

Kiedy Alfred zostaje wzięty w jaskini na zakładnika przez Deathstroke’a, Batman musi samemu się z nim zmierzyć. Harvey Dent odsłania swoją prawdziwą naturę jako Dwie Twarze.

Koniec 1. sezonu Beware the Batman to zarazem ostatni odcinek serialu. Produkcja ta miała pokazać nowe spojrzenie na postać Mrocznego Rycerza oraz zaprezentować złoczyńców, którzy wcześniej w serialach animowanych się nie pojawili. Nie do końca udało się spełnić te obietnice. Alfred jako ex-agent służb specjalnych sprawdził się, pozwoliło to także na interesujące powiązania pomiędzy poszczególnymi postaciami w tym Slade’em Wilsonem. Niestety mniej znani złoczyńcy jak Pyg i Toad, czy też Anarky okazali się kompletnie nietrafionymi pomysłami. Nawet tak sprawdzony złoczyńca jak Two-Face nie przekonał mnie do siebie. Lepiej w tej sytuacji prezentuje się Deathstroke, którego postać w ostatnim czasie z powodzeniem sprawdziła się w telewizji oraz grze komputerowej.

Fabuła Alone to przede wszystkim ostateczne starcie pomiędzy Slade’em i Bruce’em. Wszystko miałoby jeszcze sens, gdyby było to lepiej umotywowane, a tak nie jest. Akcji nie brakuje i włączają się do niej także sojusznicy Batmana, czyli Metamorpho i Man-Bat. Bohater zaczynał swoją walkę ze zbrodnią w samotności, a teraz może liczyć na solidne wsparcie. Całość wypadła by lepiej gdyby nie pomysł jak rozwiązać problem, że Slade zna sekret Bruce’a. Nawet gdyby zamknęli go w więzieniu i ten komuś by go wygadał, to przecież Bruce Wayne mógłby przygotować jakieś sensowne rozwiązanie tej sytuacji, poza tym od kiedy to ufa się we wszystko co mówią zawodowi mordercy? Wayne powinien bardziej się martwić jak wytłumaczy, że żyje.

Gdzieś w tle całego odcinka są postacie Anarky’ego oraz Two-Face’a, który już w pełni staje się złoczyńcą. Bynajmniej nie oznacza to, że zobaczyliśmy jego twarz. Nie. Okazało się natomiast, że Anarky ucieka przed Gordonem i Dentem, a Batman przez tyle czasu nie mógł go pokonać.

Jedną z zalet serialu było, to że poszczególne odcinki tworzyły większą całość, co zaprocentowało w drugiej połowie sezonu. Chciało się śledzić całą opowieść. Jednak jest to zarazem wada, kiedy okazuje się, że twórcy mieli jeszcze pomysły na kolejne odcinki, ale już nie dane im było je zrealizować i pewne wątki zostały niedokończone. W ten sposób takie potraktowanie postaci Two-Face’a jest bardzo rozczarowujące. Mimo to, nie dziwi fakt, że nie powstał 2. sezon. Skoro tak dobry serial jak Young Justice doczekał się tylko 2 sezonów, to Beware the Batman zdecydowanie nie zasłużył na kontynuację. Przez cały sezon nie udało się poprawić animacji, którą uznać można najwyżej tylko za poprawną. CGI Batman się nie sprawdził. Kilka pomysłów fabularnych już tak, aczkolwiek cała produkcja, mimo dobrej końcówki nie spełniła oczekiwań, ani pod względem jakości ani pod względem sprzedaży zabawek itp. produktów od których przede wszystkim zależy czy dany serial animowany utrzyma się w ramówce.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

CIEKAWOSTKI I UWAGI:

  • Odcinek swoją premierę miał w Wielkiej Brytanii 16 kwietnia 2014 roku w ramach usługi Prime Instant Video od Amazon.

CYTATY:

Anarky: I’m disappointed. I thought we were cohorts. Collaborators. Partners!
Harvey: Two’s a partnership. Three’s a liability.
Anarky: “Three”? It appears we’re not only parting ways, but minds as well.

Deathstroke: Your sons have come home, Alfred. One a hero, one a villain. And tonight… you’re going to watch a son die.

Deathstroke: That detonator has a sixteen-digit kill code. Only I can stop the timer.
Batman: Then I’ll just have to convince you.

