BATWING #23W środę, 7 sierpnia, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

Źródło: DC Comics

LEGO BATMAN – FILM PEŁNOMETRAŻOWY
/LEGO BATMAN THE MOVIE: DC SUPER HEROES UNITE/

Data wydania (Polska): 30.08.2013
Wydawca: Galapagos
Gatunek: animacja
Cena rynkowa: 39 PLN
Rok produkcji: 2013
Czas trwania filmu: 68 minut
Wersja wydania: 1 płytowa
Zawartość płyty 1: film, dodatki
Wersje językowe filmu: polski dubbing, angielska, rosyjska, węgierska, turecka, grecka, rumuńska, czeska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 5.1
Napisy: polskie, czeskie, węgierskie, tureckie, greckie, rosyjskie, rumuńskie
Wersja dla niesłyszących: angielska
Dodatki: Archiwalne kreskówki; Nowe epizody; Dokument o powstawaniu filmu
Opis: Film pełnometrażowy na podstawie jednej z najlepiej sprzedających się gier video na świecie! Batman, Robin, Superman i inni bohaterowie Ligi Sprawiedliwych walczą ze złem klocek po klocku. By ocalić Gotham City muszą się zmierzyć z dwoma czarnymi charakterami – Jokerem i Lexem Luthorem. Moc Superbohaterów DC w świecie Lego! To zupełnie Nowa Liga! >>>WIĘCEJ O FILMIE

Warner Bros i DC Universe przedstawiają pełnometrażowy film oparty na bestsellerowej grze video. Ulubieni superbohaterowie, w tym Superman, Wonder Woman, Green Lantern, The Riddler i Two-Face , jako wspaniałe animowane figurki LEGO!
Odkryj z nimi fascynujące przygody i zmierz się ze złem czekającym na ulicach Gotham City!
Na DVD i Blu-ray już od 30 sierpnia 2013.

WITAJ W ŚWIECIE LEGO!

W Gotham City trwa wielka ceremonia, podczas której wręczona zostaje nagroda dla Człowieka Roku – Bruce’a Wayne’a. Biznesmena, który w przebraniu nietoperza wypowiada wojnę złu. Impreza jest wspaniałą okazją dla złoczyńców Gotham, aby zaburzyć porządek i ład tego miasta. Gdy na scenę wkracza Joker wraz z całą zgrają swoich sprzymierzeńców (m.in. Riddlerem, Catwoman, Two-Face), ceremonia pogrąża się w chaosie. Mroczny Rycerz rusza do akcji, by powstrzymać nieproszonych gości. Jednak prawdziwe problemy zaczynają się, gdy Lex Luthor – szczególnie niebezpieczny przestępca – wchodzi w posiadanie sekretnej broni o nazwie Dekonstruktor, która na zawsze może zmienić układ sił w Gotham. Na pomoc Batmanowi wyrusza jego najlepszy przyjaciel Robin oraz Superman, Wonder Woman, Green lantern i Liga Sprawiedliwych. Czy drużyna okaże się wystarczająco silna, by stawić czoła odwiecznym wrogom dobra? Walka będzie ciężka, długa, pełna podstępów i dostarczy widzom wielu emocji. Nie zabraknie też humoru, a kto wie, może i Batman pozwoli sobie na odrobinę rozrywki? Najważniejszym celem dla superbohaterów jest jednak ochrona niewinnych i uratowanie Gotham przed kompletnym chaosem!

WYDANIE DVD ZAWIERA WYJĄTKOWE DODATKI SPECJALNE:

 • JAK POWSTAWAŁ BATMAN
 • 3 dodatkowe kreskówki DC Comics
 • LEGO® Batman krótka animacja poklatkowa
 • Zwycięskie animacje LEGO DC Universe – Konkurs na animację Superbohaterów

ZOBACZ NOWE EKSKLUZYWNE MATERIAŁY FILMOWE, KTÓRYCH NIE WIDZIAŁEŚ W GRZE VIDEO!
W wersji oryginalnej głosów użyczyli:

 • Clancy Brown („Skazani na Shawshank”, „SpongeBob”) jako Lex Luthor.
 • Troy Baker („Bioshock Infinite”, “Batman: Arkham City”) jako Batman
 • Travis Willingham (“Avengers”, “Super Hero Squad Show”) jako Superman.
 • W rolę szalonego Jokera wcielił się Christopher Smith („Mortal Combat”).
 • Charlie Schlatter („Diagnosis Murder”) występuje jako Robin.

