Według Variety oprócz Olgi Kurylenko w przesłuchaniach do roli Wonder Woman wzięły udział Gal Gadot (“Fast and Furious 6”) oraz Elodie Yung (“G.I. Joe: Retaliation”). Jako, że wszystko trzymane jest w ścisłej tajemnicy, to niewykluczone, że opis “wysoka, wysportowana, brunetka o egzotycznej urodzie” nie odnosi się do Amazonki, ale do dziewczyny Bruce’a Wayne’a.

Elodie Young

Elodie Young

Gal Gadot

Gal Gadot


Czytaj dalej

wonderconJock zamieścił na swoim profilu na Instagramie rysunek, który może być pierwszym concept artem przygotowanym na potrzeby filmu “Batman vs. Superman”. W odpowiedzi na pytanie fana rysownik zdradził, że jest to coś co przygotowuje dla Warner Bros. Nie wykluczone też, że jest to projekt do jednego z filmów animowanych.

Źródło: CBM

bs_logoW związku z premierą Blu-ray/DVD “Man of Steel” 9 listopada, o godzinie 18:00 czasu Polskiego, Warner Bros. i Yahoo! Movies zorganizują specjalne spotkanie z twórcami filmu, które transmitowane będzie w sieci. Gospodarzem tego wydarzenia będzie Kevin Smith, który ostatnio ujawnił, że w jego trakcie będą miały miejsce dwa ważne ogłoszenie. Jedną z tych rzeczy ma być artwork, który może mieć coś wspólnego z “Batman vs. Superman”.

Źródło: ComingSoon

Beware The Batman – Season One, Part One: Shadows Of GothamChociaż nie wiadomo, kiedy na antenie Cartoon Network pojawią się nowe odcinki “Beware the Batman”, to wiemy już kiedy do sprzedaży trafi DVD “Beware The Batman – Season One, Part One: Shadows Of Gotham”. 2-płytowe wydanie DVD z 13 odcinkami najnowszego serialu z Batmanem trafi do sprzedaży 18 lutego 2014 roku.

Źródło: The World’s Finest

BATMAN: ROOM FULL OF STRANGERS

Data wydania: 2004
Scenariusz: Scott Morse
Rysunki: Scott Morse
Tusz: Scott Morse
Okładka: Scott Morse
Liternictwo: Janice Chiang
Wydane jako: one shot
Ilość stron: 68

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Graficzna uczta z niezłym scenariuszem.

Room full of strangers to komiks, który z pewnością się wyróżnia. Nie pod względem scenariusza, jakości wydania czy może objętości. Wyróżnia się pod względem oprawy graficznej. A zajął się nią (także napisał scenariusz) niejaki Scott Morse. Batfani mogą znać jego styl z historii pt. „The delusions of Alfred Pennyworth”, która wchodziła w skład trzeciej części antologii Batman Black & White. W zasadzie, przy tym komiksie nie ma tego luksusu możliwości, aby porównać go z czymś innym. Styl, jakim operuje Morse, jest jedyny w swoim rodzaju – jakkolwiek tanio by to nie brzmiało. Artysta bawi się światłem i kolorem. Niektóre kadry wyglądają żywcem wyjęte z jakiejś kreskówki, inne czasem wręcz karykaturalnie. Wszystko prezentuje się bardzo interesująco.

Fabuła przedstawia się następująco. Komisarz Gordon, będący już na emeryturze postanawia udać się na zasłużone wakacje. Wybiera sobie spokojny pensjonat nad oceanem daleko od Gotham City. Liczy na błogi odpoczynek i na wyleczenie ran po niedawnym postrzale w plecy. Jak to zwykle bywa, tego spokoju oczywiście nie znajduje. Nie mija kilka godzin od przyjazdu komisarza, a już pojawia się trup. Na zebranych wczasowiczów pada strach. Kto zabił? Komu można zaufać? Sytuacji nie poprawia gwałtowna burza, która rozpętała się nad ośrodkiem i skutecznie odcięła kurort od świata zewnętrznego. Gordon w obcym środowisku, nie w pełni formy musi sprostać niebezpieczeństwu. Cień Gotham City i Batmana rozciąga się daleko…

Mrocznego Rycerza w tym komiksie jest mało. Główną rolę odgrywa Gordon razem z wczasowiczami. Scott Morse świetnie ukazuje podstarzałego gliniarza, który usiłuje prowadzić „normalne” życie na emeryturze. Próbuje grać w szachy, rozmawiać z gośćmi itp. Nie udaje mu się to, a dość smutny finał sprawia, że po lekturze zostaje jakaś refleksja.

Minusem komiksu może być objętość. Przydałoby się trochę więcej. Moje wydanie nie ma nawet twardego grzbietu i jest na dobrą sprawę zeszytem, aczkolwiek Morse’owi i tak udało się sporo zawrzeć na tych 68 stronach. Inną stroną ujemną tego oneshotu, jest niedostępność w naszych krajowych sklepach komiksowych, a i na Allegro też nie ma co liczyć. Ostatni egzemplarz, który się pojawił na tym serwisie aukcyjnym jest z roku 2011. Jednak warto zapolować na ten komiks gdzieś za granicą. Szczególnie dla stylu jakim operuje Scott Morse. Warto znać.


