The LEGO MoviePremiera “The LEGO Movie” już 7 lutego nic więc dziwnego, że w sieci pojawia się mnóstwo promocyjnych materiałów video. Najnowszy spot tv zapewnia, że w każdy znajdzie w nim coś dla siebie, fani superbohaterów, cy też miliarderów takich jak Bruce Wayne.

W “The LEGO Movie” przedstawiona zostanie historia zwykłej mini figurki LEGO, która omyłkowo zostaje wzięta za legendarnego wojowników MasterBuildera, i dołącza do misji powstrzymania złego tyrana LEGO, który planuje skleić cały wszechświat w jedną całość.
Czytaj dalej

BATMAN #27

Tytuł historii: Dark City, Part 4
Miesiąc wydania (okładka): Marzec 2014 (USA)
W sprzedaży od: 15.01.2014 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Greg Capullo
Okładki: Greg Capullo FCO Plascencia; John Katz
Kolor: FCO Plascencia
Tusz: Danny Miki
Liternictwo: Steve Wands
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

“ZERO YEAR” dociera do ważnego momentu, kiedy Batman i Jim Gordon próbują włączyć prąd w Gotham City. Numer ten prowadzi bezpośrednio do zakończenia Zero Year, które rozpocznie się w następnym miesiącu!!

Tokio rok 1946. Pewien mężczyzna obserwuje występ uroczej piosenkarki.

6 lat temu. Gotham City. Batman zostaje ostrzelany przez specjalny oddział policji. Z jego peleryny nie wiele zostaje, a co gorsza jedna z kul kompletnie niszczy część jego maski. Nie mając innego wyjścia Bruce sięga po granaty dymne i pod ich osłonną wymyka się na zewnątrz i chce jak najszybciej odpłynąć swoją łodzią. Policjanci nie pozwalają na to, bo zawczasu wrzucili tam granat. Sytuacja jest beznadzieja i będący cały czas pod ostrzałem Batman wraca do ośrodka i wykorzystuje butlę z tlenem jako silnik, by jak najszybciej wypłynąć na powierzchnię w bezpiecznym miejscu. Jednak kiedy ranny Batman chce wezwać z jaskini kolejny środek transportu by się uratować, pomocą dłoń wyciąga do niego Jim Gordon, który właśnie samotnie płynął nie miejsce ostatnich zbrodni Dr. Śmierć. Bruce przyjmuje ofertę policjanta. Ten martwiąc się o zakrwawioną ranę na głowie bohatera proponuje mu, że da mu swoje okulary bez których jest praktycznie ślepy, tak by Batman mógł zająć się swoją raną nie zdradzając przy tym swojej sekretnej tożsamości.

Z rozmowy z Gordonem Bruce dowiaduje się, że policja dzięki informacji od Riddlera wiedziała gdzie go szukać. Dość rozmowny Jim opowiada Batmanowi, że ostatnio wiele w jego podejściu zmieniło pojawienie się Wayne’a. Opowiada jak po raz pierwszy spotkał Bruce’a, kiedy dopiero od kilku tygodni pracował w Gotham i uważał, że po Chicago w cale nie jest tak źle. Jednak do dziś pamięta spojrzenie młodego Wayne’a, kiedy tłumaczył mu, że zamiast haraczy odwiedzając poszczególne rejony miasta policja dba o bezpieczeństwo. Wtedy cała ta iluzja prysła. Później, kiedy w nocy chciał zwrócić płaszcza i przekonać co się dzieje w sklepie odkrył, że policjanci urządzają nielegalne walki psów, co było tylko wierzchołkiem góry lodowej. Zdał sobie sprawę, że nie chce być takim gliniarzem. Kiedy zagroził, że pójdzie z tym do prasy jego koledzy oraz obecni na miejscu zbiry wyśmiali go, a następnie napuścili na niego wściekłe psy. Żeby uratować swoje życie Gordon sięgnął po broń. Następnie był bardzo bliski zabicia swojego partnera i skorumpowanego gliniarza Corrigana, ale ostatecznie nie mógł pociągnąć za spust. Jego partner ostrzegł go też przed podjęciem innych działań, bo wtedy coś złego mogłoby spotkać rodzinę Gordona.

Po wyjściu ze sklepu Gordon usłyszał dwa strzały i wtedy ponownie spotkał Wayne’a. Chłopca, który jeszcze kilkanaście godzin był pełen życia i nadziei, a teraz został świadkiem zabójstwa swoich rodziców. Następnego dnia córka Jima otrzymała prezent – szczeniaka rasy pitbull, policjant od razu zrozumiał aluzję. Jednak ostatnio wszystko się zmieniło. Powrót Wayne’a, który chce coś zmienić, oraz pojawienie się Batmana, sprawia, że Gordon ma nadzieje, że wreszcie powoli może dojść do zmian.

