Forum
Już wkrótce
  • "Suicide Squad Isekai" 1x06 na Max - 18 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x07 na Max - 25 lip 2024,
  • "Nightwing: Rycerz w Bludhaven" (WKDCBiZ) - 31 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x08 na Max - 01 sie 2024,

"Batman v Superman: Dawn of Justice"Warner Bros. oficjalnie ogłosiło, że wspólny film z udziałem Batman i Supermana zatytułowano “Batman v Superman: Dawn of Justice”. Uruchomiono również oficjalną stronę pod adresem batmanvsupermandawnofjustice.com na której zamieszczono logo filmu.

BURBANK, CA, 21 maja 2014 – Trwają zdjęcia do “Batman v Superman: Dawn of Justice” długo wyczekiwanego filmu Warner Bros. Pictures reżyserowanego przez Zacka Snydera, w którym występują Henry Cavill w roli Clarka Kenta/Supermana, oraz Ben Affleck jako Bruce Wayne/Batman.


W obsadzie “Batman v Superman: Dawn of Justice” są także Gal Gadot jako Diana Prince/Wonder Woman oraz Amy Adams, Laurence Fishburne i Diane Lane powracający do swoich ról z “Man of Steel”, Jesse Eisenberg jako Lex Luthor, Jeremy Irons jako Alfred i Holly Hunter w roli stworzonej specjalnie na potrzeby filmu.


Scenariusz “Batman v Superman: Dawn of Justice” przygotował Chris Terrio, na podstawie tekstu Davida S. Goyera. Charles Roven i Deborah Snyder wyprodukują film wraz z Benjaminem Melnikerem, Michaelem E. Uslanem, Wesleyem Collerem, Davidem S. Goyerem i Geoffem Johnsem którzy pełnić będą funkcję producentów wykonawczych.


Główne zdjęcia realizowane będą w lokalizacjach w Michigan Motion Picture Studios oraz lokacjach w i w pobliżu Detroit w Michigan; Illinois, Afryce i Południowym Pacyfiku.


Premiera zaplanowana jest na 6 maja 2016 roku. “Batman v Superman: Dawn of Justice” oparty jest na postaci Supermana stworzonej przez Jerry’ego Siegela & Joe Shustera, postaci Batmana stworzonej przez Boba Kane’a i postaci Wonder Woman stworzonej przez Williama Moultona Marstona, wydawanych przez DC Entertainment.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

17 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Zarówno logo jak i tytuł walą strasznym kiczem typowo superbohaterskich produkcji. Znaczny krok w tył od czasów Nolana.

Taaaaaaaaaaaaaa, bo ten Nolan tak daleko poszedł do przodu. Już “Dark Knight Rises” waliło kiczem na kilometr :))))

Nie twierdzę że tytuły filmów Nolana kiczowate nie były 😉 Batman Begins i The Dark Knight Rises też mogły śmieszyć. Ale przynajmniej uniknięto w nich tandetnych, patetycznych podtytułów jak ten tutaj 😉 No i logo – w tamtych filmach było zdecydowanie bardziej stonowane, eleganckie, jedynie wersja z TDK średnio mi podeszła. To wygląda jak fanowskie dzieło 15 latka jarającego się że zrobią filmową nawalankę z Batmanem i Supermanem 😉 Wygląda topornie, ciężko i zniechęcająco. Ale ważna będzie jakość filmu, tytuły, logo są w zasadzie ważne jedynie z marketingowego punktu widzenia, widocznie kicz jest w cenie 😉

Logo też mi tak średnio pasuje, ale mogło być gorsze.

Co do tytułu to ja tu nigdzie kiczu nie widzę. Ot, czysty marketingowy zabieg. Z tym, że paradoksalnie to właśnie główny tytuł:
“Batman v Superman” wydaje się być dodany tak na siłę.