Polska wersja dubbingowa stworzona została przy udziale wielu polskich gwiazd, min:

 • Jacek Rozenek jako Superman
 • Radosław Pazura jako Batman
 • Mirosław Guzowski jako Joker
 • Marcin Troński jako Luthor
 • Elżbieta Jędrzejewska jako Catwoman

Film „LEGO Batman” wyreżyserował wielokrotnie nagradzany reżyser i producent Jon Burton, na podstawie scenariusza Davida A. Goodmana. Operatorem zdjęć jest Pardon Jeremy, a producentami – Jill Wilfret, Kathleen Fleming, Benjamin Melnicker i Michael Uslan.

PONAD 2,5 GODZINY FASCYNUJĄCEJ ZABAWY DLA DZIECI I DOROSŁYCH!

LEGO Batman: The Movie – DC Super Heroes Unite – recenzja

Chyba każdy się zgodzi, że klocki LEGO to jedne z najbardziej genialnych zabawek jakie kiedykolwiek wymyślono. Film LEGO Batman – DC Super Heroes Unite jest swoistym rozszerzeniem gry LEGO: Batman 2, lub jak kto woli „skokiem na kasę”. Ci którzy grali w/w tytuł mogą darować sobie lekturę tego tekstu. Natomiast pozostałych, czujący sentyment do świata LEGO zapraszam do lektury. Wybaczcie, że w tekście będę nadużywał słowa klocek. Wychodzę z założenia, że o duńskich klockach nie wypada pisać poważnie. W związku z tym recenzja, którą za chwile przeczytacie nie do końca będzie poważna. Choć ocena końcowa wydania jest jak najbardziej wystawiona z pełną powagą jaka przystoi recenzentowi… czy jakoś tak.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest niejaki Jon Burton, zbieżność nazwisk zobowiązuje. Pan Burton jest specjalistą od ekranizacji przerywników filmowych w grach z serii Lego Star Wars, Harry Potter, Batman, czyli odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku. Problem polega na tym, że recenzowana produkcja jest jedynie odcinaniem kuponów od popularności gry na której bazuje. Do przerywników filmowych wziętych z samej gry dodano jedynie krótkie sekwencje zlepiające fabułę w spójną całość, co dało łącznie 68 minut materiału filmowego. Podobny chwyt zastosowano w przypadku ścieżki dźwiękowej, twórcy wykorzystują motywy skomponowane przez Danny’ego Elfmana i Johna Williamsa, które każdy kinoman zna z klasycznych filmów aktorskich o Batmanie i Supermanie. Zawsze dobrze jest wzorować się na klasyce, ale kopiowanie całych motywów, to już dużymi klockami jest budowane powiadam. Swoją drogą ciekawe czy najmłodsi znają filmową klasykę i zwrócą uwagę na motywy muzyczne? Superman w jednej scenie rzuca nawet żarcik na temat kompozycji Johna Williamsa, przygrywającej w tle.

Żarty i humor w filmie mogą się podobać przede wszystkim dzieciakom do których film jest adresowany. Sam parę razy uśmiechnąłem się pod nosem. Humor sytuacyjny nawiązujący do właściwości klocków jest świetny i służy kilku naprawdę pomysłowym zwrotom akcji. Jak dla mnie jest tego typu humoru troszkę za mało. Sparodiowanie głównych cech charakterów zarówno Mrocznego Rycerza jak i Człowieka ze Stali jest zabawne na krótką metę. Zwłaszcza, że Batman to kawał nadętego kloca. Superman z kolei jest typowym skautem, takim równym klockiem. Robin, to osobna historia. Straszny z niego klocek wazeliniarz, który próbuje przypodobać się swojemu Batmanowi. Co do głównych przeciwników, czyli Jokera i Lexa Luthora w wersji LEGO są to złoczyńcy w wersji light. Nawet Bane i spółka nie wzbudzają strachu, raczej salwy śmiechu. Żarty słowne momentami brzmią jak by pisał je sam król czerstwego dowcipu Karol „ale śmieszne” Strasburger.

Brawa dla dystrybutora za pełny dubbing. Oczywiście oryginalnej amerykańskiej wersji nawet do pięt on nie dorasta, ale dzieciaki nie zwrócą uwagi czy Batman mówi głosem Radosława Pazury czy Troya Bekera, prawda?

Co się zaś tyczy oprawy wizualnej to jest ona na tym samym poziomie co gier komputerowych. Jest bardzo dobra. Więc jeżeli lubisz superherosów w wersji LEGO nie będą ci przeszkadzały drobne niedociągnięcia w animacji tła i panoramy miast.

Na sam koniec parę zdawkowych zdań o fabule. Lex Luthor uwalnia Jokera z azylu Arkham i za pomocą broni zwanej dekonstruktor, chcą zniszczyć Supermana i Batmana. Ot tyle. Ważne, że w tej historii znalazło się miejsce na morał, dotyczący gbura Batmana, ale odkryjcie go sami.

