W listopadzie widzowie TV Puls po raz kolejny będą mogli obejrzeć film animowany “Batman: Maska Batmana”. Stacja pokaże go w sobotę 3 listopada o godzinie 12:00.

W Gotham City grasuje tajemniczy zabójca, który pojawia się i znika niczym duch, mordując wpływowych gangsterów. Podejrzenia padają na Batmana. Mroczny rycerz musi schwytać przestępcę, by oczyścić się z zarzutów i zapobiec kolejnym zbrodniom. Tymczasem do miasta przyjeżdża Andrea Beaumont, dawna miłość Bruce’a Wayne’a.

W środę, 24 października, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

Źródło: DC Comics

W wywiadzie dla Vancouver Sun odtwórca tytułowej roli w serialu “Arrow” Stephen Amell odniósł się do porównań najnowszej produkcji CW z “Batmanami” w reżyserii Christophera Nolana.

Chodziło, o to był aby było realnie… tak realnie na ile to możliwe. Rozumiem, że to TV i niezwykłe rzeczy się zdarzają, ale na tyle realne jak to tylko możliwe, a to oczywiście prowadzi do uniwersum Chrisa Nolana. Jeśli chcesz się tego czepiać to możesz powiedzieć: “Cóż, kopiują Batmana”. Batman się sprawdza!

lego-arkham-asylum-breakoutBatman jest tak popularną postacią, że dla jego fanów przygotowywana jest cała gama różnych produktów.

W styczniu 2013 do sprzedaży trafi coś dla miłośników LEGO i “Batman: Arkham City” – “Batman – Arkham Asylum Breakout”. W zestawie, którego koszt wynosić będzie 159.99 dolarów, znajdą się m.in. figurki (z pełnym wyposażeniem) Batmana, Robina, Jokera, Pingwina, Poison Ivy, dr Harleen Quinzel i Stracha na Wróble, nie zbraknie rzecz jasna także słynnego zakładu Arkham Asylum, w którym bohater będzie musiał umieścić zbiegłych złoczyńców. Czy zestaw ten jest wart swoje ceny? Najlepiej ocenić to po obejrzeniu poniższego materiału video:
Czytaj dalej

Tworząc postać Batmana Bob Kane szukał inspiracji w rożnych miejscach. Na szczególną uwagę zasługują filmy w reżyserii Rolanda Westa “The Bat” z 1926 roku i jego remake “The Bat Whispers” z 1930 roku, które zostały oparte na broadwayowskim hicie z 1920 roku. Porównując te produkcje z postacią Batmana bez problemu można znaleźć liczne podobieństwa. Obaj bohaterowie przebierają się za nietoperza by budzić strach, posługują się wyrzutniami haków by przemieszać się po dachach, oraz korzystają z “Bat-sygnału”. Mają też inne wspólne cechy, ale przede wszystkim różni ich jedno, The Bat jest superzłoczyńcą, który co prawda zabija kryminalistów, ale robi to tylko po to by się wzbogacić.

Jeśli chcecie przekonać jak niewiele różni złoczyńcę od Batmana, to możecie legalnie obejrzeć “The Bat” pod tym lub tym (wersja z soundtrackiem) adresem.

Za zwrócenie uwagi na tę ciekawostkę dziękujemy jednemu z naszych czytelników.

Zapraszamy serdecznie na pierwsze Spotkanie Komiksowe w nowym sezonie. Tym razem naszym gościem będzie Mateusz Skutnik, jeden z najbardziej znanych, zdolnych i rozpoznawanych polskich twórców komiksu. Mateusz jest autorem takich takich komiksów jak “Blaki”, “Pan Blaki”, “Morfołaki” czy też serii “Rewolucje”. Współpracował m.in z takimi scenarzystami jak Karol Konwerski czy Jerzy Szyłak. Charakterystyczny styl rysunków naszego gościa oraz jego niesamowite scenariusze oczarowują zarówno jego fanów, jak i ludzi, którzy po raz pierwszy mają do czynienia z komiksami. W czasie spotkania autor opowie o swoich pomysłach oraz o pracy twórczej. Będziecie mogli obejrzeć jego najnowsze rysunki oraz komiksy.

Z przyjemnością informujemy, że od tego sezonu Spotkania Komiksowe będą odbywały się w Centrum Kultury “Zamek” na ul. Św. Marcin 80/82 w Sali Audiowizualnej.

