Forum
Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

Dostępna jest już kolejna cześć artykułu na temat wyimaginowanych restartów serii filmów o Batmanie. Tym razem Geoff Boucher z Hero Complex i rysownik Sean Hartter zaprezentowali wersje w reżyserii Anga Lee, Catherine Hardwicke i Guya Ritchie’ego.

“Wayne Manor” w reżyserii Anga Lee: Reżyser “Przyczajonego tygrysa, ukrytego smoka” na pewno poradziłby sobie z scenami walk w superbohaterskim filmie, ale prawdziwym zaskoczeniem przy tym projekcie byłoby pokazanie przez Lee strony znanej z “Rozważnej i romantycznej. W tej opowieści mroczne i niebezpieczne tajemnice skrywane byłyby w salach balowych (i sypialniach) elit mieszkańców Gotham. Anachroniczny film z silnym klimatem steampunkowym, “Wayne Manor” pokazuje niebezpieczne związki wyższych sfer. Obsada: Eric Bana jako Bruce Wayne, Alan Rickman jako Strach na Wróble, Brian Cox jako Rupert Thorne, Josh Lucas jako Harvey Dent, Jennifer Connelly jako Vicki Vale i Michelle Williams jako Selina Kyle.

“Batman: Moonlight” w reżyserii Catherine Hardwicke: Po sukcesie sagi “Zmierzch”, mroczny romans wkracza do Gotham City, kiedy Robert Pattinson, Kristen Stewart i reżyser Catherine Hardwicke ponownie łączą siły, by stworzyć najbardziej romantyczny film o Batmanie w dziejach. Gwiazda dziennikarstwa Vicki Vale (Stewart) przemierza mroczne i niebezpiecznego rejony miasta szukając tematu swojego życia – sekretnej tożsamości Batmana. Okazuje się jednak, że po tym jak zakochuje się w Bruce’ie Wayne’ie (Pattinson), nigdy tej historii nie opisze, ale może zdoła uratować go od nocnych stworzeń? W obsadzie również Peter Facinelli jako Ra’s Al Ghul, Taylor Lautner jako Bane i Anna Kendrick jako Catwoman.

“Gotham by Gaslight”: Reżyser Guy Ritchie osiągnął swój największy komercyjny sukces, kiedy Warner Bros zaufało jego pełnej energii wersji kultowego detektywa. Teraz studio stawia przed nim jeszcze większe wyzwanie: zastąpienie Christophera Nolana. Ritchie dokonuje śmiałego wyboru robiąc luźną adaptację “Gotham by Gaslight”, powieści graficznej w której Bruce Wayne jest przedstawiony jako bohater epoki wiktoriańskiej. Ritchie ponownie zaprasza do współpracy gwiazdy “Sherlocka Holmesa”, ale tym razem stają one po przeciwnych stronach, Jude Law jako Batman i Robert Downey Jr jako Joker vel Kuba Rozpruwacz. Kate Beckinsale gra Selinę Kyle podczas gdy Brendan Gleeson gra Oswalda Cobblepota, a Martin Freeman wciela się w Jamesa Gordona.

Źródło: Hero Complex

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Najlepszy okładka (Dark Age):

Sonda

Najlepszy okładka (Bronze Age):