Metamorpho: (w jaskini Batmana) Nice pad.
Man Bat: This is my second time here.
Metamorpho: Well, aren’t you special.James GordonSerwis Badass Digest podzielił się nowymi plotkami na temat “Batman v Superman: Dawn of Justice”. Informacje te nie są potwierdzone i należy do nich podchodzić z dużą rezerwą, ale mogą zdradzać istotne elementy fabuły.
Czytaj dalej

Batman_The_Book_of_ShadowsW ciągu ostatniego tygodnia, na naszej stronie pojawiły się następujące aktualizacje:

1. Batman: The Book of Shadows
Recenzja trochę mniej znanego amerykańskiego oneshota w klimacie horroru. Mroczny Rycerz na tropie niebezpiecznych wyznawców piekielnego demona, Archona.
Kliknij tutaj, aby przeczytać

2. Batman Eternal #34
Pierwsze wydanie zbiorcze tej serii, zbierające całkiem udane początkowe numery, jest już dostępne. Tymczasem, najnowszy odcinek wpisuje się raczej w ten drugi, gorszy poziom komiksu.
Kliknij tu, aby przeczytać

3. Beware the Batman 1×24 oraz 1×25
Bardzo dobry epizod pt. “Epitaph”, w którym to Batman strzela do wszystkich z pistoletu laserowego (!), a także recenzja następnego odcinka pt. “Twist”. Dobry poziom serialu utrzymany.
Kliknij tutaj, a także tutaj, aby przeczytać

BATGIRL #37Na stronach Newsaramy zamieszczono już preview z 36. numeru “Batman Eternal”.

BATMAN ETERNAL #36
Scenariusz SCOTT SNYDER, JAMES TYNION IV, RAY FAWKES, KYLE HIGGINS i TIM SEELEY
Rysunki FERNANDO BLANCO
Okładka TOMMY LEE EDWARDS
W sprzedaży od 10 grudnia • 32 pg, FC, $2.99 US • RATED T
Batmobil płonie, a wrogowie Batmana odnieśli zwycięstwo… ale reporterka Vicki Vale poznała sekret, który może wszystko zmienić!

Czytaj dalej

DETECTIVE COMICS #37

Tytuł historii: Anarky, Part 1
Miesiąc wydania (okładka): Luty 2015 (USA)
W sprzedaży od: 03.12.2014 (USA)
Scenariusz: Brian Buccellato
Rysunki: Francis Manapul
Okładki: Francis Manapul; Tim Sale i Darwyn Cooke
Kolor: Brian Buccellato
Liternictwo: Jared K. Fletcher
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Francis Manapul i Brian Buccellato powracają – i teraz jest czas na powrót do Gotham City! Teraz Anarky!

Jednemu z pracowników Wayne Enterprises, który zamieszany był w nielegalne interesy, odwiedza Anarky.

W wigilię Świąt Bożego Narodzenia Batman rozprawia się z Szalonym Kapelusznikiem, który cały czas pragnie odzyskać Alicję. Nie pamięta bowiem, że wiele lat temu zabił ją. Później za radą Alfreda Bruce odkłada na moment peleryną i wraz z wiernym przyjacielem i psem wychodzi na spacer.

Detektyw Bullock mimo, że jedyny ślad Anarky’ego jaki ma to symbol wymalowany na ścianie, nie odpuszcza tej sprawy. Teraz jednak musi wraz z detektyw Yip zająć się morderstwem w Wayne Tower, gdzie zabito Jeba Lestera, którego Harvey wcześniej przesłuchiwał w sprawie przemytu ludzi.

Po wejściu do biura Lestera Bullock zauważa, że na komputerze włączone jest jakieś odliczanie. Po chwili z rozbitego okna wyłania się Batman, który w odpowiedzi na pytanie detektywa wyjaśnia, że gdy odliczenie dobiegnie końca, Wayne Tower zostanie wysadzone w powietrze. Ktoś zhakował systemy zabezpieczeń. Rozpoczyna się ewakuacja budynku, ale na to może być już za późno, kiedy eksplozja zmienia Wayne Tower w wielki symbol Anraky’ego.

Autor: Q


Nowa historia rozpoczyna się od mocnego wejścia Anakry’ego. Pierwszą ofiarą staje się Jeb Lester, którego poznaliśmy we wcześniejszej opowieści duetu Buccellato/Manapul. Jeśli komuś mającemu coś na sumieniu udało się uniknąć policji i Batmana, to musi pamiętać, że w Gotham jest też Anarky. Jednak motywy działania złoczyńcy pozostają nieznane.

Przy okazji skoro mamy Wayne Enterprises i Wayne Manor to warto wspomnieć, że rozgrywającej się w numerze historii nie dotknęły jeszcze wydarzenia, które miały miejsce ostatnio na łamach Batman Eternal.

O samej historii nie wiele jeszcze można powiedzieć. Początek sugerować może, że Anarky działa wtedy kiedy system zawodzi, ale po co wysadza Wayne Tower? Nie do końca jest także potrzebny fragment z Mad Hatrerem. Oczywiście w świątecznej atmosferze i z rysunkami Manapula prezentuje się on świetnie, ale czy służy to czemuś więcej?

Jest intrygująco i klimatycznie, ale Icarus również zapowiadał się na interesującą historie i nie do końca udało się sprostać oczekiwaniom czytelników. Teraz twórcy mają okazję się zrehabilitować.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
7
godzin
1
6
minut
5
9
sekund
4
1

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293