Forum

Już wkrótce
 • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
 • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
 • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
 • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,

Tytuł odcinka: “Emergency Dive”
Pierwsza data emisji: 31 marca 2022
Reżyseria: Christopher Berkeley
Scenariusz: Brandon Vietti

Obsada:

Greg CipesGarfield Logan
Robbie DaymondWyynde, Blubber
Bryton JamesVirgil Hawkins, M’Chiste
David KayeArion, Ryus Nereus
Phil LaMarrOrin
Eric LopezJaime Reyes
Yuri LowenthalLa’gaan
Danica McKellarMegan Morse/Miss Martian
Nolan NorthSuperboy, Superman
Khary PaytonAquaman/Kaldur’ahm, Robotman
Tiya SircarDelphis, Coral, Chian
Roger Craig SmithOrm, Rodunn
Kath SoucieMera Nereus
Jason Spisak Forager, Wally West/Kid Flash
Mae WhitmanCassie Sandsmark

Kaldur’ahm, Wyynde i La’gann idą popływać. Król Orin idzie na ryby.

Powrót Miss Martian tak jak można było się spodziewać oznacza szansę dla Gara, bo któż lepiej zrozumie co dzieje się w jego głowie niż telepatka, dla której utrata Superboya jest najbardziej bolesna. Gar co prawda przyznaje się do problemu, ale chociaż wspomina swoje wcześniejsze straty to tym razem wydaje się że nawarstwienia wszystkich problemów tak łatwo sam nie rozwiąże. I interwencja przyjaciół nie wystarczy.

Starożytna Atlantyda i poszukiwania skarbów, a dokładnie korony, która może dać odpowiedź odnośnie Ariona. Brak tu większej wyprawy. Zaczynamy kopać i liczymy, że uda się odkryć to co pozostawało w ukryciu od tysięcy lat.

Na koniec czeka nas zwrot akcji związany z obecnością klona Orma, co może oznaczać, że cała intryga ma na celu umieszczenie u władzy Ariona.

To już trzeci odcinek i pozostał tylko jeden do zakończeniu tej historii, a to oznacza, że nie na wszystkie pytania dostaniemy odpowiedzi i zapewne sprawa z Garfieldem i Superboyem nie doczeka się szybkiego rozwiązania ale krystalizuje się już plan dotyczący obalenia władzy w Atlantydzie.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Ciekawostki:

 • Tytuł odcinka “Emergency Dive” (nurkowanie awaryjne) może odnosić się do zejścia oddziału Kaldura do Undersea lub, bardziej metaforycznie, do wyprawy Orina do Ninth Tride i interwencji u Garfielda.
 • Forager dowiaduje się o decyzji Bio-Ship o przejściu emeryturę w „Volatile” i życzy jej szczęścia. Ta dwójka nawiązała silną więź od czasu „Rescue Op”.
 • Megan wciąż jest wstrząśnięta śmiercią Connera w “Involuntary” i informuje, że zamieszkała z nią jej siostra, która postanowiła towarzyszyć jej na Ziemi w “The Lady or the Tigress?”.
 • Megan dowiaduje się od Foragera, że ​​Garfield opuścił Space Trek 3016 w „Og Htrof Dna Reuqnoc!”, nie brał udziału w misjach z outsiderami od czasu powrotu z Marsa w „Artemis Through the Looking-Glass” i zerwał z Perditą w „ Kaerb Ym Traeh!”.
 • Arion informuje Merę i Orina, że ​​stracił koronę, gdy Atlantyda zatonęła, co pokazano w „Teg Ydaer!”.
 • Conner ma halucynacje na temat Miss Martian w jej superbohaterskiej postaci, a także Megan w jej obecnej ludzkiej postaci i jej starego stroju Bumblebees z „Targets”. Widzi także Wally’ego Westa, Supermana i Matcha. Ten ostatni zachowuje swój wygląd z ich pierwszego (i dotychczas tylko udokumentowanego) spotkania w „Agendas”. Wally to jedyna wizja, której paleta kolorów jest taka sama, co Connera i Phantom Girl.
 • Megan wspomina o samoleczeniu Garfielda, które zaczął robić w „Odnu!” z tabletkami nasennymi, dopóki nie przeszedł na leki na receptę w „Teg Ydaer!”.
 • Megan przypomina też Garowi o jego zdiagnozowanej traumie emocjonalnej i halucynacjach związanych z Brionem w „Volatile”. Gar zaznacza, że ​​jego diagnozy dokonał ktoś podający się za nią.
 • Gar wspomina, że ​​stracił matkę, Ritę Farr, Chiefa, Negative Woman, Tule, Jasona Todda, Teda Korda i Wally’ego Westa. Śmierć Marie Logan była pokazana w historii “Players, Chapter Six: Rolling Doubles” z komiksu “Young Justice #25”, Tuli w “Young Justice: Legacy”, Teda w retrospekcjach z “Intervention”, a Wally’ego w “Endgame”.
 • Wyynde kłóci się z Kaldurem, ponieważ ten obiecał odpocząć po schwytaniu Ocean-Mastera, co miało miejsce w poprzednim odcinku.
 • Megan przypomina Garowi, że Black Lightning wprowadził obowiązkowe coroczne kontrole zdrowia psychicznego, o czym po raz pierwszy wspomniano w “Inhospitable”.
 • Podczas napisów końcowych w Happy Harbor High School Violet Harper i Harper Row siedzą w tłumie, gdy Forager wygłasza przemówienie pożegnalne. Forager opowiada o lekcjach, których nauczył się jako Fred Bugg z dwoma G. Gdy kończy swoje przemówienie, tłum wstaje i wiwatuje.
 • Odniesienia do liczby 16:
  • Orm mówi, że Orin odwiedził go 16 razy, gdy był uwięziony.

Cytaty:

Robotman: Sorry, did I just hear you say you figured everything out on your own? ‘Cause no frickin’ way. Gar, you never had to figure nothing out alone. I was there after you lost your mom. It was bad. Real bad. But you got help. From me, from Rita, from Megan. And ’cause of that, you never lost your optimism, your desire to do right, to help people. Like how you helped me. I was nothing but a brain stuck in a frickin’ metal jar. But you showed me the only jar holding me back was the one I put myself in. You set me free. And then our little Doom Patrol had to go and make the ultimate sacrifice, ’cause that’s what us heroes do, right? Rita, Chief, Val… gone. Game over. Then they found my friggin’ head at the bottom of that river and woke me up. My only thought was that I should’ve died too. And again, you were there. Convinced me that my survivin’ was a gift. The last gift I could give them that’s gone. That Garfield Logan would never have abandoned his friends, his family, or the world, like you’re doing now. So if you think I’m going to sit back and let you lock your brain away in this Premiere Building jar, well, you got another thing coming, kid.
Garfield Logan: You came back from the dead to give that speech?


Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"