Spotkanie z Mateuszem Skutnikiem odbędzie się 25 października o godz. 17:00. Po spotkaniu zaplanowaliśmy sesję autografów z udziałem autora “Rewolucji” w sklepie komiksowym KIK na ul. Św. Marcin 26.

Już wkrótce zaprezentujemy nowy plakat Spotkań Komiksowych wykonany przez naszego gościa.

Źródło: Informacja prasowa

Można już obejrzeć zwiastun komedii dla dorosłych “Movie 43”. Produkcja Braci Farrelly składa się z krótkometrażowych filmów komediowych, charakteryzujących się brakiem “poprawności politycznej”. Jednym z filmików jest “Robin’s Big Speed Date” w reżyserii Jamesa Duffy’ego, kontynuacja Robin’s Big Date z 2005 roku.

W obsadzie “Robin’s Big Speed Date” znaleźli się m.in. Jason Sudeikis (Batman), Justin Long (Robin), Leslie Bibb (Wonder Woman), John Hodgman (Pingwin), Bobby Cannavale (Superman), Kristen Bell (Supergirl) oraz Uma Thurman (Lois Lane).
Czytaj dalej

W wywiadzie dla Indie Wire reżyser Sam Mendes zdradził, że realizując najnowszy film o przygodach Jamesa Bonda, “Skyfall”, czerpał inspirację z “The Dark Knight” Christophera Nolana.
Czytaj dalej

Po wygranym procesie dotyczącym praw do postaci Supermana Warner Bros. zamierza znacznie przyśpieszyć realizacje filmowej wersji “Justice League”. Studio planuje rozpocząć zdjęcia w przyszłym roku. Scenariusz jest już gotowy i pozostaje tylko kwestia reżyseria i obsady. Film miałby wejść na ekrany kin latem 2015 roku.

Źródło: LA Times

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #19

Tytuł historii: Haunted Arkham, Part 1
Data wydania: 11.10.2012 (USA)
Scenariusz: Joe Harris
Rysunki: Jason Masters
Okładka: Jason Masters
Kolor: Jim Charalampidis
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 24

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Potworne rzeczy dzieją się w Arkham, gdy ktoś bawi się pacjentami a zwłaszcza Maxie Zeusem.

Przybywający w Arkham Asylum Maxie Zeus coraz gorzej się czuje, a w nocy widzi grecką wyrocznie. Mimo przywiązania pasami do łóżka złoczyńcy udaje się uwolnić i wyjść ze swojej cel, co bardzo zaskakuje bawiącego się swoją skarpetkową pacynką Jokera.

Maxie dociera do doktora Noaha Greena, który nie jest bardzo zaskoczony tym, że ktoś próbuje go zaatakować. Kiedy złoczyńca jest bliski uduszenia lekarza, temu udaje się wykrzyknąć słowo „Kronos” co na moment dezorientuje Zeusa i co pozwala Batmanowi znokautować szaleńca.

Podczas późniejszej rozmowy z Gordonem i Batmanem Green przyznaje, że spodziewał się takiego ataku ze strony innych złoczyńców, ale nie Maxie’ego, który w głębi serca jest spokojnym człowiekiem. W odpowiedzi na pytanie Batmana doktor zdradza też, że przez lata terapii wpoił swoim pacjentom pewne „słowa bezpieczeństwa”. W przypadku Zeusa jest to „Kronos”.

Po wyjściu z Arkham Batman podziela się swoją opinią na temat Greena z komisarzem. Uważa, że doktor coś przed nimi ukrywa i że tak dobrze radzi sobie z pacjentami zakładu, bo sam jest potworem.

Z rozmowy ze swoją pacynką Joker dowiaduje się, że w ramach kolejnego etapu leczenia ma wykonać pewne zadanie…

Autor: Q

Początek 3-częściowej historii Haunted Arkham jest dość obiecujący. Wiele co prawda się nie dzieje, ale sama koncepcja, że ktoś kieruje szaleńcami jest interesująca. Dodatkowo mamy nowego lekarza w Arkham, który znalazł ciekawy sposób na ochronę przed pacjentami. Czyżby ktoś postanowił wykorzystać jego techniki do innych celów? Potencjał w historii jest, ale twórcy będą musieli się postarać by nie zrobić przeciętnej opowieści, w której to psychiatra okaże się gorszym szaleńcem od swoich pacjentów.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
7
godzin
1
6
minut
5
7
sekund
5
2

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293