Natomiast
“Dawn of Justice” prezentuje się dość hmm. “zgrabnie”. Zapewne dobrze oddaje to czym ten film ma być: prologiem JL i pierwszym spotkaniem superbohaterów. Przynajmniej tego nie ukrywają i nie mydlą oczu.

logo w zasadzie może być, a co do tytułu filmu w pełni zgadzam się z @ke? – samo “Dawn of Justice” byłoby o wiele lepsze, z tym, że dorzucenie nazw bohaterów to zapewne zabieg marketingowy – ludzie by nie wiedzieli, na jaki film idą 😉

W TDKR nie było ani grama kiczu. Już w poprzednich częściach prędzej go znajdziesz. Tytuł i logo bardzo fajne.

Bardziej mi chodziło o kiczowaty tytuł. W treść filmu nie wnikam.

Szczerze tytuł nie śmierdzi kiczem, śmierdzi tylko i wyłącznie “justice league begin”. A co kiczowatości Trylogii nie można zrobić superbohaterskiej produkcji bez grama kiczu. Możesz to za to zrobić na poważnie, ostatnia część jest długa patetyczna i nie wie na czym się skupić a uwielbiam ją dzięki nawiązaniom do komiksów i ciekawym postacią (mocno nie wykorzystanym). Tu widzę ze będzie syf. Nie tytuł jest problemem Batman, Superman, Wonder Woman jeden film jak oni mają ich pomieścić co ? Wydaje mi się że będzie jak w TDR za dużo postaci i każda dostanie minimum czasu antenowego a fabuła poleci na złamanie karku. Szkoda bo liczyłem na ten film. Podoba mi się kostium, logo nie jest złe ale kurde.

Co do ilości postaci, to w tej chwili jest ich znacznie mniej niż w TDKR. Główne to Batman i Superman reszta to drugi plan (no może poza Lexem) i trzeci plan (tutaj najprawdopodobniej WW). Kwestia odpowiedniego rozpisania scenariusza i masz w pełni wykorzystany potencjał. Kontynuacja “Avengers” ma więcej postaci niż jedynka, TDKR oraz BvsS i też nie wiadomo czy Whedon ma wystarczające umiejętności, aby upchać tego aż tyle. Jednak nigdzie nie widzę płaczu fanów Marvela.

To, że TDKR się rozlało, bo Nolan nie wiedział sam co chce z tego zrobić, nie świadczy że tutaj będzie tak samo. Widać przecież ewidentnie, że wiedzą czego chcą – prologu do JL :))

Znaczy szczerze co do tego kto będzie na drugim planie to bym jeszcze nie wyrokował. A co do porównania do “Avengers” oni mają już wszystkie postaci na tyle zaprezentowane że nie muszą ich rozwijać przez pół filmu. A tu mamy Trójkę ikonicznych bohaterów chcąc nie chcą i wszystkie musimy poznać a nie dostają one osobnych filmów a są upchnięte w jednym. Tak mi sie przynajmniej wydaje. Mam nadzieje się mylić ale jak mówię staram się nie napalić bo o ile MoS mnie dobrze zaskoczył to tu może mnie lekko zawieść.

Oj tam gadacie.Do premiery jeszcze trochę , a dopiero po niej będzie można w pełni ocenić film.

No cóż…zawsze mogło być “Faceci w rajtuzach”

W końcu, Polska – ‘jończenie’ ludzi zawsze będzie 🙂

Powrót mrocznego rycerza to jeden z moich ulubionych komiksów, ale to już przesada najpierw strój a teraz logo zerżnięte z DKR. Oby się nie okazało jeszcze że przerobią Afflecka na starszego gościa z siwizną.

Logo jest ciekawe, choć trochę tandetą i taniością zalatuje. Bardzo mi się podoba detal górnej części logo Batmana. Wygląda jak by z narysowanego komisu (płaski górny brzeg z konturem piórka) przechodziło w kamienny rzeczywisty symbol. Czuję, że będzie to najbardziej nafaszerowany komisowymi nawiązaniami film.

Chociaż to sequel Supermana to Batman jest pierwszy w tytule bo jest górą 😉

za
dni
1
3
godzin
1
7
minut
4
3
sekund
4
6


za
dni
7
7
godzin
1
7
minut
4
3
sekund
4
6
Kalendarium
Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki