Tytuł odcinka: “Aqualad”
Polski tytuł odcinka:
Pierwsza data emisji: 27 września 2019
Reżyseria: Glen Winter
Scenariusz: Jaime Gorenberg
Twoja ocena: [yasr_visitor_votes size=”medium”]

Pięć lat temu Dick, Donna, Hank, Dawn i Garth aka Aqualad mieszkają razem w Titans Tower, rozkręcają się jako zespół superbohaterów i rozwijają się w zwartą rodzinę. Ale ich osobiste uczucia zaczynają coraz bardziej przenikać do ich pracy, a wraz z pojawieniem się nowego złoczyńcy Tytani zaczynają kwestionować swoje przeznaczenie jako bohaterów.

W rolach głównych:
Brenton Thwaites – Dick Grayson/Robin
Conor Leslie – Donna Troy/Wonder Girl
Alan Ritchson – Hank Hall/Hawk
Minka Kelly – Dawn Granger/Dove

Gościnnie występują:
Esai Morales – Slade Wilson/Deathstroke
Michael Mosley – Dr. Arthur Light
Drew Van Acker – Garth/Aqualad
Chella Man – Jericho
Ann Magnuson – Jillian
Demore Barnes – William Wintergreen
Mayko Nguyen – Adeline

W pozostałych rolach:
Nneka Elliott – reporterka wiadomości
Michal Grezejszczak – prawnik
Carlos Pinder – John
Jenny Brizard – Elana
Craig Burnatowski – strażnik wojskowy
Drew Davis – Andre
Daniel Beirne – Jacob Finlay
Katy Breier – pracownika w sklepie z płytami
Virna Kim – spalona ofiara
Brianna Goldie – asystentka prokuratora okręgowego
Joel Labelle – prokurator
Brian Kaulback – sędzia
Wayne Wells – świadek #1
Darren Marsman – świadek #2


Najnowszy odcinek zabiera nas do czasów pierwszej drużyny Tytanów, którą tworzyli Robin, Wonder Girl, Hawk, Dove i Aqualad. Wszyscy dobrze się czują w swoich rolach i czerpią radość z superbohaterskiej działalności bez względu czy pokonują zwykłego rabusia, czy bardziej wyszukanego złoczyńcę. Hank nie ma nawet problemu z tym, że po rozstaniu z nim Dawn związała się z Dickiem, razem cały czas tworzą zgrany duet.

Problemy z uczuciami ma zaś Donna, która nie wie jak odpowiedzieć na zaloty Gartha, z którym zna się od dziecka. Rozterki bohaterów, którzy mają też czas na świętowanie urodzin Gartha pokazują, że mimo swoich zdolności nieobce są im zwyczajne problemy.

W odcinku poznajemy też początki dr Lighta, którego bohaterom wspólnie udaje się pokonać w czym sporą zasługę ma brawura Aqualada. Jednak prawdziwe zagrożenie kryje się cieniu. Deathstroke ma doskonałą renomę i jest w stanie wykonać najtrudniejsze zadanie i to właśnie jego nowe zlecenie doprowadza do tragedii.

Śmierć Gartha wstrząsa zespołem, ale nie jest to powód jego rozpadu. Nie mamy też pewności czy to Aqualad był celem Slade’a. Wydarzenie te doprowadza do zmiany atmosfery, czas na większą powagę. Ostatnie sceny sugerują, że bohaterowie swoimi działaniami i chęcią wyrównania rachunków doprowadzą do tragedii, która dotknie Jericho, z którym Dick już nawiązał kontakt.

“Aqualad” pozwala nam spojrzeć na funkcjonowanie drużyny superbohaterów, która jest zgrana i dobrze ze sobą współpracuje. Widzimy też, że jest to miejsce, która umożliwia bohaterom znalezienie swojej drogi życia, co jest zwłaszcza istotne dla Amazonki czy mieszkańca Atlantydy. Jako, że cały odcinek pokazuje wydarzenia z przed 5 lat to nie wiemy jak bohaterowie zareagują na los Jasona. Widzowie wiedzą już jednak co drużyna straciła przez Deathstroke’a, ale cały czas nie wiadomo dlaczego ich drogi się rozeszły.

W “Aqualad” tak ja w poprzednich odcinkach tempo nie jest szybkie. Więcej tu rozmów niż akcji, ale czasami lepiej spojrzeć na bohaterów podczas ich codziennych czynności. Niemniej jednak zbliżamy się już do momentu w których powinien przyjść czas na czyny. Czy tak się stanie przekonamy się w kolejnym odcinku, gdy bohaterowie dowiedzą się o sytuacji Jasona.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Ciekawostki:

  • Do premiery tego odcinka, Rachel była jedyną postacią, która występowała we wszystkich dotychczasowych odcinkach.
  • Po raz pierwszy wspomniana zostaje Themyscira.
  • Podczas przyjęcia urodzinowego Gartha słychać utwór “The Night Is Still Young” w wykonaniu Nicki Minaj.
  • Podczas napisów końcowych słychać utwór “The Payback” Jamesa Browna.


za
dni
1
3
godzin
1
6
minut
4
3
sekund
1
6


za
dni
7
7
godzin
1
6
minut
4
3
sekund
1
6

Kalendarium

Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki