Forum
Już wkrótce
  • "Suicide Squad Isekai" 1x06 na Max - 18 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x07 na Max - 25 lip 2024,
  • "Nightwing: Rycerz w Bludhaven" (WKDCBiZ) - 31 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x08 na Max - 01 sie 2024,

Kolekcjonerskie pakiety

4 filmy Wizjonera Kina

„PAKIET : CHRISTOPHER NOLAN”

 KOLEKCJONERSKIE PAKIETY : „MROCZNY RYCERZ I BATMAN POCZĄTEK”

Filmy, które zmieniły historię kina.

Superprodukcje, które w kinach na świecie zarobiły

ponad 2 miliardy dolarów!

Na Blu-ray i DVD już 6 lipca!


WIZJONER KINA

Zrealizował dopiero 7 pełnometrażowych filmów (premiera ósmego – „Mroczny rycerz powstaje”      27 lipca 2012), a już od lat uznawany jest za jednego z najlepszych i najbardziej dochodowych reżyserów na świecie. Każda jego nowa produkcja jest wydarzeniem, o której informują wszystkie media. Galapagos Films przedstawia wyjątkową kolekcję DVD i Blu-ray czterech niezapomnianych filmów Christophera Nolana: „Batman. Początek” (2005), „Prestiż” (2006), „Mroczny Rycerz” (2008) oraz „Incepcja” (2010) oraz Kolekcjonerskie pakiety Batman Początek i Mroczny  rycerz, wśród których gratką dla kolekcjonerów będzie pakiet – steelbook z wydaniami Blu-ray. Premiera już 6 lipca!

BATMAN POCZĄTEK (2005)

Batman, jeden z najpopularniejszych bohaterów komiksowych wszech czasów nie miał szczęścia do ekranizacji. Po dwóch doskonałych filmach Tima Burtona „Batman” (1989) oraz „Powrót Batmana” (1992) postać Mrocznego Rycerza trafiła w ręce Joela Schumachera, który swoimi obrazami „Batman Forever” (1995) oraz „Batman i Robin” (1997) sprawił, co prawda, że produkcje o Mrocznym Rycerzu trafiły na listę najbardziej dochodowych serii w historii kina, ale jednocześnie okazały się na tyle niedoskonałe artystycznie, że producenci skutecznie zniechęcili się do realizacji kolejnych części cyklu.

Powrócili do niego dopiero kilka lat później na fali popularności innych komiksowych superprodukcji. Człowiekiem, który miał przywrócić Batmanowi należne mu miejsce w świecie filmu został Christopher Nolan – urodzony w Wielkiej Brytanii reżyser mający w tym czasie na swoim koncie tylko 3 filmy: niezależne „Śledząc” (1998) i kultowe „Memento” (2000) oraz zrealizowaną w gwiazdorskiej obsadzie „Bezsenność” (2002). „Batman – Początek” to film, który zgłębia tajemnice legendy Batmana – Mrocznego Rycerza stojącego na straży ładu i porządku w Gotham City. Nie mogąc zapomnieć o tragicznej śmierci rodziców, której był świadkiem w dzieciństwie, spadkobierca olbrzymiej fortuny Bruce Wayne (Christian Bale) podróżuje po świecie walcząc z niesprawiedliwością i starając się ukarać tych, którzy na to zasługują. Po powrocie do Gotham City jako zamaskowany superbohater – Batman, wyrusza na ulice miasta, aby walczyć z przestępcami. W wojnie o pokój i sprawiedliwość korzysta z siły, własnej inteligencji oraz całego zestawu niesamowitych gadżetów budzących strach w sercach jego wrogów.

Realizacja filmu „Batman – Początek” była prawdziwym wyzwaniem dla całej ekipy. Osiem lat po premierze ostatniego, kinowego filmu opowiadającego o Mrocznym Rycerzu Christopher Nolan (reżyser i scenarzysta) oraz David S. Goyer (scenarzysta) podjęli się odpowiedzialnego zadania przywrócenia Batmanowi należnego mu miejsca wśród bohaterów komiksowych ekranizacji. Do obsady zaangażowano największe gwiazdy kina, zdjęcia realizowano na Islandii, w Chicago i w Londynie a napisanie muzyki powierzono dwóm wybitnym kompozytorom o laureatom wielu prestiżowych nagród – Hansowi Zimmerowi i Jamesowi Newtonowi Howardowi.

Wspólnie z nimi Nolan i Goyer zrealizowali film, który nie tylko odniósł sukces komercyjny, ale również wyznaczył nową jakość komiksowych ekranizacji.

