Forum

Już wkrótce
 • “Batman Detective Comics. Zgaduj-zgadula i inne opowieści. Tom 4” - 06 mar 2024,
 • "Nieskończony Kryzys: Zemsta i sumienie" (WKDCBiZ) - 27 mar 2024,
 • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 1"Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 1 - 10 kwi 2024,
LEGO BATMAN – FILM PEŁNOMETRAŻOWY
/LEGO BATMAN THE MOVIE: DC SUPER HEROES UNITE/

Data wydania (Polska): 30.08.2013
Wydawca: Galapagos
Gatunek: animacja
Cena rynkowa: 39 PLN
Rok produkcji: 2013
Czas trwania filmu: 68 minut
Wersja wydania: 1 płytowa
Zawartość płyty 1: film, dodatki
Wersje językowe filmu: polski dubbing, angielska, rosyjska, węgierska, turecka, grecka, rumuńska, czeska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 5.1
Napisy: polskie, czeskie, węgierskie, tureckie, greckie, rosyjskie, rumuńskie
Wersja dla niesłyszących: angielska
Dodatki: Archiwalne kreskówki; Nowe epizody; Dokument o powstawaniu filmu
Opis: Film pełnometrażowy na podstawie jednej z najlepiej sprzedających się gier video na świecie! Batman, Robin, Superman i inni bohaterowie Ligi Sprawiedliwych walczą ze złem klocek po klocku. By ocalić Gotham City muszą się zmierzyć z dwoma czarnymi charakterami – Jokerem i Lexem Luthorem. Moc Superbohaterów DC w świecie Lego! To zupełnie Nowa Liga! >>>WIĘCEJ O FILMIE

Warner Bros i DC Universe przedstawiają pełnometrażowy film oparty na bestsellerowej grze video. Ulubieni superbohaterowie, w tym Superman, Wonder Woman, Green Lantern, The Riddler i Two-Face , jako wspaniałe animowane figurki LEGO!
Odkryj z nimi fascynujące przygody i zmierz się ze złem czekającym na ulicach Gotham City!
Na DVD i Blu-ray już od 30 sierpnia 2013.

WITAJ W ŚWIECIE LEGO!

W Gotham City trwa wielka ceremonia, podczas której wręczona zostaje nagroda dla Człowieka Roku – Bruce’a Wayne’a. Biznesmena, który w przebraniu nietoperza wypowiada wojnę złu. Impreza jest wspaniałą okazją dla złoczyńców Gotham, aby zaburzyć porządek i ład tego miasta. Gdy na scenę wkracza Joker wraz z całą zgrają swoich sprzymierzeńców (m.in. Riddlerem, Catwoman, Two-Face), ceremonia pogrąża się w chaosie. Mroczny Rycerz rusza do akcji, by powstrzymać nieproszonych gości. Jednak prawdziwe problemy zaczynają się, gdy Lex Luthor – szczególnie niebezpieczny przestępca – wchodzi w posiadanie sekretnej broni o nazwie Dekonstruktor, która na zawsze może zmienić układ sił w Gotham. Na pomoc Batmanowi wyrusza jego najlepszy przyjaciel Robin oraz Superman, Wonder Woman, Green lantern i Liga Sprawiedliwych. Czy drużyna okaże się wystarczająco silna, by stawić czoła odwiecznym wrogom dobra? Walka będzie ciężka, długa, pełna podstępów i dostarczy widzom wielu emocji. Nie zabraknie też humoru, a kto wie, może i Batman pozwoli sobie na odrobinę rozrywki? Najważniejszym celem dla superbohaterów jest jednak ochrona niewinnych i uratowanie Gotham przed kompletnym chaosem!

WYDANIE DVD ZAWIERA WYJĄTKOWE DODATKI SPECJALNE:

 • JAK POWSTAWAŁ BATMAN
 • 3 dodatkowe kreskówki DC Comics
 • LEGO® Batman krótka animacja poklatkowa
 • Zwycięskie animacje LEGO DC Universe – Konkurs na animację Superbohaterów

ZOBACZ NOWE EKSKLUZYWNE MATERIAŁY FILMOWE, KTÓRYCH NIE WIDZIAŁEŚ W GRZE VIDEO!
W wersji oryginalnej głosów użyczyli:

 • Clancy Brown („Skazani na Shawshank”, „SpongeBob”) jako Lex Luthor.
 • Troy Baker („Bioshock Infinite”, “Batman: Arkham City”) jako Batman
 • Travis Willingham (“Avengers”, “Super Hero Squad Show”) jako Superman.
 • W rolę szalonego Jokera wcielił się Christopher Smith („Mortal Combat”).
 • Charlie Schlatter („Diagnosis Murder”) występuje jako Robin.

Polska wersja dubbingowa stworzona została przy udziale wielu polskich gwiazd, min:

 • Jacek Rozenek jako Superman
 • Radosław Pazura jako Batman
 • Mirosław Guzowski jako Joker
 • Marcin Troński jako Luthor
 • Elżbieta Jędrzejewska jako Catwoman

Film „LEGO Batman” wyreżyserował wielokrotnie nagradzany reżyser i producent Jon Burton, na podstawie scenariusza Davida A. Goodmana. Operatorem zdjęć jest Pardon Jeremy, a producentami – Jill Wilfret, Kathleen Fleming, Benjamin Melnicker i Michael Uslan.

