Czy Bill Finger prawie został uwzględniony jako współtwórca postaci Batmana w filmie “Batman” Tima Burtona?
Tak

Marc Tyler Nobleman przygotował świetną książkę na temat Billa Fingera pt. “Bill the Boy Wonder: The Secret Co-Creator of Batman”. Dzięki dokonanym przez niego odkryciom na światło dzienne wypłynęło wiele ciekawych informacji na temat nie do końca docenianego współtwórcy postaci Batmana. Jedna z nich dotyczy tego, że nazwisko Billa Fingera prawie zostało wymienione w filmie “Batman” Tima Burtona.

Była żona Fingera, Lyn Simmons i jej syn Steve Simmons, próbowali nakłonić Warner Bros. by Bill został uwzględniony przy okazji premiery filmu Tima Burtona. Z korespondencji, do której dodarł Nobleman wyraźnie wynika, że studio gotowe docenić współtwórcę postaci Batmana. Lyn w jednym z listów zaproponował, by w napisach znalazła się następująca informacja:

“Pamięci Williama Fingera, który pomógł stworzyć Batmana.”

Jednak ostatecznie nic z tego nie wyszło. Według najbardziej popularnej teorii Warner Brothers zrezygnowało, gdy dowiedziało się, że Lyn nie jest wdową po Fingerze, ale jego byłą żoną. Inna teoria, głoszona przez Boba Kane mówi, że w przypadku, gdy uwzględniliby Billa Fingera, to musieliby to samo zrobić z WSZYSTKIMI scenarzystami “Batmana”, a studio mogłoby nie być skłonne do spełnienia tych roszczeń.

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
4
5
5
godzin
1
6
minut
1
2
sekund
1
0
Kalendarium
Galeria
batman_sotd_1000742977_4k_oslv_3d_temp_dom_skew ennajytxcaaadqn ennajytwmaatqde 125899098 125540468 125364883_
Komiksowe Top 5