Wiadomo już trochę więcej na temat postaci, której orientacja seksualna zmieniona zostania w Nowym DCU. Będzie to jeden z głównych, ikonicznych, bohaterów DC Comics. Fakt, że jest homoseksualistą zostanie ujawniony w historii, która ukaże się w czerwcu.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

17 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Mam nadzieję że tym herosem nie okaże się być Batman, ani żaden z jego pomagierów.

Tą postacią będzie bohater, który jeszcze się nie pojawił na łamach nowych serii, więc wszyscy, którzy już zdążyli wystąpić mogą się czuć “bezpieczni” 🙂

Czyli postacie które się nie pojawiły a fani oczekują ich powrotu: Wally West, Dona Troy, Stephanie Brown, Cassandra Cain mogą się czuć zagrożone.
Batrodzina ma Batwoman więc chyba może sie czuć bezpieczna.
Chociaż Brown i Cain łączyło coś więcej niż przyjażn
http://30.media.tumblr.com/tumblr_lapjhn4g481qzmbbqo1_500.jpg

Newsarama twierdzi że postacią której zmienią orientacje seksualną będzie facet
http://www.newsarama.com/comics/dc-gay-character-male-new-52.html

To całe szczęście i nie żebym był homofobem ale, takie działania jak zmiana orientacji seksualnej u danej postaci komiksowej do niczego nie prowadzi, zwłaszcza spoglądając na czasy w jakich się znajdujemy gdzie jest pełno nie tolerancji i uprzedzeń. Takie decyzje mogą spotkać się jedynie ze sprzeciwem czytelników i ze słabą sprzedażą komiksów.

Wciskają nam to pedalstwo z każdej strony, lobby działa. Niestety nie będzie jak w słynnym obrazku A. Krauzego z kozą, tylko po homoseksualistach wejdą pedofile, obniżanie granicy, 14 lat, 12, 10 do tego to dąży. To jest po prostu ohydne.

gdzie ty widzisz związek między homoseksualistami a pedofilia, to ja nie mam pojęcia… przykro się to czyta

Zresztą to zrozumiałe bo kto chciałby że jego ulubiona postać która cieszyła się jak dotąd sporą popularnością i szacunkiem miał nagle stać się obiektem kpin i szyderstw. Dlatego modlę się żeby to nie był nikt z bohaterów których znam i szanuję.

Z pewnością będzie to Martian Manhunter. Ostatni gej marsjanin we wszechświecie.

Marsjanin już się pojawił w DcnU

Nie lubię gejów i lesbijek, ale mają takie samo prawo do życia jak ja lecz, nie chcę żeby postaci w pop kulturze reprezentowały odmienność w społeczeństwie bo to wzbudza zbyt wiele kontrowersji. Taki bohater rodem z komiksu powinien być wzorem zdrowego rozsądku , a nie wspomnianym przeze mnie odmieńcem.

bla bla bla i ha ha ha bo why so serious_wszyscy

Ligę Sprawiedliwych zmienią na Ruch Palikota ❗ 😮 😕 😈

W Astonishing X-Men#51 odbędzie się ślub homoseksualistów więc to wydarzenie i zmiana orientacji seksualnej w DC spowodowała że serwis Newsarama spróbował odpowiedzieć czemu wydawnictwa komiksowe zaczeły tak bardzo zajmować się związkami homoseksualnymi:
– związki homoseksualne są coraz bardziej akceptowane przez społeczeństwo
– coraz więcej osób orientacji homoseksualnej kupuje komiksy
– Osoba będąca superbohaterem zakładają kostium, ma podwójne życie, chroni swoją bohaterską tożsamość przed bliskimi i rodziną to ułatwia młodym homoseksualistą się z nimi utożsamiąć jak sami mówią jest coś w histori,, Nikt nie wie kim jestem naprawde, ale staram się robić co jest właściwe”.
– Przedstawienie homoseksualistów w komiksach moźe służyć edukacji młodego czytelnika o prawach mniejszośći seksualnej.
– Wybór X-Men jako pokazanie śluby tej samej płci to według scenarzystów komiksów dobrych wybór, prześladowanie przez ludzkość mutantów zawsze było uważane za nawiązanie do mniejszości: religijnej, rasowej i homoseksualnej.
– Niektórzy uważają że komiksy obudziły się za pózno żeby poruszać ten temat, bo dla większośći komiksy są skierowane dla dzieći, mimo że większość czytelników jest po 18 roku życia. Rodzice mogą mieć pretensje że scenarzyśći poruszyli kontrowesyjny temat i że muszą go tłumaczyć swoim dzieciom.
Cały artykuł znajdziećie w poniższym linku
http://www.newsarama.com/comics/same-sex-marriage-in-comic-books.html

,,Nikt nie wie kim jestem naprawde, ale staram się robić co jest właściwe” ja pieldo…. jakie to poj..banie pedalskie 😈

O kurczątko, nie spodziewałem się, że na BC tak silnie działa cenzura… gdzie się podziała spora część wczorajszych postów, w tym mój? Nie przypominam sobie, żebym tam bluzgał czy chuj go wie co pisał.

Być może ma to związek z tym, że były to homofobiczne wypowiedzi, który mogły urazić czytelników strony? 😉

Kalendarium
Sonda

Najlepszy tom "Knightfall"?

Zobacz wyniki