Największą ironią losu według mnie jest fakt, że omawiane wydanie ma ponad godzinę naprawdę świetnych dodatków. Galapagos chyba po raz pierwszy wypuściło tak wypasiony krążek DVD z animacją . W dodatkach znalazło się miejsce na ciekawy film zza kulis, pięć produkcji krótkometrażowych filmów, które wygrały w konkursie dla animatorów amatorów. Oczywiście tematem przewodnim konkursu był świat LEGO i DC. Oraz trzy wybrane odcinki seriali animowanych Batman: Odważni i Bezwzględni i Młodych Tytanów. Niestety tylko w wersji z napisami. Co daje kolejną godzinę zabawy.

Drodzy rodzice. Bardzo prawdopodobne, że film LEGOBatman – DC Super Heroes Unite spodoba się waszym siedmio, ośmio… dziesięcioletnim pociechom, a wtedy chwytajcie za portfele! Klocki i gry komputerowe ze świata LEGO czekają.

Ocena: 3,5 klocka

Recenzował: Bullet

Poprzednia Strona


Tytuł odcinka: “TESTS”
Pierwsza data emisji: 27 lipca 2013
Reżyseria: Curt Geda
Scenariusz: James Krieg
Twoja ocena:
GD Star Rating
loading...

Obsada:
Anthony Ruivivar
Sumalee Montano
JB Blanc
Wallace Langham
Bryton James
Carlos Alazraqui
Batman/Bruce Wayne
Tatsu Yamashiro
Alfred Pennyworth
Anarky
Daedalus Boch
Junkyard Dog

Nowy złoczyńca przybywa do Gotham by rzucić wyzwanie Batmanowi: Anarky. Przypominający zdjęcia ducha Batmana, Anarky szczyci się swoim blaskiem – i zamierza to udowodnić Batmanowi manipulując parą niczego nie podejrzewających pionków. Ale prawdziwy plan Anarky’ego jest o wiele bardziej złowieszczy: dąży do spowodowania katastrofy, którą dostrzeże całe Gotham i do udowodnienia, raz na zawsze, że nawet wielki Batman nie jest w stanie ochronić swojego miasta przed Anarky’m.

Po trzecim odcinku można już stwierdzić, że twórcy mają całkiem niezłe pomysły. Niestety o ile poboczne wątki są wciągające to w przypadku Tests zawodzi cała intryga związana z Anarky’m.


Zacznijmy jednak od tych dobrych stron. Próby na jakie wystawiana zostaje Tatsu są bardziej interesujące od całego planu Anarky’ego. Bardziej czekałem na kolejne poczynania Katany, która musiała się wykazać nie tylko sprawnością fizyczną, ale i inteligencją i przebiegłością. Początkowo nie byłem przekonany do pomysłu by to właśnie ta bohaterka partnerowała Batmanowi, ale sposób w jaki twórcy ją wprowadzają sprawia, że ten pomysł zyskuje moją akceptację.

Anarky sieje spustoszenie, ale czemu to robi tego nie wiemy, wydaje się, że chce niczym Joker i Riddler pobawić się z Batmanem, zamiast realizować swoje główne cele. Brakuje mu jednak humoru klauna. Ten co prawda wprowadzają jego dwaj niczego nieświadomi pomagierzy, ale to zdecydowanie za mało. Zmiana kostiumu na biały też się nie sprawdza. Od kiedy Anarky jest kimś w rodzaju ducha? Twórcy starają się przedstawić nowego złoczyńcę jako przeciwieństwo Batmana, który uważa się za godnego przeciwnika, ale takim nie jest. Aby w kolejnych odcinkach postać ta lepiej wypadła, bo jak na głównego złoczyńcę jest zdecydowanie za słabo.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

CIEKAWOSTKI I UWAGI:

 • W odcinku po raz pierwszy pojawia się Soultaker Sword oraz Anarky.
 • Serialowy Anarky ma cechy Jokera z filmów Nolana (arcy-wroga Batmana, który widzi siebie jako jego godnego przeciwnika i kreuje się na pana chaosu) oraz Riddlera (egoistyczny strateg, który nie jest tak dojrzały jak mu się wydaje). Jego kostium przypomina Moon Knight i The Spectre.
 • Daedalus Boch i Junkyard Dog pojawili się wcześniej w odcinku Secrets jako dwaj wandale zatrzymani przez Batmana.
 • Daedalus Boch aka “Doodlebug” i Tucker Long aka “Junkyard Dog” to bohaterowie znani z Arkham Asylum: Living Hell.

CYTATY:

Daedalus: Down with creative oppression! This is justice.
Batman: No. I am justice.

