"Liga Sprawiedliwości, Tom 2: Podróż złoczyńcy"Wydawnictwo Egmont zaktualizowało swoje zapowiedzi, w których znajdziemy dwa nowe tomy z serii Nowe DC Comics. 10 marca ukażą się drugie tomy serii “Action Comics” (nazwanej u nas po prostu “Superman”) oraz “Ligi Sprawiedliwości”. Ponadto, serwis Hatak udostępnił grafikę z okładki oraz opis nowej części serii o drużynie superbohaterów.

Liga Sprawiedliwości to największa potęga sił dobra, jaką dysponuje świat.
Nie wszyscy jednak są o tym przekonani.
W niekończącej się walce ze złem ginie coraz więcej przypadkowych ofiar, a Liga, choć stara się bronić niewinnych, nie może ocalić wszystkich. Jej członkowie nie przeczuwają również tego, że wśród ich głównych oskarżycieli znajdzie się człowiek, który wcześniej w jednej ze swoich książek sławił ich jako największych superbohaterów świata. Co sprawiło, że zmienił zdanie? Czy Liga odzyska zaufanie ludzkości?

Oto najbardziej niesamowite i zaskakujące chwile w całej historii uniwersum DC!

Album Liga Sprawiedliwości: Podróż złoczyńcy zawiera materiały z miesięcznika “Justice League” #0 oraz #7–#12.

Źródła: Świat Komiksu, Hatak

Następnym filmem animowanym z Batmanem po “Justice League: War” będzie “Son of Batman” oparty na historii autorstwa Granta Morrisona, w której Mroczny Rycerz dowiedział się, że jest ojcem niesfornego, ze skłonnością do przemocy, chłopca, którego w tajemnicy wychowywała grupa terrorystyczna, Liga zabójców. Pierwsze zdjęcia oraz trailer z tej produkcji udostępnił dziś TV Guide.
Czytaj dalej

DC UNIVERSE VS. THE MASTERS OF THE UNIVERSE #4

Tytuł historii: Worlds Collide
Miesiąc wydania (okładka): Marzec 2014 (USA)
W sprzedaży od: 15.01.2014 (USA)
Scenariusz: Keith Giffen, Tony Bedard
Rysunki: Dexter Soy, Derlls Santacrus, Andres Ponce
Okładka: Ed Benes
Kolor: Dexter Soy, Veronica Gandini
Liternictwo: Deron Bennett
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Nareszcie! Tożsamość mrocznego sprzymierzeńca Szkieletora zostaje ujawniona. Czy połączone siły wszystkich Lig Sprawiedliwości i Panów Wszechświata przetrwają starcie z mrocznymi siłami?

Ludzkość pozostaje w szoku po śmierci Supermana. Na całym świecie zachodzą niewytłumaczalne zdarzenia związane z magią. W Turcji wybuchają wulkany przy jednoczesnym trzęsieniu ziemi. Tsunami nawiedziło Malezję. W Kansas z czystego bezchmurnego nieba zaczęły spadać ropuchy, a w Rosji urodził się dwugłowy kot wrzeszczący ludzkim głosem.

Na wyspie Orkney w Wielkiej Brytanii, ekipie księcia Adama za pomocą Evil–Lyn udaje się namierzyć częstotliwość urządzenia do wysysania magii, dziwny przedmiot został skonstruowany przez Szkieletora.

Tymczasem w Metropolis Amerykańska Liga Sprawiedliwości walczy z ludźmi Man–At–Arma. W ferworze walki trudno jest wyjaśnić zaistniałe nieporozumienie. Pułkownik Steve Trevor kontaktuje z Wonder Woman, która jest w trakcie poszukiwań grupy He–Mana. Trevor przesyła amazonce obraz z pola walki. Niestety Diana stwierdza, że nie tej grupy szuka, choć ludzie Man-At–Arma wyglądają dziwnie znajomo. Pułkownik stwierdza, że w takim razie najeźdźcy mają sprzymierzeńców.

W tym czasie w swojej jaskini Bruce analizuje nagranie na którym znika ciało Supermana. Nurtuje go, że przyrządy pomiarowe nie wykryły na miejscu szczątków DNA i kostiumu Supermana, a co za tym idzie podejrzewa, że śmierć herosa została sfingowana. Alfred podchodzi sceptycznie do tych rewelacji. Tok takiego myślenia, według lokaja jest spowodowany żalem po stracie przyjaciela. Bruce oznajmia niespodziewanie, że musi się spotkać z kimś i w kostiumie nietoperza opuszcza jaskinie.

Tymczasem w kryjówce Szkieletora i jego zakładniczki Black Alice pojawia się mroczy Orko. Złowroga istota nie ukrywa swoich zamiarów. Zamierza podbić Ethernie bezbronną bez swoich obrońców, a potem zesłać na ziemie demony ze swojego wymiaru Troll. Przerażona Black Alice stwierdza, że sytuacja wymknęła się z pod kontroli Szkieletorowi. Złoczyńca zgadza się z nią.

W Metropolis walkę między przybyszami, a Ligą przerywa Mroczna Drużyna Deadmana. Zjawiają się również Batman, Constantine i Madame Xandu. Mroczny Rycerz wyjaśnia zwaśnionym stronom całą sytuację. Opowiada o tym jak zbiegł przed magią Szkieletora, dzięki czemu nie był pod jego wpływem jak reszta jego kolegów z Ligii Sprawiedliwych. Informuje zebranych, że Superman według jego analiz żyje. Przerażony Kryptończyk lewituje w magicznej próżni, a więzi go nie kto inny jak Dark Orko!

Autor: Bullet

Sprawy na świecie mają się coraz gorzej! Po długiej i niepotrzebnej walce bohaterowie z obu stron dochodzą do wniosku, że powinni się zjednoczyć w obliczu zagrożenia. Wszystko to dzięki niezastąpionemu Batmanowi. Superman żyje. To wszystko było do przewidzenia. Postać Mrocznego Orko, okazuje się zbyt potężna nawet dla Szkieletora. Na orgin tego pierwszego będziemy musieli poczekać do następnego numeru. Keith Griffen i Tony Bedard, napisali tym razem bardzo przeciętny numer. Nurtuje mnie postać Zatanny na okładce zeszytu, ponieważ nie pojawia się ona w samej historii.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Bullet

bs_logoWarner Bros. oficjalnie ogłosiło, że długo wyczekiwany przez fanów wspólny film z udziałem Batmana i Supermana nie wejdzie na ekrany kin w 2015 roku, ale dopiero 6 maja 2016.

Wcześniej pojawiły się doniesienia o kontuzji Bena Afflecka, ale miała ona wstrzymać zdjęcia tylko na 6 tygodni, a tymczasem premiera “Batman vs. Superman” została przesunięta o 10 miesięcy, a zdjęcia rozpoczną się w drugim kwartale 2014 roku. Jako oficjalny powód w oświadczeniu podane zostało, że zmiana daty premiery ma dać filmowcom więcej czasu, aby w pełni zrealizowali swoją wizję, złożonej i skomplikowanej opowieści.
Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
7
godzin
0
5
minut
0
8
sekund
3
0

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293