"Liga Sprawiedliwości: Tron Atlantydy"Nowy super bohater. Nowe zagrożenie.
Zupełnie nowy film pełnometrażowy na DVD od 30 stycznia!

Dołącz do Supermana, Batmana, Wonder Woman i reszty Ligi Sprawiedliwości, która zmierzy się tym razem z armią legendarnej Atlantydy i jej potężną bronią. Otwiera się zupełnie nowy rozdział DC Universe, w którym jedyną nadzieją ludzkości w walce z ciemnością będzie światło nowego superbohatera – Aquamana!

Liga Sprawiedliwości musi się zjednoczyć w obliczu potężnego zagrożenia nadciągającego z głębi oceanu. Tajemnicza siła popycha Atlantydę i świat nadwodny ku wojnie. Rośnie liczba ofiar. Tymczasem żyjący na powierzchni i nie rozumiejący jeszcze swoich mocy Arthur Curry robi pierwsze kroki w kierunku swojego przeznaczenia, by dołączyć do Ligi jako Aquaman. Wygląda na to, że jest on ostatnią nadzieją na pogodzenie mitycznej Atlantydy ze światem na powierzchni i tylko zjednoczone siły superbohaterów mogą zapobiec krwawej wojnie!


AQUAMAN

Aquaman został stworzony przez scenarzystę Morta Weisingera i rysownika Paula Norrisa, zadebiutował on w magazynie More Fun Comics w listopadzie 1941.
Oryginalnie był zwykłym człowiekiem, synem badacza morza, który w wyniku eksperymentu przeprowadzonego na nim zyskał moc życia pod wodą, aby mógł odkryć tajemnice związane ze starożytną cywilizacją Atlantydy.
Późniejsza geneza postaci została znaczne zmieniona. W komiksie Adventure Comics w maju 1959, ukazano go jako bohatera pod nazwiskiem Arthur Curry, będącego synem latarnika i wygnanej z Atlantydy kobiety. Początkowo był on postacią drugoplanową w komiksach DC, jednak później zaczęto wydawać osobne komiksy o Aquamanie. W późnych latach 50. i 60. XX wieku, określanych jako Srebrna Era Komiksu, Aquaman był jednym z założycieli głównej drużyny superbohaterów DC Comics – Ligi Sprawiedliwości.
Kolejny raz jego geneza została napisana na nowo przez Petera Davida w wydanej w 1990 roku serii The Atlantis Chronicles, gdzie został przedstawiony jako król Atlantydy, noszący imię Orin, a jego rodzicami byli atlantydzka królowa Atlanna i czarodziej o imieniu Atlan.

Aquaman znany jest jako superbohater mogący żyć pod wodą, zdolny płynąć z prędkością 100 mil na godzinę i komunikować się telepatycznie z oceanicznymi formami życia. Przez dekady jego strój składał się z pomarańczowej tuniki, czarnych kąpielówek, oraz zielonych rękawic i legginsów. W ostatnich latach coraz częściej za broń zaczął służyć mu trójząb, kojarzony powszechnie z greckim Posejdonem, bądź rzymskim Neptunem. Znany pod przydomkiem King of the Seven Seas (pol. Król Siedmiu Mórz), jest jednym z głównych członków Ligi Sprawiedliwości.

DC COMICS

Jedno z największych amerykańskich wydawnictw komiksowych . Powstało ono w 1937 roku. Obecnie jest częścią koncernu medialnego Time Warner. W ich dorobku znajdują się komiksy znane na całym świecie, m.in: Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman, Cat Woman.
Prawa do produkcji i dystrybucji zabawek z  bohaterami komiksów  DC Comics  posiada firma Mattel, największa firma na świecie produkująca zabawki.

LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI: TRON ATLANTYDY – WYDANIE DVD

Tytuł oryginalny: Justice League: Throne of Atlantis
Reżyser: Ethan Spaulding
Scenariusz: Heath Corson, na podstawie komiksu Geoffa Johnsa
Obsada: Matt Lanter,Sam Witwer,Jason O’Mara,Shemar Moore, Jerry O’Connell
Producent wykonawczy: James Tucker
Muzyka: Frederik Wiedmann
Rok produkcji: 2015
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 69 min.
Wersje językowe filmu: polska, angielska, czeska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 5.1
Napisy: rumuńskie, chińskie, polskie, portugalskie
Wersja dla niesłyszących: Angielska

DODATKI SPECJALNE
Batman kontra Robin

***

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:
facebook.com/MojeFilmyDVD

Źródło: Informacja prasowa

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Najlepszy tom "Knightfall"?

Zobacz wyniki