Oficjalną premierę “DC Showcase: Catwoman”, krótkometrażówka z Catwoman, która stanowi jeden z dodatków do DVD/Blu-ray “Batman: Year One”, będzie miała jutro podczas panelu DC Universe Animated na New York Comics Con.
Wśród uczestników panelu będą Bruce Timm, Andrea Romano i Kevin Conroy. Oprócz dyskusji na temat “DC Showcase: Catwoman” i “Batman: Year One” zaprezentowany zostanie także zwiastun do “Justice League: Doom”.

“Kiedy wraz z Alanem Burnettem zaczęliśmy omawiać pomysł na krótkometrażowy film z Catwoman, obydwaj zgodziliśmy się, że chcemy, aby historia skierowana była do dorosłych widzów”, wyjaśnił Dini. “Świat burleski powrócił w wielkim stylu do współczesnej świadomości, i okazało się, że to całkiem naturalne środowisko dla historii z Catwoman. W czasie, kiedy pisałem wstępny scenariusz, nie wiedziałem, że ta krótkometrażówka będzie połączona z “Batman: Year One”, ale pikantne pokazanie Seliny w tym komiksie okazało się idealne dla krótkometrażówki.”

Na potrzeby filmu Dini stworzył postać Rough Cuta, szmuglera diamentów, który przykuwa uwagę Catwoman.
“Spodobał mi się pomysł z łotrem, który miał obsesję na punkcie diamentów, ale ta historia rozgrywa się w brudnych rejonach Gotham City, więc czułem, że łotr nie może być zbyt czarujący”, powiedział Dini. “Wymyśliłem imię Rough Cut zarówno by opisać tego bohatera jak i nawiązać do diamentów. Zawsze ktoś jest zainteresowany diamentami, ale ostatnio Rough Cut zaczyna odczuwać zapaść na rynku i decyduje się przemycić inny cenny ładunek. To właśnie ten ładunek zwraca uwagę Catwoman.”

Bardzo zadowolona z powrotu do swojej roli z “Batman: Year One” była również Eliza Dushku.
“Wiele osób zna bohaterki, które grałam – silne, niebezpieczne kobiety, które kiedyś zostały skrzywdzone, nic nie jest więc w nich czarno-białe”, powiedziała Dushku. “Sądzę, że wiele osób identyfikuje się z bohaterkami, które gram, bo choć robią one straszne rzeczy, to jest w nich coś ludzkiego. Mają wiele warstw. Nie ma w nich tylko dobra i zła. Selina jest prostytutką, …, ale ma w sobie także matczyną opiekę, lojalność. Jej związek z Holly jest doskonałym przykładem – pokazuje stronę, której się nie spodziewasz.”

Źródło: CBM

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
7
godzin
1
4
minut
4
2
sekund
4
6
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):