Batman: Get this analyzed. Probably came off their shoes. Might give us something.
Alfred: From Cold War warrior to analyzer of sneaker goo. I’ve never been prouder.

Anarky: Congratulations! You countered my move. You passed the test.
Batman: It wasn’t much of a test.
Anarky: Arrgh. You have no idea what an honor it is to be chosen as my enemy! It’s a really big deal!
Batman: I thought I’d found an opponent to match wits with, but you’re just another lunatic in a costume.
Anarky: Madness is the more interesting choice. Logic and orders are so predictable.
Batman: Unless… I make a logical decision to do something insane.

Tatsu: (o Bruce’ie) A secret elevator to a private library. Not only does this guy have too much time and too much money, he’s a geek, too.
KonkursNasz ostatni konkurs wielu z was uznało za trudny, ale nie brakowało chętnych by podjąć te wyzwanie.

Poprawne odpowiedzi znajdziecie pod tym adresem.
Czytaj dalej

John LeguizamoPo serii wiadomości na temat potencjalnych kandydatów do roli Batmana, można zacząć się zastanawiać, kto powinien zagrać złoczyńców. Aktor John Leguizamo (“Kick-Ass 2”) został ostatnio zapytany czy chciałby pójść w ślady Cesara Romero i zagrać “latynoskiego Jokera”.
Tylko dlatego, że mam reprezentować Latynosów. To szaleństwo. Byłem na Comic-Conie i 50% to Latynosi, Afroamerykanie i Azjaci. Powiedziałem “Dajcie spokój!. Jesteśmy tak słabo reprezentowani, a wspieramy cały przemysł.” Nie mam nic przeciwko komiksowym filmom. Po prostu czuję, że widziałem już dość w swoim życiu zombie, wampirów i apokaliptycznych komiksowych superbohaterów. Chcę zobaczyć choć przez chwilę prawdziwych ludzi na ekranie. Ale rzecz jasna, zagrałbym w “Batmanie. Joker byłby świetną zabawą.
Czytaj dalej

Young Justice: LegacyLittle Orbit ogłosiło, że premiera gry “Young Justice: Legacy” została przesunięta na listopad 2013 roku. Podaną również pełną listę konsol, na które dostępna będzie gra, są to: PS3, Xbox 360, Nintendo Wii, Nintendo Wii U i Nintendo 3DS.
Czytaj dalej

Fan art - James Brolin jako BatmanChociaż scenariusz do wspólnego filmu z Batmanem i Supermanem nie jest jeszcze gotowy, to kolejne doniesienia potwierdzają, że Mroczny Rycerz będzie 40-letnim bohaterem o ugruntowanej pozycji. Podobno obecnie głównym kandydatem jest 46 letni James Brolin, ale oficjalnie studio zaprzecza jakoby rozpoczęto proces castingu. Wśród pozostałych aktorów, którzy są brani pod uwagę do roli Batmana są: Ryan Gosling (32 lata), Joe Manganiello (36 lat), Richard Armitage (41 lat), Max Martini (43 lata) i Matthew Goode (35 lat).

Źródło: THR

Justice League: DoomDziś, tj. 4 sierpnia, o godzinie 18:50 swoją premierę na kanale HBO Polska będzie miał film animowany “Liga Sprawiedliwych: Zagłada”.

Kolejna odsłona przygód grupy komiksowych superbohaterów. Tym razem drużyna musi poradzić sobie z intrygą uknutą przez perfidnego Vandala Savage’a.

Batman gromadzi w komputerze poufne dane na temat innych superbohaterów z Ligi Sprawiedliwych. Wśród nich są między innymi Superman, Wonder Woman, Flash czy Zielona Latarnia. Nieoczekiwanie w posiadanie tych informacji wchodzi czarny charakter Vandal Savage, który ma jeden cel – zniszczyć Ligę. Jej członkowie stają do walki z wrogiem, próbując zapomnieć o wzajemnych pretensjach i żalach. Kolejny, już trzynasty, film animowany opowiadający o przygodach drużyny komiksowych superbohaterów, wywodzących się z wydawnictwa DC. Pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku, ale też świetna zabawa dla tych, którzy dopiero zaczynają zdobywać wiedzę o komiksie. Nominowany do nagrody Annie film wyreżyserowała Lauren Montgomery, twórczyni takich animacji jak Batman: Rok Pierwszy, Zielona Latarnia czy Wonder Woman. Obraz pełen jest akcji i ekscytujących scen walk. Jego fabuła została oparta na powieści graficznej Dwayne’a McDuffiego i Marka Waida.
Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
8
godzin
2
3
minut
3
1
sekund
2
7

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293