Katalog DC Entertainment w Polsce w ramach Wydawnictwa Egmont

Egmont 2015

Wydawnictwo Egmont Polska z wielką przyjemnością informuje o podpisaniu nowej umowy z wydawnictwem DC Entertainment, rozszerzającej współpracę pomiędzy obydwoma wydawnictwami na skalę bez precedensu w historii medium komiksowego w Polsce.

W nadchodzących latach w ręce polskich fanów komiksu trafi rozbudowana oferta ze wszystkich trzech imprintów (DC Comics, Vertigo, MAD) największego anglojęzycznego wydawnictwa komiksowego na świecie. Katalog Świata Komiksu Egmontu będzie w praktyce źródłem wszystkich tytułów DC Entertainment kierowanych do polskich fanów.
Obok stale poszerzanej linii wydawniczej Nowe DC Comics, pod nowym logiem DC Deluxe Egmont zaprezentuje klasykę z Uniwersum DC, przybliżając czytelnikom kanoniczne, nigdy wcześniej niepublikowane w Polsce opowieści z Batmanem, Supermanem, Ligą Sprawiedliwości i wieloma innymi herosami, a także wznowienia najbardziej poszukiwanych przez fanów tytułów. Jednocześnie wydawnictwo poszerzy ofertę z literackiego imprintu DCE – Vertigo, oraz zaprezentuje, po raz pierwszy w historii, uniwersalny humor i satyrę z legendarnego amerykańskiego magazynu MAD.
W ramach nowego programu wydawniczego na rok 2015 ukaże się ponad 40 tytułów z różnych linii DC.

DC Deluxe – wydarzeniem roku będzie nowa linia wydawnicza prezentująca najbardziej znane, klasyczne komiksy DC, w eleganckiej edycji i powiększonym formacie. Komiksy będą się ukazywać od kwietnia 2015 z częstotliwością jeden miesięcznie. W kolekcji znajdą się takie tytuły jak:

Batman – Earth One,
Idenity Crisis,
Superman – Red Son,
Batman – Black Mirror,
Lobo – Portrait of Bastish,
Batman – Azyl Arkham,
New Fontier.

Nowe DC Comics – w ramach cyklu prezentującego najnowsze przygody superbohaterów DC kontynuowane będą takie serie jak Batman, All Star Western, Wonder Women, Szpon. Planowane są także komiksy z nowych serii: Shazam, Justice League of America, Superman – Unchained. Wydarzeniem sezonu będzie linia wydawnicza Justice League (Liga Sprawiedliwości) prowadząca do finałowych albumów Trinity War i Forever Evil.

Vertigo – w literackiej linii DC zaproponowany zostanie restart 2 doskonałych, klasycznych serii: Amerykański Wampir i Baśnie. Oprócz wznowień od dawna niedostępnych tomów początkowych tych cykli, Egmont będzie publikował nowe, nieznane jeszcze polskiemu czytelnikowi tomy (z częstotliwością 1 tom na kwartał). W roku 2015 zostaną też dokończone dwie znakomite serie Vertigo (Sandman, Lucyfer), dzięki czemu od początku roku 2016 zostaną uruchomione nowe serie z przebogatej kolekcji Vertigo.

Źródło: Informacja prasowa

PRZECZYTAJ TAKŻE:

21 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Świetna wiadomość. Mnie najbardziej cieszą dwa tytuły – Superman: Red Son i Lobo: Portrait of Bastish, gdyż od dawna czekałem na ich polskie wydania. Reszta również prezentuje się bardzo imponująco. Dobra robota Egmont!

“Lobo: Portrait of a Bastich” to po prostu wydanie zbiorcze “Ostaniego Czarnianna” (czyli 3-cie już polskie wydanie) i “Lobo powraca” (było raz wydane w 1996 roku) 🙂 Okladka jest nawet ta sama co pierwsze wydanie “Ostatniego Czarnianina”

My dostaniemy jedno z njalepszych wydań na świecie!

