"Batman Beyond"Przed premierą “Batman Begins” w Warner Bros. pracowano nad różnymi projektami, które miały przywrócić Batmana na duży ekran, jednym z nich był “Batman Beyond”, który miał wyreżyserować Boaz Yakin. Podczas promocji swojego najnowszego filmu pt. “Max” reżyser “Tytanów” opowiedział o swoim zaangażowaniu w pracę nad filmową wersją popularnego serialu animowanego.

“Właśnie zrobiłem “Tytanów” i zgodnie ze swoją skłonnością chciałem nakręcić niezależny film po tym jak zrealizowałem projekt studia. Porozmawiałem ze swoim agent i on powiedział ‘Myślę, że powinieneś zrobić jeszcze jeden film dla studia nim się za to zabierzesz’. Pomyślałem sobie wtedy ‘Cóż jeśli mam zrobić film dla studia, to chcę by to był Batman’, co w ówczesnym czasie oznaczało, że jeśli mam zrobić film dla studia filmowego, to ma to być wielka rzecz.”

Agent potraktował słowa reżysera dosłownie. “Przyszedł do mnie i powiedział ‘Umówiłem spotkanie z Warner Bros. w sprawie Batmana’ zareagowałem ‘Co!? [śmiech] OK’. Wydaje mi się, że w tym czasie Darren Aronofsky pracował nad Batman: Year One. Więc powiedziałem ‘Pozwólcie mi się nad tym zastanowić’ i pomyślałem o Batman Beyond.”

“To by było coś w stylu “Spider-Mana” Sama Raimiego, ale trochę mroczniejsze – nastolatkowie, futurystyczna przyszłość, cyberpunkowy Batman itp. rzeczy.”

Yakin wraz z twórcami “Batman Beyond” Paulem Dini i Alanem Burnettem napisał szkic scenariusza, ale bardzo szybko zaczął czuć presję związaną z tak dużym projektem. “Bardzo szybko zacząłem czuć, że wkraczam do strefy szaleństwa, i tak naprawdę ówcześnie nie miałem do tego serca i praktycznie po pierwszym szkicu scenariusza wycofałem się. Poszedłem po prostu i powiedziałem, ‘Nie mogę tego zrobić’.”

“To mogło naprawdę zaszkodzić mojej karierze. Podszedłem do tego i napisałem najlepszy scenariusz w życiu, który nigdy nie został zrealizowany. To był jeden z tych momentów, gdy myślisz, że chcesz coś zrobić, a wtedy dochodzi co ciebie, że tak naprawdę nie chcesz tego robić, i z jakiegoś powodu to będzie na twoim profilu na IMDb do końca twojego życia. [śmiech]”

Boaz Yakin stwierdził również, że Batman Beyond dzięki swojemu wyjątkowemu miejscu w świecie Batmana i innemu spojrzeniu na bohatera cały czas cieszy się popularnością.

Źródło: IGN

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już w kinach!

już za:

dni
3
9
4
godzin
0
0
minut
4
3
sekund
0
6

Sonda

Które wydanie fizyczne "The Batman" zamierzasz kupić?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Komiksowe Top 5
Galeria
rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292