PONAD 2,5 GODZINY FASCYNUJĄCEJ ZABAWY DLA DZIECI I DOROSŁYCH!

LEGO Batman: The Movie – DC Super Heroes Unite – recenzja

Chyba każdy się zgodzi, że klocki LEGO to jedne z najbardziej genialnych zabawek jakie kiedykolwiek wymyślono. Film LEGO Batman – DC Super Heroes Unite jest swoistym rozszerzeniem gry LEGO: Batman 2, lub jak kto woli „skokiem na kasę”. Ci którzy grali w/w tytuł mogą darować sobie lekturę tego tekstu. Natomiast pozostałych, czujący sentyment do świata LEGO zapraszam do lektury. Wybaczcie, że w tekście będę nadużywał słowa klocek. Wychodzę z założenia, że o duńskich klockach nie wypada pisać poważnie. W związku z tym recenzja, którą za chwile przeczytacie nie do końca będzie poważna. Choć ocena końcowa wydania jest jak najbardziej wystawiona z pełną powagą jaka przystoi recenzentowi… czy jakoś tak.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest niejaki Jon Burton, zbieżność nazwisk zobowiązuje. Pan Burton jest specjalistą od ekranizacji przerywników filmowych w grach z serii Lego Star Wars, Harry Potter, Batman, czyli odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku. Problem polega na tym, że recenzowana produkcja jest jedynie odcinaniem kuponów od popularności gry na której bazuje. Do przerywników filmowych wziętych z samej gry dodano jedynie krótkie sekwencje zlepiające fabułę w spójną całość, co dało łącznie 68 minut materiału filmowego. Podobny chwyt zastosowano w przypadku ścieżki dźwiękowej, twórcy wykorzystują motywy skomponowane przez Danny’ego Elfmana i Johna Williamsa, które każdy kinoman zna z klasycznych filmów aktorskich o Batmanie i Supermanie. Zawsze dobrze jest wzorować się na klasyce, ale kopiowanie całych motywów, to już dużymi klockami jest budowane powiadam. Swoją drogą ciekawe czy najmłodsi znają filmową klasykę i zwrócą uwagę na motywy muzyczne? Superman w jednej scenie rzuca nawet żarcik na temat kompozycji Johna Williamsa, przygrywającej w tle.

Żarty i humor w filmie mogą się podobać przede wszystkim dzieciakom do których film jest adresowany. Sam parę razy uśmiechnąłem się pod nosem. Humor sytuacyjny nawiązujący do właściwości klocków jest świetny i służy kilku naprawdę pomysłowym zwrotom akcji. Jak dla mnie jest tego typu humoru troszkę za mało. Sparodiowanie głównych cech charakterów zarówno Mrocznego Rycerza jak i Człowieka ze Stali jest zabawne na krótką metę. Zwłaszcza, że Batman to kawał nadętego kloca. Superman z kolei jest typowym skautem, takim równym klockiem. Robin, to osobna historia. Straszny z niego klocek wazeliniarz, który próbuje przypodobać się swojemu Batmanowi. Co do głównych przeciwników, czyli Jokera i Lexa Luthora w wersji LEGO są to złoczyńcy w wersji light. Nawet Bane i spółka nie wzbudzają strachu, raczej salwy śmiechu. Żarty słowne momentami brzmią jak by pisał je sam król czerstwego dowcipu Karol „ale śmieszne” Strasburger.

Brawa dla dystrybutora za pełny dubbing. Oczywiście oryginalnej amerykańskiej wersji nawet do pięt on nie dorasta, ale dzieciaki nie zwrócą uwagi czy Batman mówi głosem Radosława Pazury czy Troya Bekera, prawda?

Co się zaś tyczy oprawy wizualnej to jest ona na tym samym poziomie co gier komputerowych. Jest bardzo dobra. Więc jeżeli lubisz superherosów w wersji LEGO nie będą ci przeszkadzały drobne niedociągnięcia w animacji tła i panoramy miast.

Na sam koniec parę zdawkowych zdań o fabule. Lex Luthor uwalnia Jokera z azylu Arkham i za pomocą broni zwanej dekonstruktor, chcą zniszczyć Supermana i Batmana. Ot tyle. Ważne, że w tej historii znalazło się miejsce na morał, dotyczący gbura Batmana, ale odkryjcie go sami.

Największą ironią losu według mnie jest fakt, że omawiane wydanie ma ponad godzinę naprawdę świetnych dodatków. Galapagos chyba po raz pierwszy wypuściło tak wypasiony krążek DVD z animacją . W dodatkach znalazło się miejsce na ciekawy film zza kulis, pięć produkcji krótkometrażowych filmów, które wygrały w konkursie dla animatorów amatorów. Oczywiście tematem przewodnim konkursu był świat LEGO i DC. Oraz trzy wybrane odcinki seriali animowanych Batman: Odważni i Bezwzględni i Młodych Tytanów. Niestety tylko w wersji z napisami. Co daje kolejną godzinę zabawy.

Drodzy rodzice. Bardzo prawdopodobne, że film LEGOBatman – DC Super Heroes Unite spodoba się waszym siedmio, ośmio… dziesięcioletnim pociechom, a wtedy chwytajcie za portfele! Klocki i gry komputerowe ze świata LEGO czekają.

Ocena: 3,5 klocka

Recenzował: Bullet

Poprzednia Strona

Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"