Egmont już z resztą wstępnie zapowiedział ten komiks/komiksy jako “Lobo Bisleya” – choć ja osobiście żeby być w pełni ustysfakcjonowany musiałbym dostać także “Paramilitarne Święta Specjalne” i “Batman Lobo” 🙂

“zresztą” nie “z resztą”, sorki

Ale spoko – wiedziałem, że ludzie będą się wciąż na to łapać – oczywiście może ty wiedziałeś o co chodzi ale wiele osób może się nieco zdziwić, zwłaszcza ci co nienawidzą “powtórek”, to co że w lepszym wydaniu 😉

Egmont dobił tym samym mój skromny budżet 😐

A będzie Rok Pierwszy czy nie bo zdaje mi sie że miał być?

Będzie. To są tylko wybrane komiksy, które się pojawią.

Pewnie będzie, ale i tak ledwo-ledwo się zmieści, bo skoro “od kwietnia jeden miesięcznie) to w 2015 będzie 9 wydań de luxe czyli powyższa lista i jeszcze 2 komiksy się “zmieszczą” – nie żebym narzekał 😉
“Wybrane” komiksy ale to już byłoby 7 z 9 🙂

Super, ale mogli by także wydać dawniejsze numery.

Dawniejsze numery czego?

a Kingdom Come bedzie? ;> .. ale po co inny format? 🙁

Przewalone, nie? powinno być ekonomicznie, po bożemu: format taki jak integrale z Tintinem, miękka oprawa i wszystko na gazetówce.
Powiększony format, phi – cóż to za burżujstwo! 😉

Wie ktoś czy Egmont planuje wydać serię Batman/Superman z New 52?

Świetna wiadomość,mam nadzieje że w deluxe bedzie kiedyś Knightfall albo Blackest Night 🙂

Knightfall w deluxie xD. Śpisz na pieniądzach?

Knightfall w Deluxe? nie ma szans popatrz że wyszły aż 3 tomy i każdy z nich ma grubość cegły. Podejrzewam że nie utrzymałbyś w dłoniach takiego wydania 😀

No, no… Egmont daje z grubej rury. Mam nadzieję, że nie przedobrzy i nie spowoduje przesytu komiksów superhero na polskim rynku. Osobiście polecam “Batman Earth One”.

Moja jedyna odpowiedź na tą wiadomość. https://www.youtube.com/watch?v=AX8PchqfCp8

To ile stron ma KNIGHTFALL?

Sam Nightfall czy cała trylogia (do powrotu Bruce’a)? Zależy od wydania. W najnowszym: Volume One – 640 stron, Volume Two: Knightsquest – 656 stron, Volume Three: Knightsend – 652 strony – a i tak chodzą słuchy że brakuje zeszytu tu czy zeszytu tam 🙂

Ci którzy domagają się wydania tego komiksu zapominają jak obszerna to jest historia, a i tak lwia część (zwłaszcza zeszyty z Batmanem) ukazała się w Polsce. Komiks wybitny nie jest – sięga się po niego z sentymentu. Egmont aby go wydać musiałby uruchomić jakąś specjalną linię wydawniczą z komiksami na tanim papierze a i tak byłoby drogo. Zresztą cześto Kołodziejczak pisze że chciałby wydać “Bone” (komiks z reguły wydawany w pomniejszonym formacie i w czerni i bieli) Smitha ale objętość (ponad 1000 stron całości) jest zaporowa. Co prawda coś tam Egmont przbąkiwał na pytania czytelników o “Knightfall” ale to byłoby naprawdę siermiężne przedsięwzięcie wydawnicze.

Nie lepiej albo kupić sobie te cegły po angielsku na Multiversum/Atomie albo po prostu przeczytać po polsku (zdaje się lata 1995-1997) w zeszytówkach Tm-Semic?

za
dni
1
2
6
godzin
0
6
minut
0
1
sekund
5
8
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):