Jedną z rzeczy, które Chris powtarzał jak mantrę podczas pracy nad scenariuszem było: „To musi być prawdziwe, to musi być prawdziwe” – wspomina pracę na planie David S. Goyer. − Zastosowaliśmy tę filozofię w każdym aspekcie historii, nawet przy najdrobniejszych szczegółach – Dlaczego nietoperze mają takie podłużne uszy? Dlaczego Batmobil wygląda tak jak wygląda? Znaleźliśmy logiczne wytłumaczenie dla wszystkiego co Bruce Wayne robi i dla każdego urządzenia, jakie zdobywa w filmie – dodaje. I rzeczywiście, zarówno widzowie jak i krytycy byli zgodni, „Batman – Początek” to najbardziej wiarygodny z filmów o Batmanie.

W rolę Batmana z powodzeniem wcielił się Christian Bale. Obok niego w obsadzie filmu znaleźli się: dwukrotny laureat Oscara® Michael Caine, nominowany do Oscara® Liam Neeson, nominowany do Złotej Palmy Gary Oldman, nominowany do dwóch Oscarów® Tom Wilkinson, laureat Złotego Globu Rutger Hauer, nominowany do Oscara® Ken Watanabe, laureat Oscara® Morgan Freeman oraz nominowany do Złotego Globu Cillian Murphy i Katie Holmes.

Film „Batman – Początek” na ekrany amerykańskich kin wszedł 15 czerwca 2005 roku w pierwszy weekend zarabiając ponad 48 milionów dolarów oraz zdobywając entuzjastyczne recenzje krytyków. W samych tylko kinach na całym świecie obraz zarobił ponad 372 miliony dolarów. Ponadto w 2006 roku zdobył nominację do Oscara® w kategorii „najlepsze zdjęcia” (Wally Pfister) oraz trzy nominacje do nagrody BAFTA.

PRESTIŻ (2006)
Kolejny, zrealizowany zaledwie rok po „Batman – Początek”, film Christophera Nolana to niezwykła opowieść o oszustwie, iluzji i bezwzględnej rywalizacji pomiędzy dwoma prestidigitatorami. Akcja dreszczowca zatytułowanego „Prestiż” rozgrywa się w wiktoriańskiej Anglii, na przełomie XIX i XX wieku – w czasach, kiedy magicy byli idolami i gwiazdami światowej sławy.

Bohaterami filmu są dwaj młodzi, ale diametralnie różniący się od siebie iluzjoniści, z których każdy w nieco inny sposób chce zdobyć sławę i popularność.

Robert Angier (Hugh Jackman) to wytrawny artysta, błyskotliwy, wyrafinowany i prawdziwy showman, podczas gdy Alfred Borden (Christian Bale) to zdolny magik, któremu jednak brakuje stylu i obycia z publicznością, by porywać widzów swoimi sztuczkami. Jako przyjaciele mężczyźni stanowią idealny duet, by podbijać serca londyńczyków. Do czasu, kiedy jeden z ich niebezpiecznych tricków kończy się śmiercią żony Roberta. Zrozpaczony Robert winą za tragedię obarcza Alfreda. Z przyjaciół magicy stają się zaciekłymi wrogami, walcząc ze sobą nie tylko na scenie ale i w życiu.

Chęć prześcignięcia rywala za wszelką cenę pogrąża ich w śmiertelnym kręgu oszustw i pułapek. Mimowolnym uczestnikiem ich podstępnej gry staje się piękna asystentka (Scarlett Johansson)… Czy tragedia się powtórzy?

„Prestiż” powstał a podstawie wydanej po raz pierwszy w 1995 roku powieści Chrsitophera Priesta, której przeniesieniem na duży ekran zainteresowani byli również Julian Jarrolds („Zakochana Jane”) oraz zdobywca Oscara® Sam Mendes („American Beauty”). Prace nad scenariuszem filmu trwały prawie 5 lat i zakończyły się dopiero na krótko przed rozpoczęcie zdjęć w styczniu 2006 roku.

Na ekrany amerykańskich kin „Prestiż” wszedł 20 października 2006 roku przy entuzjastycznych recenzjach krytyków. W roku 2007 obraz zdobył dwie nominacje do Oscarów® w kategoriach „najlepsze zdjęcia” (Wally Pfister) oraz „najlepsza scenografia” (Nathan Crowley, Julie Ochipinti).

MROCZNY RYCERZ (2008)
Obrazem „Batman: Początek” reżyser Christopher Nolan otworzył zupełnie nowy rozdział w filmowej historii o zamaskowanym bohaterze i pokazał w jaki sposób miliarder Bruce Wayne stał się człowiekiem-nietoperzem. W „Mrocznym rycerzu” wraca do tej postaci pokazując ją już w pełni dojrzałą i borykającą się z konsekwencjami dokonanego przed laty wyboru.

