Najnowszy film Jossa Whedona, “Avengers”, przeszedł do historii jako pierwsza produkcja, która podczas premierowego weekendu w USA uzyskała wpływy przekraczające 200 mln dolarów. Po takim sukcesie w sieci rozgorzała dyskusja, czy “The Dark Knight Rises”, który według różnych prognoz będzie największym letnim hitem, pokona ten rekord. Głos w tej sprawie zabrał również Joss Whedon:

Spójrzmy na to z większej perspektywy, nie mogę powiedzieć, że tyle wystarczy: TO NIE JEST GRA O SUMIE ZEROWEJ. Nie ważne kto osiągnie większy sukces, mamy ten sam cel. Działamy w tej branży, aby udowodnić, że filmy supebohaterskie nie są tylko ucztą dla oczu (to TRUFLE dla oczu!).

Ludzie chcą nas nastawić przeciwko sobie, i chociaż jestem dumny z bycia Woody’m Strode’em dla Nolana Kirka Douglasa, to nie o to w tym chodzi. To ile “TDKR” uzyska w pierwszy weekend nie jest dla mnie istotne, ważny jest dla mnie bilet, który na pewno kupię. Nolan i Raimi na nowo odkryli filmu superbohaterskie. Cieszę się, że jestem tego częścią.

Źródło: Whedonesque.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

3 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Nawet jeśli Avengersi wygrają finansowo to głęboko wierzę, że The Dark Knight Rises wygra jakościowo.

Patrząc na jakiekolwiek zestawienia, wygrywają filmy w 3D, co dla Mrocznego Rycerza i jego miejsca 3, jest ogromnym sukcesem finansowym i jakościowym. Nie wiem czy jest jakiś przelicznik, który pozwala na zestawianie takich pozycji, jeśli tak, chętnie się o tym dowiem;)

Obecnie Mroczny Rycerz zajmuje 11 miejsce
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_highest-grossing_films
Mimo sukcesu Whedon pozostał skromny

już za:
dni
4
6
2
godzin
1
6
minut
4
3
sekund
1
5
Kalendarium
Galeria
batman_sotd_1000742977_4k_oslv_3d_temp_dom_skew ennajytxcaaadqn ennajytwmaatqde 125899098 125540468 125364883_
Komiksowe Top 5