Tuż przed dopłynięciem do pomostu Bruce każe Gordonowi zatrzymać łódź. Nim policjant orientuje się, że w swojej kieszeni ma okulary na pokładzie już dawano nie ma Batmana.

Po powrocie do jaskini Bruce z pomocą Alfreda analizuje próbki chemikaliów z których korzysta z Helfern. Wyniki wykazują obecność wielu różnych DNA, jednak badana próbka była zbyt zanieczyszczona by dokonać przełomu. Alfred obawiając się o stan panicza proponuje by ten ponownie rozważył przyjęcie pomocy ze strony Gordona, który mimo nieprzychylności swoich przełożonych robi wiele dobrego w policji Gotham City, ale Bruce’owi na razie wystarcza tylko pomoc Alfreda. Wierny lokaj nie czuje się jednak jak pełno prawny partner Wayne’a. Wspomina jak kiedyś, żeby uprzedzić działania Philipa, wykorzystał swoje kontakty militarne oraz oszczędności, by kurier dostarczył Bruce’owi telefon, ten jednak nie odebrał. Alfred ostrzega Bruce’a, że jeśli ten dalej będzie wszystkich karał każąc im bezczynnie obserwować swoje działania, to nie stanie się symbolem sprawiedliwości, ale zemsty.

W nocy Batman przygląda się jak w swoim domu Gordon bawi się z Barbarą oraz pitbullem. Później zaś odkrywa, gdzie jest Helfern – w katakumbach, co tłumaczy ilość zanieczyszczonych DNA w badanej próbce. W laboratorium złoczyńcy Batman znajduje m.in. hełm z napisem Tokio Moon oraz pewne plany. Po zapoznaniu się z nimi Bruce zdaje sobie sprawę co się naprawdę dzieje. Zabójstwa byłych współpracowników Helferna były tylko zasłoną dymną przed prawdziwym celem oraz pomysłodawcą całego przedsięwzięcia, Riddlera. W chwili kiedy Batman odkrywa prawdę całe laboratorium zostaje zalane wodą, bo Nigma nie ma zamiaru ryzykować by Nietoperz pokrzyżował jego plany.

Autor: Q


Numer rozpoczyna się od mocnego uderzenia. Pomijając już fakt, że większość kul nie trafia w Batmana, to pierwszy tak poważny sprawdzian dla bohatera. Tym razem nawet ucieczka nie idzie tak sprawnie. Czy bohater może więc dalej polegać tylko na sobie, czy też powinien zaufać komuś? Porucznik Gordon odwdzięcza mu się za wcześniejsze uratowanie życia, a także opowiada historie o tym jak na własnej skórze przekonał się co korupcja zrobiła w Gotham City i stróżami prawa. Mimo, że wydawało się, że krystaliczny komisarz Gordon, którego znamy dziś w przeszłości popełnił kilka błędów, to teraz wychodzi na to, że te błędy nie był tak poważne.

Batman cały czas nie jest jeszcze w pełni ukształtowany i nie chodzi tu o jego doświadczanie czy sprzęt, ale o podejście do swojej misji. Obecność oraz wygłaszane w numerze przez Gordona i Alfreda monologi pokazują, jaka jeszcze daleka droga przed Bruce’em. Widać już jednak dwie wyraźne postaci, którym zależy na Wayne’ie i Batmanie.

Po tym jak Riddler zszedł na dalszy plan, w tym numerze powraca, a raczej tylko zwiastuje swój wielki powrót. Dowiadujemy się również, że to on odpowiadał za ostatnie wydarzenia, które wydawały się z nim nie związane, tym samym można powiedzieć, że cała ta pogoń za Helfernem, była tylko zasłoną dymną i motorem napędzającym akcję.

Na koniec po odrobinie detektywistycznej roboty, znowu Batman zostaje wrzucony w sam środek akcji i kiedy wydaje się, że już pewne elementy układanki zaczynają się zazębiać, to na ich rozwiązanie przyjdzie nam poczekać dłużej, bo kolejna część Zero Year dopiero ukaże się w 29. numerze Batmana. Fani będą mieli więc musieli zapewne odświeżyć sobie ten numer jeszcze raz, i nie będzie to czas stracony bo przy kolejnym zapoznaniu można zwrócić uwagę na różne aluzje do klasycznych historii jak Year One, czy The Dark Knight Returns.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

Film “Batman and Robin” ma wiele rzeczy do których można się przyczepić. Twórcy popularnej serii “Everything Wrong With” postanowili wskazać je wszystkie i tym samym stworzyli najdłuższy filmik z serii, bo na wymienienie wszystkich grzechów filmu Joela Schumachera potrzebowali prawie 17 minut.
Czytaj dalej