Wspierany przez nieprzekupnego porucznika Jima Gordona (Gary Oldman) i idealistycznego prokuratora Harveya Denta (Aaron Eckhart) Batman (Christian Bale) wypowiada wojnę mafii w Gotham City. Ich pierwsze sukcesy czynią z Denta gwiazdę, ale bardzo szybko cała trójka przekona się, że mafia jest bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem.

Kiedy na ulicach Gotham pojawia się Joker (Heath Ledger), niebezpieczny psychopata o zniekształconej twarzy, gangsterzy postanawiają wykorzystać go do tego by zabił Batmana. Wierzą, że pozbywając się strażnika Gotham zakończą policyjne naloty i będą mogli dalej w spokoju kontynuować swoje nielegalne interesy.

Bezkarny wobec prawa i nie dbający o niczyje życie Joker wkrótce zaczyna siać spustoszenie na ulicach miasta. Giną ludzie, a Bruce Wayne musi się zmierzyć z konsekwencjami podjętej przed laty decyzji by jako zamaskowany bohater walczyć z przestępczością.

„Mroczny Rycerz” dziś powszechnie uznawany jest za arcydzieło i jeden z najlepszych filmów wszech czasów zrealizowanych na podstawie komiksu. W samych tylko kinach na całym świecie obraz zarobił ponad miliard dolarów (tylko w Polsce obejrzało go ponad 500 000 widzów!) oraz zdobył dwa Oscary® za najlepszą rolę drugoplanową dla Heatha Ledgera (aktor otrzymał ją pośmiertnie, ponieważ zmarł nagle jeszcze przed premierą obrazu) oraz za najlepszy montaż dźwięku (Richard King). Ponadto „Mroczny Rycerz” otrzymał jeszcze 6 nominacji do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej.

INCEPCJA (2010)
Najgłośniejsza i jedna z najbardziej wyczekiwanych filmowych premier roku 2010, a zarazem pierwszy film zrealizowany na podstawie autorskiego scenariusza samego Christophera Nolana.

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) jest mistrzem ekstrakcji – niezwykłej złodziejskiej sztuki polegającej na wykradaniu bezcennych sekretów z podświadomości. Operacje takie przeprowadza się podczas snu, kiedy ludzki umysł jest najbardziej podatny na ingerencję z zewnątrz. Jego wyjątkowy talent sprawia, że Dom jest chętnie zatrudniany przez korporacje, które sowicie płacą za kradzież tajemnic konkurencji. Niestety, kosztował go również życie żony Mal (Marion Cotillard) i rodzinne szczęście. Zmuszony do życia poza rodzinnym krajem i skazany na rozłąkę z dziećmi, nie potrafi zapomnieć o dramatycznych wydarzeniach z przeszłości.

Kiedy pojawia się możliwość odkupienia win i anulowania wydanych za nim listów gończych, Dom podejmuje się wykonania niezwykłego zlecenia. Na polecenie wpływowego biznesmena Saito (Ken Watanabe) spróbuje dokonać tytułowej INCEPCJI – wyjątkowego włamania do ludzkiego umysłu polegającego nie na kradzieży skrytych w nim tajemnic, ale zaszczepieniu w nim idei.

W tym celu Dom zbiera wyjątkowy zespół specjalistów i przygotowuje misterny plan. Jednak nawet ich wiedza i doświadczenie nie wystarczą, by przygotować się na spotkanie z tym, co kryje się wewnątrz ludzkiego umysłu.

„Incepcja” to jedna z największych i najkosztowniejszych produkcji filmowych ostatnich lat, której budżet wyniósł 160 milionów dolarów. W obrazie obok trzykrotnie nominowanego do Oscara® Leonardo DiCaprio wystąpili najlepsi aktorzy z całego świata: nominowany do Oscara® Ken Watanabe („Ostatni samuraj”), nominowana do Oscara® Ellen Page („Juno”), nominowany do dwóch Złotych Globów Joseph Gordon-Levitt („500 dni miłości”), laureatka Oscara® Marion Cotillard („Edith Piaf – niczego nie żałuję”), nominowany do Złotego Globu Cillian Murphy („Batman – Początek”), nominowany do Oscara® Tom Berenger („Pluton”) oraz uhonorowany dwoma Oscarami® legendarny brytyjski aktor Michael Caine.

Amerykańska premiera „Incepcji” odbyła się 16 lipca 2010 roku. W ciągu pierwszego weekendu obraz zarobił ponad 60 milionów dolarów, niewiele mniej od głośnego „Avatara”, który w 2009 roku w ciągu pierwszego weekendu wyświetlania zarobił 77 milionów dolarów. W kinach na całym świecie „Incepcja” zarobiła ponad 825 milionów dolarów (tylko w Polsce film obejrzało ponad milion widzów). Ponadto film Christophera Nolana zdobył cztery Oscary® (w tym za najlepsze zdjęcia dla współpracującego z reżyserem od lat Wally’ego Pfistera) oraz cztery nominacje do Złotych Globów i trzy nominacje do nagrody BAFTA.