Plusy:

  • raczej niespotykana oprawa graficzna (jak na komiks z Batmanem)
  • klaustrofobiczna atmosfera

Minusy:

  • trzeba sprowadzać od cioci z Ameryki
  • mogłoby być dłuższe
Autor: Rado

Poprzednia Strona

Nightwing #1Jeśli wierzyć ostatnich doniesieniom, to w “Batman vs. Superman” pojawi się znacznie więcej bohaterów niż tylko Mroczny Rycerz i Człowiek ze Stali. Według najnowszej plotki, która pochodzi od redaktora Latino Review El Mayimbe, w filmie miałby się pojawić Dick Grayson. Ze względu, że wszystko co związane z produkcją Snydera trzymane jest w ścisłej tajemnicy El Mayimbe nie uzyskał potwierdzenia tej plotki, ale dotarł do kilku szczegółów. Twórcy podobno do tej roli szukają aktora w typie “młodego Johna Hawkesa”.

Z opisu przedstawionego, że El Mayimbe wynika, że w “Batman vs. Superman” Grayson będzie Nightwingiem, a jego relacje z Batmanem do najlepszych należeć nie będą, gdyż nie rozmawiali ze sobą od lat.
Czytaj dalej

Olga KurylenkoPlotek na temat wprowadzenia na duży ekran Wonder Woman nie brakuje. Według źródeł serwisu Schmoes Know poważną kandydatką do roli Amazonki w “Batman vs. Superman” jest Olga Kurylenko. Aktorka podobno brała udział w przesłuchaniach do roli Wonder Woman.

Udział Wonder Woman w “Batman vs. Superman” nie został oficjalnie potwierdzony, ale biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia nie wydaje się to całkiem nierealne.

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #74

Tytuł historii: Ashes to Ashes, part 1
Data wydania: 29.10.2013 (USA)
Scenariusz: Doug Wagner
Rysunki: Matthew Dow Smith
Okładka: Francesco Francavilla
Kolor: Wendy Broome
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Seryjny morderca zabija przypadkowych mieszkańców Gotham fundując im śmierć w płomieniach. Ale kiedy komisarz Gordon zgłasza się z prośbą o pomoc do Batmana, by ten powstrzymał falę zbrodni, Mroczny Rycerz odkrywa wzór, którego policja nie dostrzegła.

5 lat temu. Dwóch mężczyzn podpala bezbronnego człowieka.

Obecnie. Komisarz Gordon na dachu komisariatu przekazuje Batmanowi akta nowej sprawy. W Gotham zaczynają ginąć ludzie i chociaż pomiędzy ofiarami nie ma żadnego powiązania, to bohaterowie przypuszczają, że pojawił się nowy seryjny zabójca.

Pierwszą ofiarą była Josette Rasion, którą spalono żywcem. Taki sam los spotkał także inwestora Eduarda Levy’ego, który mógł byś zamieszany w nielegalne interesy. Spalony żywcem został także kryminalista Rowley Abbott. We wszystkich przypadkach do podpalenia użyto tych samych środków, a ofiary przed śmiercią były bite. Batman zmuszony jest przerwać swoje rozważania, kiedy dostaje sygnał o kolejnym pożarze.

Tym razem ofiarą jest szanowany dr Brennan. Nietoperz w rozmowie z Gordonem sugeruje, że kluczem do całej sprawy może być Abbott, dlatego postanawia bliżej mu się przyjrzeć.

Po wyjściu z klubu nocnego pewien gangster zostaje porwany przez Batmana na szybką pogawędkę. Bohater dowiaduje się do niego, że Abbott kiedyś dla niego pracował, a później przyjął bardzo sekretną robotę i od tej pory cieszył się życiem. Kryminalista dodaje również, że krążą plotki, że Rowley szantażował jakiegoś bogatego doktora.

Sprawdzając informacje na temat Brennana Bruce odkrywa, że jego córka Felicity podczas wypadku samochodowego doznała poważnego uszkodzenia serca. Konieczny był przeszczep, ale po dwóch miesiącach została wykreślona z lity oczekujących. A skoro cały czas żyje, to może oznaczać tylko jedno.

Kiedy Batman dociera do mieszkania Felicity te całe już płonie, a na miejscu jest także tajemniczy morderca.

Autor: Q

Historie, w których Batman ma okazję pokazać, że nie bez powodu uważany jest za największego detektywa na świecie zawsze wzbudzają moje zainteresowanie. Ashes to Ashes zapowiada się obiecująco. Jest tajemnica sprzed lat i ktoś żądny zemsty. Opowieść nie wydaje się specjalnie skomplikowana i połączenie przedstawionych faktów nie jest niczym specjalnie trudnym, ale całość ma klimat. Nawet podczas spotkań Batmana i Gordona nie brakuje tego charakterystyczne zachowania bohatera, który znika równie szybko jak się pojawia.

Ashes to Ashes to historia z potencjałem, ale dopiero kolejny numer zadecyduje czy twórcy wykorzystają szansę jaką dostali.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Joël Dos Reis Viegas z Steambot Studios zamieścił na na swojej stronie concept arty “Batman: Arkham Origins” przedstawiające m.in. Mrocznego Rycerza, Bane’a, Mad Hattera.
Czytaj dalej

HourmanKolejny bohater DC Comics trafi na mały ekran. CW pracuje obecnie nad dramatycznym serialem o Hourmanie (Rex Tyler), który w komiksach był m.in. członkiem Justice Society of America.

Nowa produkcja ma się skupić na genialnym, ale wpadającym w kłopoty, analityku farmaceutycznym, który odkrywa, że wizje które prześladują go od dzieciństwa, to przebłyski tragicznych wydarzeń, które będą miały miejsce za godzinę. Zdeterminowany by odzyskać swoją byłą żonę i syna, bohatersko nie dopuszcza by jego wizje się ziściły, znajdując tym samym nowy cel oraz sposób na odkupienie.
Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
9
godzin
2
3
minut
0
6
sekund
1
7

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293