Michael Keaton jako BatmanPodczas konferencji prasowej dotyczącej “RoboCopa”, Michael Keaton opowiedział o problemach z jakimi musiał zmierzyć na planie “Batmana” Tima Burtona. W kostiumie bohatera czuł się klaustrofobiczne i miał ataki paniki. Całej sytuacji nie ułatwiał też fakt, że w ówczesny kostium nie pozwalał aktorowi na obracanie głową. Keaton jednak wykorzystał te niedogodności na swoją korzyść przy budowaniu roli Bruce’a Wayne’a/Batmana.
Czytaj dalej

Huntress w ArrowW jednym z nadchodzących odcinków “Arrow” powróci Helena Bertinelli aka Huntress. Bohaterka, w którą ponownie wcieli się Jessica de Gouw, wystąpi w odcinku pt. “Birds of Prey”.

Huntress powróci do Starling City by dokończyć zemstę na swoim ojcu. Jednak na jej drodze stanie Arrow wspierany przez Black Canary (Caity Lotz).

“Uważamy Jessicę za członka naszej rodziny i z niecierpliwością czekamy na jej powrót w odcinku, o którym wszyscy będą mówić”, powiedział producent wykonawczy Marc Guggenheim.

Premiera “Birds of Prey” zaplanowana jest na 26 marca.

Źródło: TV Guide

"Justice League Of America #184Producent Daniel Alter ponownie na Twiterze zamieścił kilka interesujących wiadomości dotyczących filmu “Justice League”. Według jego doniesień w produkcji z największymi bohaterami DC Comics zobaczymy Darkseida o którym wspominano już wcześniej, ale również ma pojawić się Martian Manhunter, który został przez niego określony jako “Boba Fett kinowego uniwersum DC”.

Alter zasugerował jeszcze jedną interesującą rzecz, mianowicie “Justice Leauge” miałaby wejść na ekrany przed “Avengers 3”.
Czytaj dalej

W wywiadzie dla Total Film Colin Farrell stwierdził, że Ben Affleck powali wszystkich na kolana w roli Batmana. Obaj aktorzy pracowali razem na planie “Daredevila”.

“Życzę mu wszystkiego dobrego. Uważam, że świetnie się spisze. Jako aktor, nie wydaje mi się bym znał kogokolwiek, kto tak bardzo się poprawił jak on. Wiem, że to brzmi jak totalny bzdury. Zawsze z przyjemnością go obserwowałem, jako reżyser również jest nadzwyczajny, ale jego praca przy “The Town” i “Argo”, by fantastyczny w tych filmach. W “Argo” to była tak kontrolowana rola, myślę, że jako Batman powali nas na kolana, mam nadzieje, że to zrobi i zamknie usta wszystkim przeciwnikom.”

Źródło: Metro.co.uk

The LEGO Movie - BatmanDo sieci trafił pierwszy klip z filmu animowanego “The Lego Movie”. W udostępnionym materiale nie zabrakło oczywiście Batmana.

W “The LEGO Movie” przedstawiona zostanie historia zwykłej mini figurki LEGO, która omyłkowo zostaje wzięta za legendarnego wojowników MasterBuildera, i dołącza do misji powstrzymania złego tyrana LEGO, który planuje skleić cały wszechświat w jedną całość.

Czytaj dalej

BATMAN AND ROBIN ANNUAL #2W środę, 29 stycznia, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

  • ALL-STAR WESTERN #27
  • BATMAN AND ROBIN ANNUAL #2
    PIERWSZY ROK PRZYGÓD DICKA GRAYSONA JAKO ROBINA! Bruce Wayne i Dick Grayson dzieli te same role pogromców zbrodni: Obaj byli Batmanem dla młodego Robina, więc gdy odkrywają coś ważnego co Damian po sobie pozostawił, prowadzi ich to do pierwszej wspólnej przygody w Gotham City jako Batman i Robin!

Czytaj dalej

Pingwin z "Batman: Arkham City"Według doniesień El Mayimbe z Latino Review w pilotowym odcinku serialu “Gotham” pojawi się Oswald Cobblepot aka Pingwin i tym samym będzie pierwszym bat-złoczyńcą, który pojawi się w nowym serialu FOXa. Obecnie trwają castingi do roli. Poszukiwany jest aktor w wieku około 25 lat. Nie wiadomo jeszcze czy złoczyńca będzie funkcjonował pod pseudonimem Pingwin.

Wcześniej na małym ekranie w roli Pingwina w serialu “Batman” z lat 60-tych występował Burgess Meredith.

Źródło: El Mayimbe – Twitter

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
9
godzin
0
0
minut
2
2
sekund
1
4

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293