FENOMEN CHRISTOPHERA NOLANA

Christopher Nolan to dziś jedno z najgorętszych nazwisk w Hollywood. Jego kolejne filmy mają olbrzymie budżety, zarabiają astronomiczne sumy, a jednocześnie cieszą się uznaniem krytyków oraz członków Amerykańskiej Akademii Filmowej, czego dowodem są przyznawane im Oscary® oraz nominacje.

Urodzony w Londynie Nolan swoją przygodę z filmem rozpoczął jeszcze jako nastolatek bawiąc się należącą do jego ojca kamerą 8 mm. Podczas gdy studiował literaturę angielską w University College London (UCL), jako działacz filmowego stowarzyszenia tej uczelni nagrywał obrazy na taśmach 16 mm, ucząc się przy tym technik filmowych, których użył do stworzenia swojej pierwszej pełnometrażowej produkcji zatytułowanej „Śledząc”. Ten thriller zebrał pozytywne opinie na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych jeszcze przed oficjalną premierą w kinach.

Przełomem w karierze Nolana okazała się niezależna produkcja „Memento” zrealizowana na podstawie opowiadania jego brata – Jonathana. Film przyniósł Nolanowi i jego bratu (który był współautorem scenariusza) kilkadziesiąt nagród i wyróżnień na całym świecie, w tym nominacje do Oscara® i Złotego Globu.

Ten sukces sprawił, że swój kolejny film – dreszczowiec „Bezsenność”, Christopher Nolan zrealizował już dla studia Alcon Entertainment – jednego z najbliższych współpracowników wytwórni Warner Bros. Główne role w obrazie będącym remakiem norweskiego filmu z 1997 roku zagrali zdobywcy Oscarów Al Pacino, Robin Williams i Hilary Swank. Dreszczowiec został entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków, a jego sukces sprawił, że szefowie studia Warner Bros. to właśnie jemu zdecydowali się powierzyć realizację nowego filmu o Batmanie.

Reszta jest historią. Trylogia filmów o przygodach Mrocznego Rycerza, której finał zapowiedziano na lipiec 2012 roku, na pewno zapisze się w historii kina. W ciągu kilkunastu lat swojej kariery Christopher Nolan udowodnił bowiem, że jest jednym z nielicznych hollywoodzkich twórców potrafiących realizować zapierające dech w piersiach widowiska, które jednocześnie ani na chwilę nie przestają być znakomitymi filmowymi opowieściami. W przeciwieństwie do innych specjalistów od superprodukcji Nolan zawsze pamięta o swoich bohaterach, którzy są na ekranie najważniejsi, nawet w scenach z fantastycznymi efektami specjalnymi.

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:

facebook.com/MojeFilmyDVD

Źródło: informacja prasowa

PRZECZYTAJ TAKŻE:

3 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Poczekam do grudnia, może wyjdzie jakieś wydanie blu-ray zawierające cała trylogię, to kupie je sobie na gwiazdkę (póki co wystarczają mi moje Batmany na DVD). A tym czasem ostrzegam:
http://forum.kolekcjonerdvd.pl/viewtopic.php?f=24&t=450&start=40#p24792

od 6 lipca szukam tych wydań wszędzie w Łodzi – Satrun, Media Markt, Empik – i nigdzie nie ma. albo łódzkie sklepy z tego typu produktami są wyjątkowo leniwe i bezczelne w traktowaniu klientów albo Galapagos. jeśli ustala datę premiery po czym wypuszcza produkty później ze względu na większy zysk (im bliżej premiery) no to gońcie się serdecznie. jeśli MM, Saturn etc nie raczy sprowadzić filmów na czas – no bo w końcu kto się przejmie tym że wydanie będzie dostępne tydzień, dwa później? jak kupią to kupią.
tak czy inaczej traktowanie konsumentów w naszym kraju zakrawa o żenadę i buractwo.

I need to indicate our appreciation for the kind-heartedness giving help to folks that actually need assistance with all the style. Your special dedication to finding the material about had become very useful and also have constantly made it easier for personnel like me to get to their goals. The actual useful suggestions indicates significantly in my opinion and in many cases even more for you to our colleagues. Thank you; via all of all of us.

za
dni
1
3
godzin
0
2
minut
1
0
sekund
1
1


za
dni
7
7
godzin
0
2
minut
1
0
sekund
1
1
Kalendarium
Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki