Forum
Już wkrótce
  • "Suicide Squad Isekai" 1x07 na Max - 25 lip 2024,
  • "Nightwing: Rycerz w Bludhaven" (WKDCBiZ) - 31 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x08 na Max - 01 sie 2024,
  • "Batman: Caped Crusader" w Prime Video - 01 sie 2024,

Czy nie ma żyjących potomków Billa Fingera?
Nie

Ostatnio Marc Tyler Nobleman przygotował świetną książkę na temat Billa Fingera pt. Bill the Boy Wonder: The Secret Co-Creator of Batman. Jednym z fascynujących odkryć dokonanych przez Noblemana było dotarcie do żyjącej potomkini Fingera, co było nie lada wyzwaniem, gdyż większość historyków komiksowych uważało, że takowej nie ma.

Jedyny syn Billa, Fred zmarł w 1992 roku. Był homoseksualistą i nigdy nie adaptował dziecka tak, więc naturalnie Nobleman uznał, że sprawa jest zamknięta, jeśli chodzi o bezpośrednich potomków współtwórcy postaci Batmana. Nobleman jednak kontynuował swoje poszukiwania, bo zależało mu na znalezieniu nowych zdjęć Fingera, których jest bardzo niewiele.

Jedyną osobą wspomnianą w chwili śmierci Freda był Charles Shaheen, do którego zostały wysłane rzeczy syna Billa. Nobleman namierzył Shaheena w Karolinie Północnej, ale okazało się, że ten zmarł w 2002 roku. Jednak jeden ze współpracowników Shaheena wspomniał coś na temat znalezienia odcinków czeków od DC Comics w pokoju Charlesa, kiedy ten był sprzątany po jego śmierci. Wydawałoby się, że w tym miejscu urywa się ślad pieniędzy, ale współpracownicy Shaheena wspomnieli, że ten spędzał dużo czasu z włóczęgą o nazwisku Jesse Maloney. Noblemanowi nie udało się jednak go namierzyć.

Nobleman dotarł za to do siostrzeńców i siostrzenic pierwszej żony Fingera. Powiedzieli mu, że Shaheen był partnerem Freda i że rodzina nie popierała tego związku. Ujawnili także prawdziwą bombę. Okazało się, że Fred miał córkę! W młodości syn Billa przez krótki czas był żonaty i z tego związku urodziła się dziewczynka, która została nazwana Athena. Nobleman namierzył ją na MySpace i się z nią skontaktował.

Ponadto okazało się, że Jesse Maloney, podający się za brata Freda, cały czas pobierał tantiemy od DC Comics za historie z Batmanem autorstwa Billa Fingera! Z pomocą Noblemana Athena skontaktowała się z DC Comics i po udowodnieniu swojej tożsamości i spokrewnienia z Fredem otrzymuje teraz tantiemy Billa Fingera.

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
0
7
godzin
2
1
minut
0
9
sekund
1
0


za
dni
7
1
godzin
2
1
minut
0
9
sekund
1
0
Kalendarium
Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki