Forum
Już wkrótce
  • Batman. Dylan Dog/Batman. Cień nietoperza. Tom 1 - 19 cze 2024,
  • Batman. Failsafe. Tom 1 - 19 cze 2024,
  • "New Teen Titans: Terminator i Trigon" (WKDCBiZ) - 19 cze 2024,
  • "Batgirl: Najmroczniejsze odbicie" (WKDCBiZ) - 03 lip 2024,

Ostatni weekend przyniósł potwierdzenie dominacji nowego “Batmana” w kinach na całym świecie. Wygląda również na to, że finałowa część trylogii zarobi na rynku zewnętrznym o wiele więcej pieniędzy niż w samych Stanach Zjednoczonych i na pewno przeskoczy też pod tym względem poprzednią część (468,5 mln dolarów). W dotychczasowej historii fabularnych przygód Człowieka Nietoperza zdarzyło się tylko raz, że zyski za Oceanem były mniejsze niż połowa całego dochodu. W 1997 roku niesławny “Batman & Robin” Joela Schumachera wygenerował 130,8 mln dolarów przy kwocie 107,3 mln dla rodzimego terenu.

Od minionego piątku najnowszy film Christophera Nolana można było już oglądać w 57 krajach na prawie 17 tysiącach ekranów. (Przypomnijmy, że tydzień wcześniej Mroczny Rycerz zawitał “jedynie” do 17 państw). Podczas swojego drugiego weekendu wyświetlnia “The Dark Knight Rises” utrzymał miejsce lidera i osiągnął fantastyczny rezultat  122,1 mln dolarów. Jest to tym samym 4. w historii wynik pod względem dochodów z drugiego weekendu w światowym notowaniu. Łącznie poza USA suma zarobionych pieniędzy po 14 dniach od premiery zamyka się w kwocie 248,2 mln dolarów (537,2 mln dolarów razem z USA). Minimalnym planem dla filmu będzie więc przekroczenie bariery połowy miliarda. Podobnie jak w przypadku sytuacji w USA, film Nolana nie ma szans na rywalizację z “The Avengers” (844,6 mlnn dolarów).

Bardzo dobrze trzecia część “Batmana” radzi sobie także w kinach IMAX, gdzie podczas drugiego weekendu wygenerowała 15 mln dolarów w 479 lokalizacjach na całym świecie. W ten sposób jako pierwszy obraz w historii “The Dark Knight Rises” najszybciej przekroczył kwotę 50 mln dolarów dla tego formatu, zarabiając łącznie 52 mln dolarów.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Woland, jak na news opóźniony o kilka dni mogłeś trochę zaktualizować informacje. Zajrzyj tutaj:
http://www.boxoffice.com/latest-news/2012-07-23-warner-bros-officially-reports-weekend-gross-for-the-dark-knight-rises

W notce “Monday Update #2” zobaczysz, że wpływy z tego weekendu poza USA okazały się wyższe, a film na rynku zewnętrznym zarobił aż $126,2 mln (trzeci wynik w historii drugiego weekendu w światowym notowaniu)!

za
dni
1
1
2
godzin
1
9
minut
4
4
sekund
2
9
Kalendarium
Sonda

Najlepsza filmowa Catwoman

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):